Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Készítsek magyar feliratot az...

Készítsek magyar feliratot az angol egyetemi prezentációmhoz, ha a csoporttársaim nagy része most kezdte a nyelvet?

Figyelt kérdés

Elsős vagyok és online kell prezentálnom. Egy nehezebb témát választottam, sok szaknyelvi kifejezést írok bele. Viszont 85-90% vagy nagyon alapszinten beszéli, vagy most kezdte az egészet és nem sok értelme lenne, hogy dolgozok a feladattal, de nem értik, legalább tanulnának ezzel is.

Lehet, hogy buta kérdes, de ez az első egyetemi prezentációm és én leszek az első előadó is, szóval nagyon izgulok. Amikor nektek kellett ilyet, akkor írtatok magyar feliratot kicsiben? A tanárnak nem írok e-mailt, mert eddig se válaszolt semmire.



2020. nov. 19. 13:39
 1/8 anonim ***** válasza:
25%
Ne feliratozd. Nem a te dolgod megtanítani őket angolul.
2020. nov. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
Magyar nyelvű a képzés? Mert ha igen, ha feliratot nem is csinálsz érdemes az idegen szavakat magyarul is kifejteni.
2020. nov. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
44%
Csinálj feliratot, neked se lenne jó úgy tartani az előadást, ha csak az unott fejeket látod, mert nem értik.
2020. nov. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
36%
Nem értem, miért angolul írtad..
2020. nov. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%
Gondolom, mert az volt az elvárás. Kérdező, anglisztikás vagy? Mert ha igen, ne feliratozz. Majd rájönnek a csoporttársaid, hogy a nyelvi szak nem annyira egyszerű, hogy gimis 4-es nyelvtudással át tudják vészelni.
2020. nov. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
60%
Kiket és miért vesznek fel úgy az egyetemre, hogy egy minimális szinten se beszélnek angolul?! Manapság már egy alap elvárás, nem is számít lassan idegennyelvnek az angol, mindenki beszéli. Feliratozd nyugodtan, ha érdekli őket akkor majd megtanulnak angolul. Kicsit luxusnak érzem ezt. De pl. azt is, hogy olyanok is megkaptak a diplomát, akik tizen x éve nem képesek egy nyelvvizsgát letenni. Az ilyenek mit keresnek egyetemen?
2020. nov. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
40%
konzultalj a tanaroddal
2020. nov. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem ne készíts hozzá feliratot. Szimplán a szakkifejezéseknek emeld ki a magyar megfelelőjét is, esetleg fejtsd ki vagy magyarázd el magyarul. Viszont szerintem nem kell magyar feliratot készítened hozzá, szerintem nem venné ki jól magát. Ha valaki nem ért valamit, akkor tud kérdezni vagy utána tud nézni.
2020. nov. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!