Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tegyek feljelentést? Érdemes?

Tegyek feljelentést? Érdemes?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Sosem csináltam még ilyet, de elutaltam 12.000 forint előleget egy szekrényre pénteken. Úgy volt megbeszélve az eladóval, hogy vasárnap elmegyek érte és a fennmaradó összeget kifizetem neki.


Szombaton már ki volt kapcsolva a telefonja, a megadott címen pedig összefutottam még 3 emberrel, akik szintén elutalták az előleget. :D


Nyilván nem létezett semmilyen bútor, egy férfi volt, aki elment azonnal feljelentést tenni.


Én azóta gondolkozom azon, hogy érdemes-e órákat elszúrnom a délutánomból, hogy 30 nap múlva ismeretlen tettes ellen lezárják a nyomozást.


Ti mit javasoltok?


2021. okt. 26. 10:26
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
3%

Szerinted foglalkoznak majd ikyen pitiáner ügyekkel? Valakit elrabolnak ember!

Ne sírjál, te vállaltad a kockazatot amikor előre utaltál, ha nekem ilyen hükyeséggel állítanál be a rendőrségre, ki is röhögnélek.

25/L

2021. okt. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
95%
Van egy bankszámlaszám, ahová utaltál. A tulajdonosa kb 2 percig marad ismeretlen.
2021. okt. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
97%

Erdemes. Online elados csalasokkal igen is foglalkozik a rendorseg ma mar a sok esetszam miatt.

Plane, ha kiderul, ezt eljatszotta meg par emberrel. Akkor az mar szervezettnek minosul.

Ahogy a boltban is mar 100 forintos tetellel foglalkoznak, igy ezzel is.

2021. okt. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
98%
Én elvi okokból tennék feljelentést. Lehet hogy a pénzt nem látom többé, de megtettem azt egy rohadék csaló ellen, amit a törvény biztosít nekem.
2021. okt. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
83%

Ahogy érzed. Felnőtt ember vagy.


Viszont megsúgom, hogy az ilyen csaló nem hülye: jól tudja, hogy 50 ezer forint alatt csak szabálysértés, ezért 10 ezer forintokkal bátrabban le mer húzni embereket, mert tudja, hogy

1. olyan kicsi, pitiáner az összeg, hogy senki nem fog emiatt besétálni a kapsra, 1 órán keresztül a feljelentést intézni, és utána még sértetti vallomástételekre, más meghallgatásokra, eljárásokra futkosni.

2. jól tudja azt is, hogy az ember a legtöbb esetben nem mer feljelentést tenni. 2 okból is:

a) fél, hogy a kapsról hazazavarják, hogy "csak ennyi? Tanulópénz, öreg!" (Amúgy ilyen nincs, csak sokan ezt hiszik. Lehet hogy csúnyán néz a bűnügyes, de attól meg a vallomást és a feljelentést fel kell vennie)

b) fél, hogy kinevetik, vagy leég amiatt, hogy őt átverték (Hát hányszor kell még plakátokat ragasztani, hogy ne-utalj-előre?!) ilyen sincs, maximum csak megkérdezik, hogy "miért utalt előre?" És jogosan kérdezik, de nem bunkón és lenézően.


Szóval minel kevesebben tesztek feljelentést, annál inkább igaza lesz a csalónak. És folytatni fogja.

Most tehát vagy elfogadod, hogy 12 ezerért tanultál valamit a saját károdon, vagy kiállsz az igazadért, és bár azt a pénzt soha nem fogod viszont látni (sajnos), talán megakadályozhatod, hogy még több ilyen vakmerő és pofátlan csaló lézengjen az országban.

2021. okt. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
96%
Plusz még azért is, mert ki tudja hány embert ver még át, akinek mondjuk 12000 forint nem elhanyagolható.
2021. okt. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
96%

Feltétlen el kellene menned, mert ha többen tesznek feljelentést, az fokozza az ügy fontosságát.

Emellett a rendörség a bankszámla alapján vissza tudja keresni az illetöt, illetve a pénz útját.

2021. okt. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
71%

Ha bankon keresztül utaltál, akkor -elvileg- visszaszerezhető a pénz.

Felhívod az ügyfélszolgálatot és kérsz egy "chargeback"-et.


Nálam már kétszer is visszaszerezte a bank a pénzemet.

(Kb. 1 hónap alatt.)

2021. okt. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
68%
Chargeback csak kártyás fizetésre kérhető, utalásra nem.
2021. okt. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
18%

Kártyáról utaltam!!

A kérdezőnél meg nem tudjuk, hogy mit értett utalás alatt.

2021. okt. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!