Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kettős állampolgárként miben...

Kettős állampolgárként miben más Magyarországon az élet, mint ha csak egy állampolgársága van [valakinek]?

Figyelt kérdés

1. Ha kettős állampolgárságod van, akkor leírod légyszi, hogy miben más?


2. Ha egy iserősödnek van kettős állampolgársága, azt is leírhatjátok. :)


3. A magyar mellett milyen állampolgárságotok van még?


4. Igaz, hogy a kettős állampolgárok életébe a politika egy picit nehezebben szól bele? (légyszi maradjunk tárgyilagosak és ne sértegessük egymást, ez nem egy kormányt támogató, se nem egy kormányt kritizáló kérdés.)


Köszi a válaszokat!



(A "valaki" szót nem engedte kiírni, azért került szögletes zárójelbe, nem érdemes figyelembe venni) :)



2021. nov. 2. 15:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem testvérem kettős állampolgár (magyar-amerikai), itthon él. A hétköznapi életére ez egyáltalán nincs kihatással, max ha el akarna egyszer utazni az USA-ba, akkor nem kéne vízummal bajlódnia hanem csak felszállna a gépre és menne, de jelenleg nincs neki semmi ilyesmi tervben.
2021. nov. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

Ez szerintem nagyban attól függ, hogy mi az a második állampolgárság. Az enyém egy másik kelet-európai országé, nagyjából ugyanazokba az országokba engednek be vízum nélkül, mint magyar útlevéllel, így semmi különbség nincs, de ha mondjuk lenne egy ausztrál útlevelem akkor sokkal több opcióm lenne.

Azt nem tudom, hogy a kettős állampolgárság miatt, vagy a neveltetésem miatt nem vagyok nemzeti érzelmű, de az tény, hogy nem vagyok az. Annyira nem, hogy egyik állampolgárságom országában sem élnék már soha többet, máshol telepedtem le. Nekem ott van az otthonom, ahol épp élek és ahol jól tudom magam érezni, szóval sosem tapasztaltam még, mi az a honvágy vagy milyen az, amikor valaki nagyon szeretne valahová tartozni. Számomra ez teljesen idegen.

2021. nov. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi mindketten a válaszokat, adtam zöld pontokat. Jó választ mindkettő.


1# Hát szerencsés a tesód, az biztos. :D


2# Megértelek, én is ilyen vagyok. + engem más miatt is lehet utálniebben az országban, de azt már nem írom le, mert akkor csak arra reagálnának a következő válaszolók, nem a kérdésre.



Köszi. :)

2021. nov. 2. 15:41
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Hétköznapi szinten nem nagyon van jelentősége az állampolgárságnak - akkor se, ha csak egy van, vagy ha kettő. Leginkább akkor van jelentősége, ha valamiért számít az állampolgárság és te kettős állampolgárként megteheted, hogy eldöntöd, az adott helyzetben a két féle közül melyik útleveled akarod elővenni, melyik állampolgárságodra akarsz hivatkozni.

Pl. magyar/román kettősállampolgárként Magyarországon inkább magyar akarsz lenni, Román oldalon meg inkább a románt akarod mutatni, mert a magyar miatt jobban érhetnek hátrányok. Ha csak az egyikkel rendelkezel, akkor kevésbé van választási lehetőséged.


Ahogy írták, utazásnál vízum szempontból lehetnek előnyei/hátrányai, ha valahova könnyebben/nehezebben engednek be miatta. Előfordul, hogy egyik országnak több országgal vannak vízummentességi, könnyítési megállapodásai, így egyik állampolgárságoddal könnyebben tudsz beutazni valahova, mint a másikkal.

Pl. arab országokba esélyes, hogy amerikai/izraeli állampolgársággal nehezebben mész be, sőt olyat is hallottam, hogy még akkor is kötözködnek, akadékoskodnak, ha csak turistaként látják, hogy jártál ezekben az országokban. Akik rendszeresen járnak arab országokba sokan inkább kérnek egy másik útlevelet, amibe ezek az országok nem pecsételtek be, hogy ne legyen annyi problémájuk. Ugyanígy Kínával is egyre inkább előfordulhat ilyesmi a kínai-amerikai kapcsolatok megromlása miatt.


