Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnék hatásosan...

Hogyan tudnék hatásosan változtatni az életemen, hogy ne maradjak így?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, még tanulok. Nem vagyok feltűnően tehetséges, de egyáltalán nem rosszak a képességeim, sokféle dologhoz van eszem és érdeklődő természetem van. Mégis úgy élek, mintha ebből semmi nem lenne igaz, állandóan hajtok.

Nem a jegyeim érdekelnek konkrétan, hanem az, hogy mindent megtegyek amit csak megtehetek, azért, hogy jó legyek. Csak az a gond, hogy ez nekem azt jelenti, hogy éjszakába nyúlóan tanulok, stb... Kipróbáltan negyed ennyi tanulással is kb ötös lennék, csak mondjuk nem kitűnő, de az meg kit érdekel. De úgy érzem, hogy ha nem dolgozok keményen, akkor nincs is értelme.

De nem csak a tanulásra vonatkozik ez, dolgozom is a suli mellett, és egyáltalán mindenben ilyen vagyok. Állandóan arról álmodozom, hogy mi mindent csinálok majd, hova utazok el, stb, mi lesz a jövőben, de közben a jelenben csak az van, hogy a ,,jövőmért dolgozom’’ és kikészítem magam, ahelyett, hogy a jelent élvezném.

Amikor a stresszes életmódról szóló előadásokban elmesélik, hogy hogyan ne élj, na az az én jellemzésem. Állandóan rohangálok, persze mindent egyszerre akarok, társasági életet élni, meg dolgozni, meg tanulni, de randizni is, nagyon sokat idegeskedem, emiatt nem eszem eleget, meg amúgy is folyton elfelejtek enni, nincs időm rá. Rossz alvó vagyok, nagyon keveset alszom, a szabadidőt és a munkára / tanulásra fordított időt pedig keverem egymással. Kb a koffein tart még életben, 18 évesen. Jó, ez túlzás, de értitek.

Már előre látom, hogy elmegyek egyetemre, ahol még jobban fogok hajtani, hogy aztán később egy még stresszesebb munkahelyen végezzem, és 30 éves koromra karótnyelt legyek, iszonyú fáradt és szingli, aki minden kapcsolatát tönkreteszi.

Van egy barátnőm, akinek az egyetlen vágya, hogy elköltözzön vidékre, és gazdálkodjon és békésen éljen, családja legyen meg gyereket neveljen. Elképesztően tudom tisztelni, amiért ennyire kiegyensúlyozott és nyugodt és amiért ilyen tervei vannak, hogy ,,egyszerű és békés’’ életet éljen, ez az egyetlen álma, ambíciója.

Én meg olyan vagyok mint egy zsák bolha, pedig még nem is tudom mit akarok majd csinálni.

Mit tegyek, hogy ne maradjon ilyen iszonyatosan stresszes, szorongós és káoszos az életvitelem? Nem akarok negyvenöt évesen szívrohamban meghalni miután egész életemben nem csináltam mást, csak dolgoztam valamiért, amiről nem is tudtam micsoda, és sosem értem el. Szeretnék olyan ember lenni, aki békésen és boldogan és nyugodtan él, szép családban stb. és ezzel megelégszik. Illetve olyan, aki tudja, hogy mi a fontos, és aszerint él, nem pedig a dolgozásnak.


Na ez a lényeg, remélem érthető.

Van ötletetek, hogy mit tegyek? Hogy változzak meg? Hogy lassuljak le? Mi a titka a nyugodt, kiegyensúlyozott életnek? Más is van / volt így ezzel, mint én?



2020. nov. 10. 14:30
 1/8 anonim ***** válasza:

Tök jó hogy ezt ennyire tisztán felmérted, megértetted...már megtetted kb az 50%-át, hogy megúszd...de neked kell rájönni, hogy hozd ezt összhangba magaddal. A barátnőd remek példa, hogy mennyire másképp is lehet, de persze azt sem érdemes lemásolni egy az egybe, mert az meg az Ő útja.

Az élet egy kicsit játék, és bár komolyan kell venni, de ne görcsölj túlságosan rá....keresd a mindennapokban a szépséget, az öröm a boldogság érzését...jó hogy vannak terveid, próbálod meglátni a jövőt, de ez csak egy vázlat legyen, ne "majd valamikor a jövőben" akarj boldog lenni.

Szokták mondani hogy a "most"-ban élj....ez nagyon igaz...ha a múltban élsz, akkor oda viszed a szellemi energiákat, ha a jövőben, akkor oda...nem jó....itt legyél...tudatosan.

2020. nov. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

"De úgy érzem, hogy ha nem dolgozok keményen, akkor nincs is értelme."

