Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Normális, hogy azt érzem, már...

Normális, hogy azt érzem, már bárhol jobb lenne?

Figyelt kérdés

Minden nap azon tűnődök, melyik országba költözzek el, melyik lenne jobb.


A mostani politikai helyzet egyre jobban arra késztet, hogy meneküljek.


Szerintetek megéri várni még vagy ha tehetem, akkor menjek, amilyen gyorsan lehet?


Ti gondolkoztok ilyenekben? Ha igen, mi tart vissza? Ha nem, miért nem?



2021. nov. 15. 13:03
 1/3 anonim ***** válasza:
76%

Teljesen normálisnak tartom, hogy magyarországon nem érzed jól magad. Én is kezdem unni azt a gyűlöletet, amit a kormányunk még jobban hergel. Illetben egyre jobban érzem az emberekben a fusztrációt, már ha valaki kedves az is gyanús vagy idegesítő. Magyarok mentalitása a barátságosból átváltott arra, hogy "Magyar Magyarnak farkasa" vagy "dögöljön meg a szomszéd tehene" vagy "MIBŰŰ?".

Nem általánosítani akarok, akinek nem inge, az ne vegye magára.

Engem a nyelvtudásom hiánya tart vissza, ha stabilan beszélnék angolul/németül már lehet kint lennék. Nővérem német országban él, ott sincs kolbászból a kerítés. Viszont ő boldogul, azt mondta hogy amíg ilyenek a Mo. politikája és mentalitása, addig marad.

Azon jót röhögött, amikor jött a kormány propaganda, h ott drágább az üzemanyag (2 euró - 700 ft) csak nem mindegy, h 1000 eurót keresel(Mo-n) és abból kell tankolni vagy 4000 eurót(Németbe). :)

2021. nov. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem fog egycsapásra megváltozni semmi sem. Kormányváltással sem.

Így a javaslatom az, hogy már ma találj egy nyelvképzést. Magyarok elsősorban német nyelvterületen dolgoznak, de szerte észak és nyugat eu-ban viszonylag könnyű eljutni egy szar, de kezdésnek megfelelő, szállást biztosító munkahelyre. Bökj rá a térképre, és menj nyelvet tanulni! Közben keresd fel a munkaerőközvetítőket, ők segítenek eligazodni.

2021. nov. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
50%

Őszintén szólva ez egyszerre normális és nem is, és ezt úgy írom, hogy ez a gondolat napi szinten lebeg az én szemem előtt is.

Azért nem normális, mert nagyon sokan érezzük ezt, és ez mutatja, hogy valamit nagyon nem tudnak a fejesek, hogy valami nagy gáz van. Ugyanakkor meg normális, hiszen az embernek fontos a biztos megélhetés, a boldog jövő, amit ez a süllyedő hajó, mármint ország, nem tud megadni. Legalábbis a közeljövőben biztosan nem. A mostani politikai helyzet pedig kimondottan undorító.. és akkora károkat okozott, amit még a sikeres kormányváltás sem tudna azonnal megoldani, ugyanis hosszú évek kitartó munkája kellene hozzá, meg megfelelő logisztika.

Szóval én is azt mondom, amit előttem is írtak: kezdj el nyelvet tanulni és nézz külföldi álláshirdetéseket. Ha megvárod, hátha jobb lesz a helyzet, akkor lehet, hogy meg fogod bánni, hogy nem léptél hamarabb.

2021. nov. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!