Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kinek mi a véleménye az...

Kinek mi a véleménye az alábbi cikkről? Tényleg megéri ez a mértéktelenség?

Figyelt kérdés

A cikk linkje: [link]


Miért nem lehet mértéket tartani? Miért ilyen akaratgyenge a legtöbb ember, aki nem betegség miatt hízik meg, hanem mert össze-vissza eszik minden szemetet, ráadásul sokat és nem képes mozogni?



2021. okt. 20. 13:22
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

BMI alapján én is okés vagyok, de azért csak nem tud úgy edzeni normálisan az ember ha be van karanténolva, 50 perc séta se sok semmi átlagos munkanap többet megyek, de futni karantén alatt nem tudtam, se sétálni, szóval ellustultam benne eléggé, azért 10kg se a világvége, nagyjából 6 hónap rendes edzéssel le is megy.

Én nem vetem meg az élvezeti szereket e mellett, megiszom azt a pár sört néha haverokkal, vagy sihannal edzőtáborban.

2021. okt. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

#11

"de futni karantén alatt nem tudtam, se sétálni"

Kifogás. Párom is futott minden héten karatén alatt. Nem volt kijárási tilalom csak este 8-tól. Hétvégén délelőtt simán le mehettél volna futni, ha akartál volna.

Sőt, otthon is lehet edzeni, mivel rengeteg tornavideó van fent. Netről rendelsz otthoni 10-15 kg-s súlyzót és máris megvan a súlyzós edzés is. Kint a természetben lehetett volna menned, de nem akartál.


Ne a karanténra fogd a lustaságodat. Ha nincs edzőterem, akkor te elhízol?

2021. okt. 20. 15:37
 13/24 anonim ***** válasza:
92%
12. a karantént ellenőrzik is, hogy otthon vagy e hatóságilag, konkrétan nem hagyhatod el a lakóterületedet, ha kimentél vagy törvényt szegtél vagy nem kaptál karantént.
2021. okt. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
91%
Gondolom te a kijárási korlátozást és a karantént egy az egybe egyenrangúvá tetted.
2021. okt. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Mit jelent a karantén?

A jogszabályok megengedik, hogy beteg, vagy potenciálisan fertőzött személyeket el lehessen különíteni. A köznyelv szerint ez az elkülönítés a „karantén”, amire a jogszabályok többféle különböző elnevezés alatt adnak lehetőséget.


A koronavírus-járvány kapcsán a sokféle létező járványügyi intézkedés közül alapvetően hármat alkalmaznak:


a járványügyi elkülönítést;

a járványügyi megfigyelést; és

a hatósági házi karantént.

Megtagadhatom, hogy karanténba tegyenek?

Nem. A járványügyi intézkedéseknek mindenki köteles alávetni magát. Van olyan járványügyi intézkedés, amit akár erőszakkal is végrehajthatnak!

Hol kell tartózkodnom?

Az elkülönített személynek otthon (a tartózkodási helyén), vagy a megjelölt helyen kell tartózkodnia. Akkor rendelhető el az otthoni elkülönítés, ha:


az állapota megengedi;

az elkülönítés feltételei biztosíthatók; és

a beteg vállalja, hogy az elkülönítés idejére a járványügyi rendelkezéseket megtartja.

Ha a fenti feltételek nem állnak fent, az érintettet kórházban különítik el. Ebben az esetben a kórházon belüli szabad mozgás és a személyes kapcsolattartási jog korlátozható – vagyis a beteg nem biztos, hogy elhagyhatja a kórtermet vagy az osztályt, és lehetséges, hogy nem fogadhat látogatókat. A telefonos, internetes kapcsolattartás joga nem korlátozható!

2021. okt. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Oké, egyrészt naponta feltesz ilyen jellegű kérdéseket valaki, másrészt ki vagyok én, hogy másokat szembesítsek a hibáikkal? Semmi közöm mások életéhez és súlyához, ha neki úgy jó, hogy többszáz kilót nyom, akkor szíve joga.


Én szeretek futni, engem kikapcsol és fitten tart. De ha a szomszédnak az a kikapcsolódás, hogy a tévé előtt tonnaszámra tömi magába a csokit, akkor az az ő dolga.

2021. okt. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Az elkülönítés lényege az, hogy az elkülönítés alatt az érintettnek a lakást nem szabad elhagynia és nem szabad vendégeket fogadnia.
2021. okt. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

#13

Oké, bocsi, összetévesztettem a kijárási tilalommal a karantént. Nálunk nem volt karantén.


#16

Én nem az a valaki vagyok.

2021. okt. 20. 15:55
 19/24 anonim ***** válasza:

Hát figyelj van ismerősöm igaz már 50+ régen kockahas mindene megvolt, most ugyanúgy edz, lemegy spárgába is, hajlékonyabb mint én, de a hasa ilyen apu has lett mégis, ugyanígy ismerek nyuggert aki teljesen okés, meg ugye valakinek elég a séta és jó formában lesz, másnak meg nem mert genetikától is függ, bár tény, hogy az ország felének nincs ilyen genetikai problémája.

Bár le is lehet sérülni, volt egy szintén 50 körüli ismerősöm, lebetegedett az is majdnem spárga szint és teljesen elvesztette a hajlékonyságát legalábbis a lábain.

2021. okt. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

#19

Gondolom nem veszi tudomásul azt, hogy gyengül az anyagcseréje és nem mindent szabad enni bármikor. Pl. biztos, hogy este eszik és talán még sörözik is. Ettől lehet az aputest.


Az étkezésen rengeteg minden múlik.


Anyukám daganatos betegsége alatt is tornázott otthon. Sajnos meghalt, de nem ezen múlott.

2021. okt. 20. 16:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!