Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy kellene változtatni az...

Hogy kellene változtatni az életemen?

Figyelt kérdés

Próbálom rövidre fogni..sajnos nem találtam még senkit akivel ezt megtudjam beszélni, vagy tanácsot kérni..

Magamról: 25eves fiú vagyok,Németországban élek,6 éve de 3 éve egyedül.

Nincs se gyerekem se párom.Még haverjaim sem nagyon..

Ismerkedni nem akarok,és nincs is nagyon hol..

Otthon sincsen sok haverom,tehát majdnem ugyan az a helyzet mint itt. Igaz itthon könnyebb lenne ismerkedni a nyelv miatt stb.

A munkahelyem jó, jók a kollégák, korrekt a főnök,és szeretem is a munkámat.

Viszont 1evben max 2x megyek haza szabadságra..

Otthon édesanyám a báttyámmal él.

Anyu azt mondja menjek haza.. az anyagiak miatt nem mennék haza mert innen tudok nekik segíteni anyagilag amire szükség is van.

Plusz már megszoktam hogy a magam ura vagyok stb..

Viszont ha egyszer itthagyja ezt a földet és en nem leszek mellette akkor tuti okolni fogom magam,hogy inkább a "pénzt " választottam mint hogy azt hogy vele legyek..

Szeretnék egy autót venni,amit jövőre elvileg megtudok venni,de kb 4ev mire kifizetem.

Ez az egy ami motivál jelenleg..mármint ez az egy ami ideköt.Meg persze amit fentebb írtam, az anyagi segítség.

Szoval az egyik énem azt mondja hogy menjek haza és majd lesz valami valahogy elboldogulunk,de legalább eggyut leszünk anyámmal és a batyammal,a másik énem viszont azt mondja,hogy legyek önző,egyszer élünk és éljem az életemet és erjem el az álmaimat,ne dobjam el ezt a lehetőséget..

Bocsi kicsit hosszú lett.

Lehet hogy rossz kategória..

Köszönöm, annak aki tud értelmes véleményt vagy ilyesmiben történő tapasztalatot írni.

Igen tudom nekem kell döntenem nem másnak!

További szép estét!



2021. nov. 7. 19:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen ez nehéz dolog, de szerintem a család fontosabb, mint a pénz. Egy darabig én kint maradnék, de hosszú távon nem.
2021. nov. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
44%
Dehat egy 25 evesnek az anyja meg messze van az elet vegetol.
2021. nov. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Tanuld meg normálisan a nyelvet, hogy könnyebb legyen ottani kapcsolatokat kiépíteni. Ismerkedj a kultúrával, szocializálódj, stb.

"majd lesz valami valahogy elboldogulunk"

Ja, és ha nem megy, mit fogsz csinálni? Kit fogsz hibáztatni? Le kell válnod az anyádról, ez nem önzés, hanem az élet része.

2021. nov. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Én első gimis koromban voltam az NDK-ban nyári szünetben 1 hónapig. 1966-ban, nagyon jó emlék volt, a tv-ben a Beatlest néztük. Akkor alapozódott meg a német nyelvtudásom. Később nyaranta kint kertészetekben dolgoztam.

Berlinben munkába menet láttam reggelente a buszból a szovjet kiskatonák reggeli tornáját. Munkatársaim közt volt két öreg német akik megjárták a háborút.

Jó ha az ember világot lát és megtanulja a nyelvet. Ezek is fontosak a pénz mellett.

De azért vagyunk a világon, hogy valahol otthon legyünk benne. Ezt Tamási Áron írja az "Ábel Amerikában" c. regényében. Mindíg nagy öröm volt hazatérnem a néhány hetes kinti munkából. Az Ábel trilógia egy alapmű.

27 évesen itthon találtam meg a párom kivel 40 éve együtt vagyunk.

Nagyon más lett a kor. Négy gyerekünk már több éve önálló és csak egy nősült meg, most lett egy kis unokánk. Ez ugyanolyan fontos mint világot látni, nyelvet tanulni, gyarapodni.

Biztosan meg fogod találni azt az utat ami javadra válik.

2021. nov. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!