Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az emberek miért hívják azt...

Az emberek miért hívják azt önzőnek, aki nem engedi, hogy kiélhessék rajta a saját önzőségüket?

Figyelt kérdés
2021. okt. 29. 18:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez pontosabban mit takar, hogy kiélni rajta a saját önzőségüket?
2021. okt. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Például ha valaki nemet mond valamire, ami inkább egyfajta szívesség lenne. Ha például valaki megkér valakit, hogy segítsen neki ingyen valamiben, amiért mástól pénzt kér (mert az a szakmája), de az nemet mond rá, akkor hajlamosak az emberek önzőnek hívni.


De például azt is önzőnek hívják, aki nem akar elmenni valakihez vendégségbe, mert folyamatosan veszekedés lesz a vége, mert mindig piszkálják és kóstolgatják öncélúan, ő meg inkább békében töltené a szabadságát rossz társaság nélkül.


De arra is gyakran mondják, hogy önző, aki nem arra költ az életében, amire más be szeretné osztani az ő pénzét. Például nem vállal gyereket vagy nem vesz kocsit vagy olyasmire költ, ami mások szemében fölösleges. Ezek az emberek akkor nyugodnának meg, ha mások azt tennék, amit ők akarnak, de akkor ki is az önző...?

2021. okt. 29. 18:22
 3/5 anonim ***** válasza:
91%
Ez egy ismert jelenség, és projekciónak hívják a pszichológiában. Nagyjából annyit jelent, hogy azt utálom a másikban, ami bennem megvan hibaként. Pl. elvárom, hogy a másik a saját érdekeit alárendelje az én érdekeimnek (= önző vagyok), és ha ezt nem teszi, akkor önzőnek nevezem.
2021. okt. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
72%
Alapjában véve nem. Néhány ember gondolkodhat így, de nem hiszem hogy ez lenne az általános.
2021. okt. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"hogy segítsen neki ingyen valamiben, amiért mástól pénzt kér (mert az a szakmája)"


Az ilyet én sem szeretem, mert én azért tanultam a szakmámat,hogy abból éljek. Segítettem elég sokszor, aminek az lett a vége, hogy mindenki is ingyen várt tőlem mindent. Na ennek én is véget vetettem.


Ha valaki nem megy vacsorázni, mert folyamatosan piszkálják, az nem önzőség. Senki nem azért született, hogy mások kedvében járjon, csak hogy ők jól érezzék magukat.


A gyerekvállalás megint nem ez a téma. A gyereket nem csak megszülni kell magunk miatt, hanem az egy hatalmas érzelmi-anyagi megterhelés, amit nem mindenki bírna el, és nem ba*nak ki egy gyerekkel, mert tudják, hogy nem tudják azt nyújtani, amit kellene. POnt az az önző aki szül ha kell-ha nem.

2021. okt. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!