Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Más is izgul az egyetemi...

Más is izgul az egyetemi prezentációk előtt? Hogy küzdjem le?

Figyelt kérdés

Gyülölöm a bemutatókat, főleg akkor, amikor egyedül kell bemutassak. Már előtte 2-3 nappal tiszta ideg vagyok, hogy én jövök sorra, még azon is rágódom, hogy hogyan kezdjek bele a prezentációba, mi van ha elakad a hangom.. félek, hogy mások látják rajtam ezt a szorongást vagy észreveszik minden hibámat..mire jó egyébként ez a sok bemutató? Ezzel akarnak kínozni minket a tanárok? :D Mivel tudnám ezt a szorongást csökkenteni?Mert már úgy érzem, hogy ez nem az egészséges kategóriába tartozik.

Már mesteris vagyok, de ez alatt az 5 évi egyetemi lét alatt sem sikerült leküzdjem ezt a rettegést a bemutatóktól..



2021. okt. 30. 16:39
 1/7 anonim ***** válasza:
96%
Ha tényleg mesterre jársz, akkor azért már túléltél jó néhány prezentációt és szóbeli vizsgát, ez is ugyanúgy meglesz ne aggódj. Nem baj ha izgulsz, nem baj ha hibázol.
2021. okt. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Egyik sem sikerült rosszul, volt amelyiken még dicséretet is kaptam, de sajnos maximalista vagyok és én a legkisebb hibát is észreveszem, aztán azon örlődöm akár egy hétig is vagy ha eszembe jut bizonyos alkalmakkor..
2021. okt. 30. 17:00
 3/7 anonim ***** válasza:
52%

Mit akarnak a tanárok..? Például azt, hogy megtanulj prezentálni!


Szinte minden munkakörben kelleni fog prezentálni időnként. Én folyamatokkal dolgoztam, heti szinten el kellett magyaráznom, hogy hol a gond/mit akarok változtatni (=egy prezentációval).

A bátyám IT-s, ő is állandóan előad, kollégáknak, ügyfeleknek.

Unokatesóm kutató, őneki is el kell magyaráznia, hogy min szeretne dolgozni, stb

2021. okt. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%

Egyetemen/fősikolán mindenkiből extrovertált vezetőt akarnak faragni. Ez nem mindenkinek való, én többek között ezért is hagytam abba annó az egyetemet, mert rengeteget kellett prezentálni. Nem nekem való ez a dolog, én megmaradok beosztottként. Csendben a háttérben.

Ha neked egyébként minden téren megvan az adottságod, hogy magas beosztásban helyt tudj majd állni, akkor valahogy pedig le kell küzdened az erős szorongást, emiatt te nehogy feladd.

2021. okt. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%
En is ilyesmivel küzdök. En ilyenkor mindig arra gondolok hogyha mas ad elo, es benazik, v elakad vagy ilyesmi, akkor kb fel se tunik nekem, oda se figyelek, foleg mivel olyan témákból tartunk eloadast, amirol nincs tudásod ha nem neztel utana, ezert az se tűnne fel, ha felremondana valami infót. Ha en allok kinn, a tobbiekkel ugyanez, le se szarjak mit mondok, meg a tanárnak sincs fingja se a temamrol, teljesen mindegy mirol beszelek, a lenyeg h magabiztosan mondjam. En otthon jol atgyakorlom parszor, kis cetlire irok szavakat h ne felejtsék ki semmit. Sok sikert:) egyebkent az ilyen dolgok utan olyan megkönnyebbülten erzem magam, h neha mar orulok is neki h vannak ilyen megprobaltatasok az eletemben, legalabb van valami izgalom utana mrg a nyugodtsag
2021. okt. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! :) nekem is az az egyik módszerem a felkészülésre, hogy itthon felmondom néhányszor a szövegemet, így nem lesz új amikor oda állok a többiek elé..

régen próbálkoztam gyógynövényes nyúgtatókkal, illetve nyugtató teákkal is, de semmit nem segítettek :D legalábbis nekem.. ugyanúgy éreztem magam utána..

2021. okt. 30. 19:17
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nálam senki nem izgul jobban :D Elég sok prezentációt tartottam már életem során, pláne mióta egyetemre járok mert itt szinte az összes tárgyamból kötelező min. 1 prezentáció egy félévben. Sőt, van olyan tárgyam, amiből 6 prezentációt kell tartani egy félév alatt, köztük egyéni és csoportos prezentációkat is. Hiába csináltam már sokszor, hiába érdekel az adott téma, hiába van időm készülni rá, hiába értem, hiába szeretnék jól teljesíteni, hiába állok neki időben, hiába írok szöveget és hiába gyakorlom be stb., mindig már egy héttel előtte iszonyatosan stresszelek rajta, szorongok tőle, sírok, nem tudok aludni stb. Prezentálás közben is sokszor elfelejtem mit akarok mondani, remegek, remeg a hangom is és arra is volt példa már többször, hogy elsírtam magam közben (utána pedig mindig) vagy egyszer még el is ájultam. Lehet, hogy furcsán hangzik, de engem ez már abszolút nem érdekel. Nem érdekel ki mit szól hozzá, mit gondolnak a többiek, ciki lesz-e stb., mert úgysem tudok mit kezdeni vele, és számomra őszintén szólva egyáltalán nem bír ez semmiféle fontossággal, jelentőséggel. Tényleg sok mindent kipróbáltam, sok prezentációt is tartottam már és pszichológushoz is jártam, de ebben abszolút nem tapasztaltam semmiféle fejlődést, így abszolút elengedtem. Illetve én tényleg azt érzem, hogy ez egyáltalán nem fontos, sőt... Egyébként én mindig a csoportos prezentációkat utáltam jobban, mert úgy éreztem ott nem csak magamért felelek, más munkájának a megítélését is befolyásolja az én teljesítményem, illetve nagyobb a kontraszt és szembetűnőbb a bénaságom is. Már elengedtem. A tanárok azzal a céllal adják általában ezeket a feladatokat, hogy megtanuljunk feldolgozni egy témát, azt bemutatni másoknak, csapatban dolgozni stb., de az én tapasztalatom az, hogy a gyakorlatban ez legkevésbé sem valósul meg és nincsen valós értéke, hatékonysága.
2021. okt. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!