Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy komoly betegség után is...

Egy komoly betegség után is velem marad de nekem mégis bűntudatom van?

Figyelt kérdés

Megpróbálok rövid lenni. Két éve kiderült az autoimun betegségem( SM) direkt nem írok itt részleteket elég sok ismerősöm felismerhet…


Jelenleg változó ahogy vagyok, van amikor van kisebb izom fájdalom/zsibbadás, főleg stresszes időszakban..de másképp úgy élek, mint egy “normális” ember…


Elengedtem a párkapcsolati életet, fiatal vagyok 25 éves nem így terveztem az életet de ez alakult. Aztán megismertem őt, csodálatos ember tényleg. Nagyon sokáig próbálkozott nálam, de az elején elmondtam neki, hogy bonyolult életem van nem akarok ismerkedni, kapcsolatot stb. De ő nem adta fel és egyre inkább keresett akart. Úgy voltam vele, egye fene miért ne beszélgethetnénk ? Jól kijövünk, majd elmeséltem a dolgokat. Nem ijedt meg, úgy is velem akart lenni és ennek fél éve…


Sokszor beszélek a félelmeimről, mi lesz ha magatehetetlen leszek stb., de ő mindig bíztat és mindig csak annyit mond:”jóban rosszban”.


Tudom, érzem is nagyon fontos vagyok neki, de mi van ha idővel mégse tud már velem lenni? Feladja? És hat valljuk be joga van, de nekem az nagyon fog fájni…de ha kitart is, egy egészséges embert teszek tönkre, aki egy égészséges embert érdemel…


Nem akarok negatív lenni és ezen se kattogni, mert ez a gondolkodás se vezet jóra, sőt ez egyenes út az el váláshoz…de akkor is nehéz



2021. nov. 11. 17:31
 1/10 anonim ***** válasza:
86%

Egyszer MAJD romlik az állapotod. MOST még jól vagy. Fiatal vagy. Nem titkolsz el semmit. Most miért ne lehetnél boldog?

Amúgy bárki összeeshet a következő sarkon. Ettől még nem élnek remeteéletet az emberek.

2021. nov. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
Valószínűleg örökké bánnád, ha emiatt eltaszítanál minden potenciális szerelmet magadtól. Hidd el, hogy nem akarnád így leélni az életed.
2021. nov. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%

Neked is ugyanolyan jogod van a boldogsághoz, mint bárki másnak!


Saját példa: Anyukámnál 44 évesen daganatot diagnosztizáltak. 12 évig küzdött ezzel a betegséggel, apa kitartott mellette, ápolta, kemóra vitte, minden műtétkor ott volt mellette. Anyukám haláláig apukám ott volt mellette. 37 évig voltak együtt.

Tudom, hogy ez egy picikét más kategória, viszont csupán azt szerettem volna ezzel érzékeltetni, hogy betegség ide-vagy oda, az élet nem áll meg, egyszer vagy fiatal, ő vállalta veled van, elfogad így, ahogy vagy, és ennek örülj. Ne üldözd el magad mellől. Fogadd el, hogy te is méltó vagy arra, hogy így szeressenek és hogy boldog legyél!

2021. nov. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%

Én arthritises vagyok, az sem piskóta. 6 éve élek párkapcsolatban, mert jó, néha rhadtul fáj minden ízületem, de attól miért fosszam meg magam a boldogságtól?


Vannak napjaim, amikor az ágyból is nehéz felkelni, hát az szívás, de olyankor a párom szó nélkül megcsinálja, amit kérek tőle, a kaját meg rendeljük, mert ő nem tud főzni :D.


Viszont a fájdalmaim ellenére is kedves vagyok vele, vicces, nevetünk, és EZ a fontos, nem a hülye betegségem. Én nem leszek depressziós meg remete... hogyne, kiélvezem az életem minden percét, amíg tehetem.

2021. nov. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
71%
Anyukámnak majdnem 20 éve diagnosztizáltak a sclerosis multiplexet, azóta csak nagyon kicsit romlott az állapota, most 53 éves, le van százalékolva, tehát dolgozni nem tud, nagyon hamar elfárad, de otthon szép lassan mindent meg tud csinálgatni. Csak azt akarom mondani, azért nagyon sokan nem jutnak el a magatehetetlenségig! Anyukámnak nagyon sok betegtársa elég jól van hosszú ideje. Ne gondolj a legrosszabbra! Van aki 90 éves koráig elél ezzel.
2021. nov. 15. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
60%
Elvezd az életet. Amúgy nekem nincs semmi bajom de barmikor lehet nem tudom mit hoz a holnap. Lehet kifordulok az utcából és a. Mentőben ébredek ki tudja? “Élj a mának” elvezd az eleted ne foszd meg magad az oromoktol az SM nem akkora nagy betegseg. Kis izom fajdalom pihensz a párod addig mindent megcsinal, ink előny ha van vki aki szeret. Meg ha már ennyit küzdött erted,mást simán megkapott vna de ő kitart melletted mert szeret, ő elfogadott , fogadd el te is, szeresd és orulj h melletted van!
2021. nov. 16. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
65%
Én nem tartottam ki a beteg férjem mellett. 11 év után már nem akartam vele élni. Nekem is bűntudatom van.
2021. nov. 24. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem el tudja dönteni, hogy akar-e tőled valamit, vagy sem c:
2022. szept. 26. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nézd kérdező, vannak bevállalós emberek. Akik fegyelmezettek. Ilyen vagyok én is. Ha egyszer azt mondtam, hogy melletted maradok, akkor melletted maradok. Olyan fajta ember vagyok, aki nagy dolgokat is ki mer mondani felelősséggel. Tudom mit beszélek. Tisztában vagyok a szavaim súlyával. És ha beteg leszel, éppen akkor hagyjalak el, amikor szükséged van rám?

Soha...

2022. dec. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 NTBS ***** válasza:
47%

Ne legyen.

Inkább ragad meg azt az időt, amíg jól vagy. És tölts vele sok időt, tedd boldoggá.

2022. dec. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!