Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért vagyok ennyire nagyon...

Miért vagyok ennyire nagyon kisebbségi komplexusos?

Figyelt kérdés

Valahogy sosem éreztem jól magamat a bőrömben, és hiába vagyok egy felnőtt 29 éves nő. Már mióta élek azóta van kisebbségi komplexusom. Mindig gondjaim voltak az emberi kapcsolataimmal, gyerekként sem voltak igaz barátságaim, ellenben az akkori osztályomban jól ki voltam közösítve. Anyámnak sose voltam jó, bármit bárhogy is csináltam, vagy csinálok akár most is.

Nem vagyok elégedett magammal. Az egyedüli talán amivel elégedett vagyok magammal kapcsolatban, az hogy homokóra alkat vagyok, és csinosnak tartanak, de ennyi. Szétnézek a velem egykorúak között, és látom mások mennyivel különbek, mint én. Én meg világéletemben úgy érzem magam, hogy szégyellnem kell magam amilyen vagyok. Nincs egy rendes munkám sem, közmunkán vagyok. Mások már ennyi évesen házasságban élnek, és gyereket nevelnek, én meg olyan szerencsétlen vagyok, hogy a páromat sem tudom rávenni legalább az eljegyzésre. Mármint egy párszor beszéltem róla neki erről, azt mondta majd egyszer. Mást meg akár 1 év járás is elvesznek. Vagy sokkal jobb munkájuk is van, mint nekem. Engem a franc se lájkol facebookon se, valaki meg mindennap kiteszi magát, mégis sokan lájkolják. Tehát abszolút nem vagyok népszerű.


2021. okt. 12. 11:09
 1/5 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
70%

Ez most itt 15 sornyi panaszkodás volt.

Én itt talán, meg az összes nehezebb sorsú fiatal 20 évesen tart. Ekkor eldönti, hogy megragad itt, és mutogat ujjal, vagy építi az életét.

Te azért tartasz itt, mert közel 30 évesen is itt vagy agyilag, és mindenkit hibáztatsz.


Igazság szerint semmit nem írtál, hogy anyádék vertek, éheztettek, megerőszakolt volna valaki, bántalmazó kapcsolatod lett volna, gyerekként brutál mód kipécéztek, amiről sokan "panaszkodnak" a környezetemben, csak azt, hogy anyáddal nem voltatok jóban meg elégedetlen vagy önmagaddal.


Életed legszebb évei már elmentek, van még pár jó. Eldöntheted, rinyálsz, vagy esteleg kérsz szakszerű segítséget, és teszel magadért. Mert hidd el, a kutyát nem érdekli mi van veled, és fog sajnálgatni meg kirángatni a gödörből. És ezzel nincs semmi baj.

2021. okt. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%
Mert anyád beléd nevelte, hogy szart se érsz. Köszönd meg neki !
2021. okt. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%
De legalább van párod. Ha fiúnak születtél volna, akkor önbizalomhiányosan életed végéig egyedül élhetnél.
2021. okt. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
82%
A csinosnak tartanak, és a facebookon a franc se lájkol között elég nagy ellentmondást érzek🙄
2021. okt. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát oké, de egyrészt lehet hogy gyerek korodból jön másrészt ezt neked kell megváltoztatni.

Azt nem tudom hogy szakemberhez ezzel kell -e fordulni, de lehet érdemes lenne megpróbálni.


Küldesz linket meglájkolunk a szép az alakod :)


Ha van párod az azét jelent valamit.

Nem értem miért kéne erőltetni a házasságot. Erőltetett dolgok mindig zátonyra futnak. Nem biztos hogy attól jó valaki ha 1 év után egyből eljegyzik.

Munka hát sokan esnek ebbe a hibába ez a sodródás.

Vedd a kezedbe és változtass a munkádon. Keress másik állást. Vannak gyári munkák, igen tudom kemény, de jelentősen más összegről beszélünk. Közmunka éhenhaláshoz is kevés. Bolti eladó. Irodai tedd ide tedd oda. Igen nehéz, de ha feladod nem is lesz könnyű.


Mindenki értékes, csak el kell hinned. Támogató kapcsolatban ha éppen nem vagy a toppon és folyamatosan megerősít akkor tényleg számítasz neki. Munkának lesz gyümölcse. Tanulj valamit, akár otthon amitől értékesebb leszel a munkaerő piacon amit lehet értékesíteni. Ha más nincs akkor nyelvet.


Ki kell lépned a komfort zónából, mert jelenleg csak élsz a világba bele és mindent eldöntenek feletted. Te pedig ablakból nézed ahogy elmegy az ablak előtt az életed.


Értékes vagy, senki sem ér többet a másiknál.


Panaszkodással ne az legyen a célod hogy sajnáltasd magad hanem az hogy elmondod a helyzeted és meggondolod a tanácsokat. Kifogást keresni nagyon könnyű mindenre. Ó ez azért nem jó mert. Erre a világon bárki bármikor képes. Attól hogy sajnálnak neked soha semmikor nem lesz jobb, egy icike picikét sem. Te életed neked kell élned. Folyamatos panasz pedig mások kedvét is elveszi és egy idő után nem akarják majd hallgatni sem. Inkább majd kerülnek. Nem akarják a folyamatos sz@rt hallani. Tegyél az ellen ami ellen tudsz tenni. Ha kell kezd új hobbiba, kirándulás.

Van hogy egy egy lépés nem fog sikerülni, megemészted és menni kell tovább tanulni a hibáidból.


Előveszed a problémákat leírod egy papírra és mellé írod mivel lehet rajta javítani. Ami nem megy félre teszed, azzal foglalkozol ami megy. Kirándulás ha szervezettekre mész egyből lehet ismerkedni, barátokat szerezni. Nyugodtt szép környezetben vagy.

2021. okt. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!