Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tegyek feljelentést? Érdemes?

Tegyek feljelentést? Érdemes?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Sosem csináltam még ilyet, de elutaltam 12.000 forint előleget egy szekrényre pénteken. Úgy volt megbeszélve az eladóval, hogy vasárnap elmegyek érte és a fennmaradó összeget kifizetem neki.


Szombaton már ki volt kapcsolva a telefonja, a megadott címen pedig összefutottam még 3 emberrel, akik szintén elutalták az előleget. :D


Nyilván nem létezett semmilyen bútor, egy férfi volt, aki elment azonnal feljelentést tenni.


Én azóta gondolkozom azon, hogy érdemes-e órákat elszúrnom a délutánomból, hogy 30 nap múlva ismeretlen tettes ellen lezárják a nyomozást.


Ti mit javasoltok?


2021. okt. 26. 10:26
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:

19! Tavaly a szemben lakó szomszédunkat séta közben kirabolták, a mi kapunk előtt, amit rögzített is a kameránk. A rendőrség bekérte a felvételeket, amin látszik az elkövető és az autó is, amivel utána elhajtott, de a tettes ismeretlen és le is zárták a nyomozást.


A szomszéd mesélte, hogy a rendőrségen beszélték egymás között a rendőrök, hogy "már megint a fekete kombi Skoda?". :D de ettől függetlenül azóta sincs meg a tettes.


Ezért is gondolkoztam, hogy érdemes-e feljelentést tennem ennyi pénzért (akkor is, ha mások éheznek), mert a szabadidőm többet ér.

2021. okt. 26. 12:44
 22/31 A kérdező kommentje:

Jézusom, mint a dedóban.

Kitalálom:


Szar munka, csóró élet, se párkapcsolat, se barátok, ellenben a neten te vagy a megmondóember hatalmas élettapasztalattal.


Most jön az, hogy benéztem, mert van féjred/feleséged, bulizol orrvérzésig és tele vagy pénzzel és baromi jó életed van. :D

2021. okt. 26. 13:00
 23/31 anonim ***** válasza:
89%
Azt nem tudom, hogy hány nap elteltével, de egyszer sikerült rossz helyre utalnom. Felhívtam a bankom, hogy ilyenkor mi a teendő. Ott mondták, hogy menjek be, töltsek ki valami papírt, és pár napon belül visszahívják. De végül nem volt rá szükség, mert sikerült lebeszélnem és estére visszaküldte akinek tévesen ment. (Egy régi valaki a netbankos partnerlistámból) Nálad más a helyzet, de egy telefont megér érdeklődni. Tudom, mondtad, hogy nem az összeg zavar, de ne legyen már jó annak a csalónak. Ha 5 forint lenne, akkor is átvert!
2021. okt. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:
27! Igazad van, amint hazaértem, felhívom a bankot, hátha. Igen, engem is az motivál, hogy nehogy már jól járjon. :D
2021. okt. 26. 13:12
 25/31 anonim ***** válasza:
91%
Egyszer történt meg velem, jóval kevesebb árut hoztak, mint amit kifizettem. (most nem az a lényeg, hogy nem értettem hozzá, balek voltam), méréskor derült ki, hogy több, mint 60 ezerrel károsítottak meg. Másnap feljelentést tettem, egy mindennapos néven bemutatkozó (pl. Szabó József) személy ellen, összesen egyetlen mentett telefonszámom volt (mindig ő hívott privát számról). Kb. egy hónap múlva lezárták a nyomozást, hogy nem sikerült megtalálni a tettest. Kb. 2 hónap múlva kaptam egy levelet az Ügyészségtől, hogy nem volt rendesen felderítve a nyomozás, újra visszaadták a rendőrségnek. A telefonszám alapján megtalálták a fickót, és kapott egy lehetőséget, ha kifizeti az okozott kárt, megússza ejnye-bejnyével. (Ha ebbe én is belemegyek). Belementem, utolsó fillérig visszakaptam a pénzem, pedig mikor feljelentettem, mindenki kiröhögött, hogy esélytelen..
2021. okt. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:

Meggyőztetek, holnap bemegyek a rendőrségre és megteszem a feljelentést. Telefonszáma van (bár gyanítom feltöltős és 1x használta), a számlaszáma megvan, a neve is, ami nyilván kamu. És kinyomtattam a beszélgetéseket is meg az sms-eket is.


25! Ez legalább egy szép sikertörténet, sajnos nem sok ilyet hallani.

2021. okt. 26. 14:17
 27/31 anonim ***** válasza:
89%
Én amúgy azért tennék feljelentést, hogy egyrészt hozzácsatolják a másik károsultéhoz, plusz később könnyen kiderülhet, hogy sokkal több embert ver át.
2021. okt. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:
Igazad van. Közben pont hívott az az úriember aki feljelentést tett, állítólag a többiek is elmennek a rendőrségre, szóval mindenképp elmegyek én is.
2021. okt. 26. 14:47
 29/31 anonim válasza:
Tudom, hogy nem mostanában volt, de lett valami a dologból?
2022. jún. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:
Egyelőre semmi. Lement a "tárgyalás" a békéltető testületnél, aztán annyiban maradt. Az ügyvéd is csak annyit mondott, hogy fizetési meghagyást tud írni. 😑
2022. jún. 19. 13:04
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!