Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért ilyen igazságtalan az élet?

Miért ilyen igazságtalan az élet?

Figyelt kérdés
Próbálok hinni a karmában,de miért van az,hogy fiatalon meghalnak teljesen tisztességes,családcentrikus emberek akiknek kisgyerekük van,akik tényleg senkinek nem ártanak?És élnek olyan emberek akik elhagyják a családjukat,gyilkolnak,erőszakolnak?
2021. nov. 1. 02:25
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
Szeretnél róla beszélni?
2021. nov. 1. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos erre én sem tudom a választ, viszont szívesen meghallgatlak, ha ez segít.
2021. nov. 1. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az emberi élet egészsége, vagy halála nem az illető jó vagy rossz személyiségétől függ.

Hibás gondolat az, hogy a jó emberek sokáig élnek míg a rosszak korán halnak. Mindkettőre van rengeteg ellenpélda. Ráadásul a jó és a rossz megítélése szubjektív. Durva példával van akinHitlert és Sztálint jónak tartja és vannak nagyon sokan akik meg rossznak.

2021. nov. 1. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 molnarmarcell21 ***** válasza:
Az emberi igazság szubjektív és önkényesen kialakított. Próbáld objektívabban szemlélni a dolgokat. :)
2021. nov. 1. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az élet nem igazságtalan. Az élet csak van. Az, hogy mi (te) milyennek tartjuk az megint más kérdés.

Az én meglátásom szerint az élet egy túlélő játék, ahol én is bármikor kieshetek. Érzelmi szempontból meg afelől közelítem meg, hogy rengeteg helyzetbe fogok még kerülni, amit eddig nem tapasztaltam. De ezeket is meg kell tanulnom kezelni.


Gondolom gyászolsz. Engedd ki, ha kell ordibálj a porszívóval, sírj mosogatás közben vagy menj el futni. Alkosd meg azt a "túlélési stratégiát" amelynek a legnagyobb előnye van számodra.

2021. nov. 1. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak az emberi elme szeretne igazságot tapasztalni az életben/Földön, de sajnos ilyen igazság nem létezik.
2021. nov. 1. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Pedig van karma: egyszer nekem rossz, máskor a másoknak, csak sokan ezt észre sem veszik.
2021. nov. 1. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
48%

Egyik általános sulis osztálytársam teljesen kezelhetetlen gyerek volt, nagyon agresszív, folyton káromkodott, verekedett, lógott a suliból, stb. A nyolc osztályt is csak azért tudta elvégezni mert az igazgató jóban volt a szüleivel. Középsulit már nem is végezte el, mert közben javítóintézetbe majd börtönbe került. 20on évesen szabadult, a szülei jól állnak anyagilag és pénzelik, meg az apja házakat újít fel és eljár vele dolgozni. 26 évesen felesége és gyereke, saját lakása és kocsija van.


Én meg kitűnő tanuló voltam, 2 diplomát szereztem, aztán nettó 200 ezres fizuért dolgozok, saját lakásról nem is álmodhatok, kocsit fenntartani is necces, ilyen kilátásokkal a nők is nagy ívben kerülnek. Ezért hallgathattam gyerekkoromban, hogy "tanulj fiam, hogy jó életed legyen"...egy semmirekellő börtöntöltekék él mint hal a vízben, nekem meg azt is meg kell gondolni 10 ezer forintot mire költök..

2021. nov. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!