Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondolsz rólam ez alapján?...

Mit gondolsz rólam ez alapján? Nem tudok megnyílni mások előtt és egyebek.

Figyelt kérdés

Nem tudok megnyílni mások előtt. Ez alatt a családomat, barátaimat, hozzám közeli embereket értem.

Szüleimmel nagyon jó a kapcsolatom, sokat szoktunk beszélgetni, de vannak olyan dolgok, amit senkinek nem mondok el, pedig lehet el kéne. Van egy dolog, amitől nagyon félek (barátaim tudják, hogy van egy ilyen dolog, de nem tudják, hogy mi is az pontosan). Szerintük el kéne mennem egy pszichológushoz, de nekem meg se fordult a fejemben és nem is fog, olyan ember vagyok, aki a saját dolgait magában intézi. Nem fogom másra rakni a terheimet, majd én megküzdök velük.

Voltunk egy nagyon jó baráti társasággal iszogatni, ők mind beszéltek a saját személyes, közeli dolgaikról, amiket szívesen meg is hallgatok és kitárgyaltuk, de én voltam az egyetlen, aki a sajátjáról nem beszélt semmit. Volt ott egy lány, akivel lett volna lehetőségem nagyon komolyan elbeszélgetni az "érzéseimről" (komplikált a szitu), de egyszerűen nem bírtam magamat rávenni, hogy elmondjam neki.


Mit gondoltok erről?



2021. okt. 2. 19:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Főleg azt, hogy az öntörvényűséged az életminőséged rovására megy. Hajtogatod itt, hogy magadnak intézed a dolgaidat, de látszólag nem vagy rá alkalmas, nem fogsz megoldást találni belátható időn belül, de lehet, hogy egyáltalán nem. Nem lenne semmi baj azzal, amit csinálsz, ha képes lennél ezzel a módszerrel egészséges lelkületet kialakítani, de látszólag simán legyőznek a saját démonjaid minden téren. Lehet így szenvedni a saját hülye börtönödben, de hidd el, ha egy ugyanilyen paraméterekkel rendelkező személy segítséget kérne, fél-1 év alatt túllenne az egészen, mialatt te még mindig ugyanott gyötrődnél, ahol kezdted. Dehát mindenki úgy vesztegeti el az életét és a fiatal éveit, ahogy akarja.
2021. okt. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
92%
Itt alapvetően nem erről van szerintem, hanem arról, hogy ezt nem tartja túl fontosnak és nem érti, hogy miért kellene neki többet mondani, érezni. Ha ez így van, akkor annyit tudok mondani, hogy nincs ezzel probléma, ez egy alkati kérdés. Én is ilyen vagyok és fiatalabb koromban nekem is okozott gondot, hogy miért nem tudok az érzelmeimről fecserészni. Aztán rájöttem, hogy azért, mert nem érzelmi alapon élek. Sokkal jobban szeretek gondolati síkon dönteni és élni. Ezt nem kell szégyellni, mert nagyon sokan élnek így, amellett azt is gondolom, hogy az túlhajtott érzelmek nagyon sok problémát okozhatnak, ezért mostanában már igyekszem minden szinten kerülni az érzelmek kimutatását és/vagy bevonását az életembe. Van gyerekem, családom, házam autóm, jó életem. Nem kell aggódni.
2021. okt. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
#2-es nagyon jól összefoglalta, köszönöm! Velem is ez a szituáció, nem vagyok az az érzelmes típus, nem igazán tartom fontosnak ezeket, ezért nem is szoktam róla beszélni/ kimutatni. Persze vannak bennem érzelmek, jók és rosszak is, próbálok kapcsolatokat kialakítani, de másokkal nem osztom meg (na jó, néha egy-két emberrel vannak komolyabb beszélgetéseim erről). Másokat szívesen meghallgatok, bár néha ki tudnak borítani.
2021. okt. 2. 19:50
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is csatlakozom, ahogy #2 is írja. Nincs azzal baj, ha nem vagy érzelgős, nem fontosak ezek a dolgok neked és nem akarsz beszélni róla.

Viszont azt kell észrevenned, ha eljön az a pont, amikor mégis kellene, mert egyedül nem boldogulsz, talán a maga lekezelő módján ennyi értelmes mondanivalót azért átadott #1. Saját tapasztalat, hogy nagyon nehéz felismerni, pláne időben, hogy mikor jön el az a pont, amikor már tényleg nem tudsz megbirkózni valamivel egyedül. És pont azért nehéz, mert alapvetően nem fontosak számodra ezek.

2021. okt. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!