Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem féltek attól, hogy ha...

Nem féltek attól, hogy ha párkapcsolatotok lesz, vagy akár összeköltöztök, akkor az "én-időnek" végeszakad és sokkal több kompromisszumot kell kötni még a szabadidőben is, mint azelőtt valaha?

Figyelt kérdés
2021. nov. 1. 10:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem féltem ettől.

Hat éve vagyunk együtt és ebből sose volt probléma, igazából ha rendesen le tudjátok kommunikálni a dolgokat, akkor nagy baj nem lehet.

Szerencsére nekünk a munkáink is elég rugalmasak, de nem csak együtt tudunk lenni, hanem a barátainkkal és önmagunkkal is. Tényleg annyi, hogy meg kell beszélni.

2021. nov. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mert egy normálisan működő kapcsolatban nem szakad vége az énidőnek, és ha kell is valamiféle kompromisszumot kötni, nem érzem tehernek.
2021. nov. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az semmi, majd ha gyerekek is lesznek, na akkor aztán tényleg semmi idő nem marad. Valami nyűgjük mindig lesz :) Persze ez vele jár, nekünk két gyerek van, de így szép az élet.
2021. nov. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De nektek hogyan volt meg az az átmenet, hogy az addigi megszokott életeteket, hogy egyedül voltatok egy légtérben, feladtátok és automatikusan igényeltétek a másikkal a szinte non-stop együttlétet?
2021. nov. 1. 10:44
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

De az, hogy együtt élünk nem jelenti a non-stop összezártságot.

Kapásból elmegyünk dolgozni, külön-külön edzeni, mindketten barátokkal összeülni (vannak olyan programok is, ahova meghívjuk a másikat is, de van bőven egyedi idő).

Annyi, hogy ezentúl nem hangosan énekelek (mert pokoli hamis a hangom), de legalább a szomszédokat sem idegesítem. Ugyanazokban az otthoni ruhákban járok, a zenei ízlésünk nagyjából egyezik, a kattantsági fokomat meg ismeri (ha zenére táncikálva főzök, akkor csak mosolyog). Igazából nem sok minden változott.

2021. nov. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is van gyerek, és van énidőnk is. Mindent meg lehet oldani, csak akarni kell.
2021. nov. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Egyrészt nekem nem volt nehéz átállni, mert sokkal jobban szeretem, ha mellettem van a párom, még akkor is, ha nem közösen csinálunk valamit, csak szimplán mellettem fekszik és játszik.

Másrészt nem jelent non-stop együttlétet az összeköltözés, hiszen mindketten felnőtt, dolgozó emberek vagyunk, családdal, barátokkal, hobbikkal.

Nem vagyunk összeragasztva, bár nekünk nem esik nehezünkre együtt lenni.

2021. nov. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igy is kevés az idő, ezért inkább senkivel nem költöznék össze.
2021. nov. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Metionin ***** válasza:
53%

Nem. Önálló emberek vagyunk, van énidőnk. Nem kell sülve-főve egymás nyakán lógni vagy ugyanazt csinálni, csak mert együtt lakunk.


4. Nekem sosem volt olyan, hogy egyedül legyek, először szülőkkel, aztán szobatársakkal voltam összezárva. A legtöbb magánterületem és énidőm azóta van, hogy a párommal lakom.

2021. nov. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!