Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mért nem tudok rendesen...

Mért nem tudok rendesen dolgozni? Ennyire selejtes lennék?

Figyelt kérdés
Egyszerűen semmilyen munkahelyen nem tudok jól teljesíteni, bármennyire is igyekszem. Diplomás vagyok, 3 nyelvvizsgám van, felsőfokú angol, középfokú spanyol és alapfokú német (tudom, az alapfok semmit nem ér, de attól még van). Hiába küldözgetek mindenhová önéletrajzokat, a szakmámban sehová se kellek, csak ilyen nyolc általánossal elvégezhető fizikai munkákra vennének fel, de még oda se vagyok elég jó. Gyárba szalag mellé nem vettek fel, mert a próbanapokon szerintük lassú és ügyetlen voltam. Hotelban takarítóként ugyanez volt, nem voltam elég gyors a próbanapokon. Pincérként és kasszásként egy csomó mindent elcsesztem, elszámoltam a pénzt meg ilyesmi, és elküldtek a próbaidő végén. 28 éves vagyok, és már 5 munkahely van mögöttem, most készülök felmondani a hatodikon (kocsmai pultos), mert ez meg idegileg tesz tönkre és itt is folyton panasz van rám, hogy nem dolgozom elég jól. Nem vagyok lusta, szeretnék dolgozni, és igyekszem jól teljesíteni, de a maximumnál többet sajnos nem tudok nyújtani, és a maximum sem elég sehol. Teljesen el vagyok keseredve, selejtesnek érzem magam.
2017. szept. 17. 13:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
43%
ugyanilyen vagyok én is csak én tanulatlan is vagyok sose volt eszem a tanuláshoz meg nagyon semmihez se még a szakmunkáshoz se, viszont ha neked több észt adott a jo isten miért nem valami jo piacképes diplomát tettél le??
2017. szept. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Mert ha nem azt tanultam, volna, ami érdekel, akkor nem hiszem, hogy le tudtam volna diplomázni. Egyébként is azzal hitegettek, hogy a nyelvszakos diploma ér valamit.
2017. szept. 17. 13:42
 3/14 anonim ***** válasza:
68%

Lehet 10 diplomad is, ha eletképtelen vagy akkor baxhatid mellé a 3 nyelvvizsgádat is....

És ugye a diplomasok mekkoora mellénnyel nezik le azokat, akik szalag mellett dolgoznak.....

Amugy gyárban nem csak szalagmunka van.... szi te minden gyarban vannak egyedi szerelő szigetek. Környékünkön senkit nem küldenek el egyik gyarból sem, csak azert mert lassú.... örülnek, ha valaki egyaltalán bemegy hizzájuk felvetelizni...

2017. szept. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem, hogy milyen diplomád van? Mert talán azzal kéne boldogulnod. A nyelvtudás csak akkor hatásos ha az adott munkához szükség van.

Gyári munka esetében nincs szükség nyelvtudásra. De mondjuk egy plázában egy divatüzletben szükség van rá.

2017. szept. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
80%

én is hasonló vagyok, viszont nekem egészségi problémáim is vannak, de szintén diplomás.


1, olyan munkákat végeztél, amiket általában buta „droidok” tudnak jól végezni, akik nem gondolkodnak és gyorsan végeznek mindent.

2, Magyarországon nem túl türelmesek a munkáltatók, igazából sokszor betanulási idő sincs, gyorsan egyből kéne csinálni mindent.


külföldön még nem gondolkodtál? egy ismerősöm ELTE-s diplomával felsőfokú angollal kiment Prágába ügyfélszolgálatosnak, érdekes, ott már neki sem volt problémája.


Nem életképtelen, csak lehet, h a fizikai munka nem való neki. mondjuk eleve teljesen nonszensz, h vkinek diplomával, felsőfokú nyelvvizsgával ilyen helyekre kell mennie, miközben tele vannak titkárságok, ügyfélszolgálatok olyan nőkkel, akik még egy 2 soros emailt sem tudnak értelmezni.


