Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit kezdjek az életemmel?

Mit kezdjek az életemmel?

Figyelt kérdés

Igazából nem várok nagy csodákat, hisz, még ha le is írom a bajom, akkor is elég nehéz konkrét megoldásokat javasolni, de azért teszek egy próbát.

19 éves vagyok, szerető családban nőttem fel, semmiben nem szenvedtem hiányt.

Soha sem tudtam arra válaszolni arra, hogy "mi leszel ha nagy leszel", mert azokért a dolgokért amiket legjobban szeretek(gamelés, foci), már régen is tudtam hogy nem fogok pénzt kapni mert egyikben sem vagyok annyira jó.

Idén érettségiztem, de mivel még mindig nem tudtam hogy mit csináljak be iratkoztam egy közgazdasági egyetemre, mert az érdekelt az egyetemi szakok közül még a legjobban és akartam adni egy esélyt neki, hátha ez lesz az amit szeretni fogok (tudom hogy hülye logika de ezt akkor ésszerűnek tartottam), de így másfél hónap elteltével, már tudom hogy nem ez lesz az én helyem. Ki akarok iratkozni, de még mindig nem tudom hogy mi tévő legyek. Nem akarok otthon a szüleimnél ülni és várni a sült galambra, ugyanakkor nem is akarok eszetlenül munkába állni, hogy bármit csak pénzt kapjak érte.

Próbálkoztam ezer meg egy különféle önismereti, munka tesztekkel, de nem voltak valami hasznosak nekem

Nem tudom hogy most mi legyen, ha van olyan aki járt hasonló cipőben ilyen idős korában, Ő mit csinált, tudott kezdeni valamit magával?


2021. okt. 25. 19:52
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Vendéglátás barista szak? Somelier szak? Gourmet szakácskodás? :)


Légi kísérő? Állatorvos? Postás? Kertészkedés? :)

2021. okt. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Van ingyenes karriertanácsadás, valami állami/önkormányzati cucc, google-ből hamar megtalálod.

A gazdasági képzésnek megvan az az előnye, hogy rengeteg mindent lehet vele csinálni, úgyhogy szerintem másfél hónap után kár lenne otthagyni, főleg, hogy nincs alternatívád helyett.

Szerintem keress minél hamarabb szakmai diákmunkát és próbálj ki különböző területeket és közben keresel pénzt is, szóval nem rosszabb, mintha elmennél egy érettségivel állást keresni.

Illetve a gazdasági egyetemek nagyrészén nem kell megszakadnod, hogy átmenj, úgyhogy túl nagy áldozattal nem jár, ha nem hagyod ott (és megelégszel egy kettessel a kitűnő helyett)

2021. okt. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Pályaválasztási tanácsadás, karrier tanácsadás, amit előző írt.

Ha könyvtárban különféle tudományterületekkel kapcsolatos könyveket olvasgatsz, lehet hogy valamely tudomány megfog: "én ezekután ezzel szeretnék foglalkozni"-érzésed lesz.

2021. okt. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Béna vagyok de nem találom ezt a karrier tanácsadást, amit a 2-es említett.

Valaki tudna segíteni? :D

2021. okt. 25. 20:56
 5/5 anonim ***** válasza:
2021. okt. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!