Amit nem annyira említettek, pedig még fontosabb is lehet, hogy állampolgárként nem kell a letelepedéshez, munka vállaláshoz külön engedély a másik országban. Nem kell bizonyos időközönként elhagynod az országot, mint turistaként, hanem tartósan élhetsz ott és vállalhatsz bármilyen munkát különösebb bonyodalom nélkül. Bizonyos adminisztrációk is egyszerűbbek lehetnek állampolgárként, mint külföldiként.


Elvben minden ország védi és segíti a saját polgárait. Erősebb, tehetősebb országok talán jobban. Politikai helyzetben kevésbé jelentős, de mondjuk, ha bebörtönöznek valahol, akkor az országod lehet, hogy tesz érte, hogy kihozzanak. (Ami nem feltétlenül jelenti, hogy megúszod a büntetést, sőt akár az is lehet, hogy ugyanazért otthon sokkal súlyosabb büntetést kapsz, mint ahonnan kihoznak. Viszont, ha pl. egy korruptabb ország politikai okokból koholt ellened vádakat, lehet, hogy mégsem akarod, hogy ők döntsenek a sorsodról.)

Különösen egy háborús, vagy katasztrófa helyzetnél segíthet egy instabillá váló ország elhagyásában, hogyha egy, vagy akár több országnak is állampolgára vagy, több segítségre, menekülési lehetőségre számíthatsz.

Egy népszerűbb/erősebb ország állampolgárát más országok katonái, követségei is jobban akarhatják segíteni. Pl. egy amerikai/angol polgárt valószínűbb, hogy bármelyik NATO ország szívesebben fogad, inkább próbál kimenteni egy háborús helyzetből, mint egy másik, kevésbé népszerű, közismert ország állampolgárát, legyen az magyar, cseh, szlovák, lengyel, stb. Viszont ahogy már írtam, az ellenkezőjére is van azért példa.

2021. nov. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi!


Mivel mindenki értelmes és normális válaszokat írt, sőt, nagyon is jókat, kicsit személyesebbre veszem a figurát: egy meleg embernek lehet előnye, ha másik országba is szerez állampolgárságot? Természetesen a másik ország elfogadó ezzel a téméval kapcsolatban.


Mindenkit felpontoztam, nagyon jók a válaszok, tényleg köszönöm! Magas színvonalúak, amin meglepódtem, hiszen ez mégis csak a GYk. :D

2021. nov. 11. 21:34
 6/8 anonim ***** válasza:
5. Ennek semmit nem szabadna befolyásolnia. Nem tudom, hogy működnek ezek a dolgok, de szerintem ha valakinek több állampolgársága van, mindegy, hogy meleg vagy nem. Nem éri sem előny, és természetesen hátrány sem ebből a szempontból. Az, hogy az illető hová akar tartozni, már egy másik kérdés.
2021. nov. 21. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ahogy #6 írta, az állampolgárság magában az elfogadásban, hétköznapi életben nem befolyásol. Ha valahol elítélnek a melegséget miatt, akkor ott a kettős állampolgárságod akár ronthat is, ha úgy érzik emiatt “még rendes polgár se vagy, mert máshova (is?) húzol”…


Ahol elfogadnak ott nem nézik az állampolgárságod. Ha nem hangoztatod, általában nem is tudják rólad sehol.


Ahogy a kettős állampolgárságról már leírtuk, a másik országban letelepedést, munkavállalást, egyéb adminisztrációkat segítheti. Ennek a melegséghez max annyi köze van, hogy ha az egyik ország általánosan elfogadóbb, mint a másik, akkor inkább ott akarsz élni és ez könnyebben kivitelezhető lehet, ha van valahol állampolgárságod, mintha nincsen. Ennyi!

2021. nov. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2021. nov. 21. 16:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!