„És ugye a diplomasok mekkoora mellénnyel nezik le azokat, akik szalag mellett dolgoznak”


ez inkább a ti frusztrációtok. a normális munkást senki nem nézi le, csak Magyarországon ilyen nem nagyon van. olyanból viszont bőven, aki még ragozni, beszélni sem tud normálisan, se kulturáltan viselkedni.

2017. szept. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Külföldön élek. Magyarországon egyáltalán nem találtam állást, ezt kb. 2 év után megelégeltem és elköltöztem onnan. Itt vannak ugyan állások, de nagyon megvisel, hogy ilyen sokszor kell váltogatnom, mert sehol sem vagyok elég jó. A változásokat is nagyon rosszul viselem, nehezen szokom be új helyekre, meg az önértékelésemnek se tesz jót, hogy bármibe is kezdek, folyton azt hallom, hogy milyen pocsékul dolgozom. Nekem nem büdös a munka, elvégzek olyat is, ami "buta" embereknek való. Igazából arra lenne leginkább igényem, hogy valami kreatív dologgal foglalkozzak, ami szellemileg nagyobb kihívást jelentene, de a takarítást, mosogatást, pincérkedést, gyári melót is el kell végeznie valakinek, és ha egyszer ehhez keresnek embert, akkor ezt kell csinálni. Nyilván ha kellenék máshová, akkor mást csinálnék, de nem szeretnék itthon ülni munkanélküliként csak azért, mert nem találok álommunkahelyet. Inkább elvégzem azt, ami van, még ha nem is nekem való.
2017. szept. 17. 14:49
 7/14 A kérdező kommentje:
Anglisztikából van diplomám. Tolmács és fordító. Van egy kevés maszek tapasztalatom tolmácsolásból (angol-magyar) és magántanításból is (angol és spanyol) még egyetemista koromból, de hivatalosan semmi olyan munkám nem volt, ami a szakmámhoz kapcsolódik.
2017. szept. 17. 14:52
 8/14 anonim ***** válasza:
Ja hogy külföldön élsz már. Az más.
2017. szept. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
61%
Nem velünk van baj,hanem a redvàs tetű rabszolgahajcsàr ge cilàda munkàltatókkal, akiknek semmi sem elég,semmi nem elég jö,nem elég tökéletes.Akkor vagy jó,ha kérés nélkül is ott maradsz még munkaidő utàn is gàlyàzni napi 24 óràban.És 3 ember melójàt elvégzed vigyorogva minimum.Mindenhol vannak söpredék kollégàk is.A regebbiek közül,akik arra hajtanak hogy helyettük dolgozz.Magyaràn csicska tipus kell.Ha nem annak làtszol akkor mehetsz.Én is megszivtam pàr munkahellyel.Ugyan ezt tapasztaltam amit irsz.Mostani helyen a főnök ritkàn làt.Volt olyan kolléga akivel meg kellett vivnom a csatàt.De valahogy csak bedolgoztam magam.Mostmàr csak megmaradok itt talàn egy ideig.Mondjuk nekem az is szerencsém hogy lànyom itt dolgozik.Àltala kerültem ide és őt itt nagyon becsülik.Ez nekem is némi védelmet jelent.De néha igy is nehéz.Mondjuk neki màs a munkaköre..Megcsinàlom a magam tempójàban amit megkell,amit megbírok.Tőlem többet ne vàrjanak a szaros minimàlbérükért!Plusz munka csak plusz pénzért jàr.Minimàlis fizetésért maximàlis teljesítmény?! Na elmennek a jó büdös....
2017. szept. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Bevallom én irigykedem rád, mert te legalább tudsz angolul. Én Angliában élek, de képtelen vagyok angolul megtanulni. Annyi iskolába mentem, annyi módot kipróbáltam, hogy ma sem vagyok képes megérteni őket, és a beszélgetés sem megy. Takarítok, ahol ezerrel dicsérnek, kaptam jutalmat is, de nem tudok váltani, mert nem tudok angolul. Pedig én mennék nagy boldogan gyárba is dolgozni.. Szóval a nagy elkeseredésedben mindig nézd mindennek a jó oldalát.
2017. szept. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!