És milyen igazad van! Fél seggel nem érdemes csinálni semmit. inden életkornak megvannak a maga "kötelező körei", amiket le kell futni ahhoz, hogy valóban boldog ember legyél. Gyermekként játszani kell, kamaszként hülyeségeket csinálni és begyűjteni az érte járó pofonokat, aztán csajozni kell ezerrel, megismerni, megtanulni a női nem gondolkodásmódját, lelkivilágát, hogy ne felnőtt fejjel kelljen belefutni az ilyen buktatókba. És így tovább.

Egy baj van, hogy a ma minden a jövőről szól. Tanulj jól, hogy legyen majd jó munkád, takarékoskodj, hogy legyen majd lakásod, stb. Csakhogy a kettő együtt em megy. Vagy a mának élsz, mint a tücsök La Fonteine meséjében, vagy a télre készülsz, mint a hangya. Saját csemetéimen látom, mennyire nem tudnak a mának élni. Hiába pofázom rojtosra a számat, hisz a médiából folyamatosan ömlik rájuk az ellenkezője. Szép. szép az előrelátás, csak épp így nem éled, csak túléled az életedet.

Amint látod, nincs egyetemes jótanács. Neked kell eldöntened, melyik utat választod. (Bár szerintem te már döntöttél; elkapott a maximalizmus gépszíja.)

2020. nov. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

*Minden életkornak megvannak...

**a kettő együtt nem megy.

2020. nov. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha van lehetőséged, nenj el néha az erdőbe sélni kicsit. Lassulj le, csodálkozz el a természet szépségén. Nagyon jó hatása van.
2020. nov. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Egy filmes idézetet tudnék számodra ajánlani az 1999-ben bemutatott első Mátrix filmből: "Üdvözöllek a való világban!" Ha még nem láttad, akkor ajánlom egyébként, nagy kult film, kikapcsolódásnak sem rossz.

Őszintén szólva nem igazán értem, hogy mit is akarsz "megélni"? Hiszen amit éppen csinálsz, vagy amit éppen teszel, azt éled meg. Ha Te éppen a munkádnak, a tanulásnak élsz, akkor azt. Ami egyébként egyáltalán nem rossz dolog. Én még 30 évesen is tanultam munka mellett és egyáltalán nem bántam meg. Persze, sok lemondással, sok munkával és sok álmatlan éjszakával járt és sokszor voltam nagyon fáradt is, viszont nagyon sok barátságom akkor és abban a helyzetben született és rengeteg iskolai, könyvtári, előadásokból, közös tanulásokból szerzett és egyéb élménnyel is gazdagodtam. Én ezeket éltem meg. Hogy ez jó vagy rossz, azt az embernek saját magának kell eldöntenie. Vagyis ha Neked ez így jó, akkor nincs semmi gond, ha meg nem, akkor viszont kizárólag rajtad áll, hogy ezen változtass. Senki más nem fog hidd el.

Viszont a sok koffein az semmiképpen se jó, ezt tapasztalatból tudom mondani. Egyfelől mert olyan örökmozgó leszel, mint egy Duracell nyuszi, másfelől pedig azért, mert károsítja az ereket, a szervezetedet és maga a koffein is idegessé, hajszolttá tesz. Én pl. észrevettem magamon, ha Cola-t ittam, olyan dolgokon is hajlamos voltam idegeskedni, ami pl. egyáltalán nem is idegesítő. Ráadásul nem kellett hozzá nagy mennyiség sem. Ma már nem is nagyon emlékszem mikor ittam utoljára Cola-t, talán úgy 18-20 éve. Kávét is csak menteset iszom, mivel az ízét szeretem, a koffein viszont abban sem jó dolog.

Összefoglalva tehát a koffeinről és az azt tartalmazó italokról, ételekről mindenképpen a leszokást tudom javasolni. A többi dolog viszont azt gondolom rendben van. Az élet ilyen. Az ember hajt, amennyire tud, a barátnők életszemlélete, tervei pedig nem mindig találkoznak a mienkkel. De szerintem ez sem baj. Nem szükséges, hogy feltétlen egyformák legyünk a párunkkal és nem is biztos, hogy az ő tervei a jók.

2020. nov. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Keressél Neked való, szép hobbikat. Kezdetnek ott a jóga.
2020. nov. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek, nagyon sokat segítettetek!:)
2020. nov. 13. 23:18
 8/8 anonim válasza:

Nagy érték egy olyan lány aki vissza akar térni az igazi világba: a tájba, erdő/mező közelébe.

Látogass el az MME (Magyar Madártani Egyesület) honlapjára. Tudod-e, hogy Bp-en (de más városokban is) költenek zöld küllők, ökörszemek, házi rozsdafarkúak, vörös vércsék? Buszra várva nagy öröm ha látja valamelyiket az ember.

Legyenek növényeid, hogy örülhess ha átvészelték a telet, tavasszal ha újra hajtanak, gyarapodnak.

Régen a hetvenes években én is sok kávét ittam. Ez nálad is el fog múlni mert gondolkodó lélek vagy.

2021. nov. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!