Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért ítélik el az emberek,...

Miért ítélik el az emberek, ha nem a végtelenségig bonyolult, komplex dolgokra van kereslet?

Figyelt kérdés

Legyen az tartalom vagy ötlet. Sok esetben a pofon egyszerű ötletek és dolgok "mennek a legnagyobbat" és nem érzem úgy, hogy ezzel probléma lenne. Például sokan minősítgetik az egyszerű dalokat fülbemászó dallammal. Sokan hasonlóan gondolnak a Facebookra, a CandyCrushra vagy az 1024 nevű játékra. Mert hogy az milyen szar, semmi értelmes nincs benne, agyhalottak játszanak csak vele. És? Ezek az "agyhalottak" hozzák a pénzt is. Miért baj az, ha halál egyszerű dolgok futnak be, miért kellene mindenkinek szépirodalmat olvasnia és matematikailag végtelenül komplex szoftvereket használnia és csak azt élvezni?

Miért nem értik emberek, hogy a popularitás sokszor baromi egyszerű dolgokra épül és nem feltétlenül olyan dolgokra, amik szakmailag értéket képviselnek (sokkal inkább marketing szempontból érdekesek)? Miért kell leszólni valamit, ami pofonegyszerű, ha egyszer eléri a célját és emberek milliói kapják fel?


2021. okt. 13. 10:22
 1/9 A kérdező kommentje:
De ott vannak például a mémoldalak is, most épp Tibiatyáról jutott eszembe a kérdés. Nem vagyok nqgy fanja, de indokolatlan az a gyűlölet, amit azért kap, mert nem gyárt semmi eredetit. Kit érdekel, ha az illető csak fordítja a reddites mémeket? Senkinek sem tartanak fegyvert a fejéhez, hogy fogyassza ezeket a tartalmakat. Az emberek jelentős része mégis vevő rá, mégis követi az illetőt. Miért baj az, ha nem csak a komplex dolgokkal foglalkozunk?
2021. okt. 13. 10:25
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
Kevered az egyszerűséget az értéktelennel...
2021. okt. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
38%
A hulladék az hulladék, akkor is, ha egyesek szeretnek kukázni.
2021. okt. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
nézd csak meg a gyakorit pl. szinte értelmes ember nem is ír már ide csak a frusztrát nerdek válaszolgatnak többnyire. Énis csak azért vagyok it mert többéve fent vagyok amúgy leléptem volna innen. Ez is egy egyszerű oldal, mégis értéktelen , megszűnne lenne másik. a FB KB PÓTOLHATATLAN JELENLEG.
2021. okt. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én úgy tudtam, hogy jogomban áll lenézni és leszólni bármit, bármilyen szempont alapján.
2021. okt. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

2

Ha értéktelen, akkor miért kíváncsiak rá? Nem szakmai zsűri dönt az értékéről ezeknek a dolgoknak, hanem a piac. Annyit érnek ezek a dolgok, amennyien kíváncsiak rá, amennyien időt áldoznak rá.

2021. okt. 13. 11:41
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem magával az egyszerű játékokkal és hasonlókkal van a baj hanem, hogy ezek mutatják, hogy mennyire egyszerű/buta rengeteg ember, hogy erre van igény.
2021. okt. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, kissé gyerekes a felfogásod, ezt abból lehet megítélni, hogy olyan dolgokkal vagy elfoglalva, hogy ki mit ítél el. Ennek legfeljebb pletyka szintjén van jelentősége.


A játékok rossz példák, mert egy amőba végtelenül egyszerű játék, mégis rengeteget nyomtuk a pad alatt. Az 1024-sem komplex, ellenben szórakoztató.


A tibi atya meg nem értékes, nem teremt értéket. Azt nem egyszerűséggel hozod összefüggésbe, hanem a szr minőséggel, és ugyanez áll a mai kb. összes pop zenére. Értéktelen, vacak szar, aminek semmi zenei, művészeti értéke nincs. És az érték teremtés nélküli tevékenység igenis elítélendő, és nagyon nem mindegy, hogy milyen hatással van a világra, lsd. populizmus a politikában.


Szerintem te kevered az egyszerűséget az értékteremtéssel.

2021. okt. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A te példáiddal pont nem értek egyet, csak részben, viszont én pl megőrülök az okoseszközöktől. Sajnos rábeszéltek akcióban egy okos mosógépre, hallod, kommunikál a telefonommal, de nem hajlandó kicentrifugálni, ha csak egy dolgot teszek bele vagy túl könnyű dolgokat, mert azt ő tudja. Meg a programok hosszát, mert ne én mondjam meg, hány percig akarok mosni. 😕
2021. okt. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!