Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Rengeteg vizet iszom. Baj...

Rengeteg vizet iszom. Baj lehet belőle?

Figyelt kérdés

Volt már olyan nem egyszer, hogy fél órán belül elfogyasztottam egy liter vizet. Egy nap 6-7 l simán megvan. Nem innék én ennyit, de valamiért folyamatosan úgy érzem, hogy ki vagyok száradva.

Esetleg a sok folyadéktól izzadhatok intenzíven?

Egyébként általában éjszaka elég gyakran felkelek erős vizelési inger miatt. A vizeletem pedig mindig áttetsző.

16/F 62kg



2016. júl. 23. 00:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Mindenképp nézesd meg a vércukor szintedet.Irány az orvos.
2016. júl. 23. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Inkább fordítva, az izzadás miatt nagyobb a vízigényed.

Az áttetsző vizelet természetes, ha sokat iszol.


Így vakon, távolról nem tudhatom, gond van-e, hisz van, aki egyszerűen ennyit iszik s van, akinek valami betegségre utal a fokozott vízigény.

Az étrend is sokat tud befolyásolni ezen, az aktivitás, a meleg... Én nem tudom mérni, de 4 liter simán megvan sokszor, míg régebben volt vagy másfél liter. De ez normális. A 6-7 liter szokatlanul magas, de még nem következik belőle, hogy bármi problémád lenne.

Félórán belül egy liter nekem nem tűnik soknak, látnál, amikor edzek :D Vagy ha nyáron bicajozok...

Az éjszakai felkelés viszont nem jó, ez megzavarja a pihenésedet.

A kiszáradás érzete sem jó, nekem is volt ilyen pár hete, akármennyit ittem, szomjas voltam, akárcsak akkor, amikor 2 literes vízigényre direkt megittam négyet, akkor végigszomjaztam a napot... A testnek megvannak a maga logikátlan kis dolgai.

Ha sokáig vagy folyamatosan szomjazó és éjszaka is felkelsz miatta, akkor lehet, hogy meg kéne nézetni, hogy van-e valami bajod. De ha pl. 30 fokban vagy egész nap, akkor nem csodálom.

2016. júl. 23. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogytál mostanában sokat? A barátom is rengeteget ivott, de ő rövid időn belül fogyott 9 kilót, emiatt elment orvoshoz. Kiderült hogy cukros. De nem akarok rádijeszteni, lehet a meleg miatt is, vagy a sok izzadás, de orvoshoz én elmennék a helyedben
2016. júl. 23. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Fogyni nem fogyok, mindig 62-63,5kg között mozgok. Egyébként köszönöm a válaszokat!
2016. júl. 23. 01:03
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem eszel elèg sót.
2016. júl. 23. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Fél óra alatt 1 liter egyáltalán nem egészséges. Ahogy napi 6 liter sem, meg az áttetsző vizelet sem.
2016. júl. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én napi 9 (!!!!) liter vizet megiszok,(és nem izzadok egyáltalán) ami már szerintem is a "nem normális" kategóriába tartozik. Nem vagyok cukorbeteg, kb. 6 különböző orvosnál jártam már (mert ez kb. 8 éve tart nálam), de a kivizsgálás után - ami mindig azt igazolja, hogy minden rendben - minden orvos azt mondja:"az csak jó ha sokat iszik, méregteleníti a szervezetet" 😃 Szóval nem kell megijedni, lehet hogy nincs semmi baj, csak alapból ennyi a folyadékigényed, de azért menj el Te is kivizsgáltatni, mert elsősorban cukorbetegségre utalhat a sok ivás.
2016. júl. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!