Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Kedves vegetáriánusok, vegánok...

Kedves vegetáriánusok, vegánok! A mértéktelenségen kívül gyakorlatilag van bármi baj a húsevéssel?

Figyelt kérdés
Úgy értem, van bármi olyan probléma, amit ne oldana meg egyszerűen csak az állati termékek fofyasztásának mérséklése?
2018. ápr. 16. 19:41
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
44%
A mértékletes dohányzásnál jobb az ha nem dohányzol Ugyanez a helyzet a húsevéssel is.
2018. ápr. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
88%
Aki ELVI okból vegetáriánus, annak nem elfogadható az sem, ha kevesebb állatot pusztítanak el, mert magát azt a tényt tartják hibásnak, hogy egy élölénytöl elveszik az életét.
2018. ápr. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 A kérdező kommentje:

"Ugyanez a helyzet a húsevéssel is."

Már miért lenne ugyanez a helyzet?


"Aki ELVI okból vegetáriánus, annak nem elfogadható az sem, ha kevesebb állatot pusztítanak el, mert magát azt a tényt tartják hibásnak, hogy egy élölénytöl elveszik az életét"

Ez igaz. Viszont ha ez lenne az indok, akkor értelmetlen lenne a propaganda, hiszen a legtöbb embernek semmiféle gondja nincs ezzel, teljesen természetesnek tartják.

2018. ápr. 16. 20:07
 4/53 anonim ***** válasza:
90%

Nem, nem értelmetlen (és föleg nem propaganda - mert az más), mert ha szerinted valami nem elfogadható, akkor megpróbálod ezt a meggyözödésedet másokhoz is eljuttatni.


Pl ha szerinted a gyerekmunka nem megengedhetö, akkor megpróbálsz másokat is meggyözni erröl, mert ezt tartod helyesnek. Ha a másik emberek közül legalább néhány belátja ezt, akkor már elértél valamit és mindenképpen többet, mintha semmit nem szóltál volna nekik.

2018. ápr. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
77%

A veganizmus célja az állatok kizsákmányolásnak megszüntetése. A "mértékletesség" pedig egyáltalán nem szüntetné meg a problémát.


Pár hete volt egy hasonló kérdés, nézd csak: https://www.gyakorikerdesek.hu/etelek-italok__vegetarianizmu..

2018. ápr. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 A kérdező kommentje:

"Nem, nem értelmetlen (és föleg nem propaganda - mert az más), mert ha szerinted valami nem elfogadható, akkor megpróbálod ezt a meggyözödésedet másokhoz is eljuttatni. "

De ha valaki sajnálja megenni az állatokat, azt nem kell erről győzködni. Aki nem sajnálja őket, annak meg hiába magyarázod.


"A veganizmus célja az állatok kizsákmányolásnak megszüntetése. A "mértékletesség" pedig egyáltalán nem szüntetné meg a problémát"

Melyik problémát?

2018. ápr. 16. 22:45
 7/53 anonim ***** válasza:
86%
Nem a sajnálaton van a hangsúly (hanem nekem pl azon, hogy feleslegesen! ne okozzak szenvedést, ne öljek) , és a véleményed kommunikálni mindig van értelme (sokáig én se értettem, mi a gond a húsevéssel, aztán egyszer csak összeállt a kép).
2018. ápr. 17. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 A kérdező kommentje:

"Nem a sajnálaton van a hangsúly (hanem nekem pl azon, hogy feleslegesen! ne okozzak szenvedést, ne öljek) , és a véleményed kommunikálni mindig van értelme (sokáig én se értettem, mi a gond a húsevéssel, aztán egyszer csak összeállt a kép)."

De gondold végig! Az emberiség nagy része számára a húsfogyasztás teljesen normális, hétköznapi dolog. Hogy úgy mondjam, ez a normális, az élet rendje, semmi felesleges nincs benne. Egy ilyen embernek hiába plakátolod teli az egész várost, ha egyszer a "felesleges szenvedés" az illető szempontjából csak egy üres frázis.

2018. ápr. 17. 01:14
 9/53 anonim ***** válasza:
85%

Ugyíngy gondolkodtak régen a női egyenjogúságról, a rabszolgaság eltörléséről, később a meleg házasságról stb.

Ha hiszel valamiben akkor azt nem lehet félig csinálni. A holocaust sem lenne jobb attól, ha kiderül, hogy feleannyi embert öltek meg. Pedig az már eléggé mértékletes, nem?

Hiába pontoztad le a dohányzós válaszomat, mert pontosan erről van szó. Ha valami rossz, káros (bármilyen szempontból) akkor jobb nem tenni, fogyasztani mint mérsékelni. Az állatok szempontjából tök mindegy, mert akkor majd kevesebbet tenyésztenek, de ugyanúgy a 100%-ukat megölik.


Sok húsevő sajnálja az állatot, és megeszi ugyan a húst, de ő maga egy késsel a kezében egy csirke mellett egy lakatlan szigeten éhen halna. Őbennük ez megmozdít valamit. Sokan nem születtünk vegetáriánusnak, de attól még valamikor az életünk folyamán előkerült ez a kérdés és dönteni kellett.Valami csak felhívta erre a figyelmet stb.

2018. ápr. 17. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
80%

Igen.

Etikailag nem elfogadható élőlények rabságban tartása a kínzásuk, kihasználásuk suempontjáb.

A környezetvédelem is egy eleg eros szempont tekintve hogy a hús tojás és tejipar adja ki az üvegházhatású gázok 40%-át és emészti fel a termelő területek 90%-át takarmány formájában

2018. ápr. 17. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!