Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem szoktátok néha ezt érezni?

Nem szoktátok néha ezt érezni?

Figyelt kérdés

A kérdést egy személy ihlette, de már régóta gondolkodom ezen.


A személy ilyen tipikus tökéletes életű:D Tehetős családból származik, egészséges, szép, magas, modellkedik is, de ez mellet egy neves egyetemre jár. Utazgat, sportol, tizenévesen háza, autója van.

Ilyenkor úgy érzem nem fair az élet.


2021. nov. 21. 12:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Kár ezen pörögni. Igen, az élet nem igazságos. De mondhatja ezt egy szegény országban élő afrikai is, akinek minden nap sorba kell állni az ivóvízért. Szóval minden relatív.
2021. nov. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Kinőttem már abból a korból hogy egy percig is arra pazaroljam az időmet az energiámat, hogy ilyen gondolatokon lamentálja. Az élet nem igazságos, egyszerűen csak van. Senki nem is állította soha hogy az. De amíg ezen rágódna az ember, addig bármi más értelmes dolgot csinálhat, vagy amit szeret.
2021. nov. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%

Fölöslegesen pazarlod még a gondolataidat is ilyesmire...


Helyette azon agyalj, hogy mivel léphetnél te is előre, hogy jobb legyen a jövőd.

2021. nov. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Szoktam agyalni azon is, tenni is érte. De vasárnap pihenő van:D

Valamint nekem olyan problémáim is vannak amik nem nagyon orvosolhatók.

2021. nov. 21. 13:01
 5/16 anonim ***** válasza:
Irigykedni nem szoktam, de hogy nem fair az élet, az egy tény függetlenül attól, hogy mit érzel.
2021. nov. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
És? Nem másokkal kell foglalkozni, hanem a saját életeddel, hogy jobb legyen! Lehet, hogy akik ilyen jól élnek, nekik a vasárnap sem pihenő, és azért tartanak ott, ahol. Persze az is lehet, hogy csak szerencséjük volt vagy a megfelelő helyre feküdtek, de attól, hogy ezen keseregsz, neked nem lesz jobb. Azzal foglalkozz, hogy te hogyan érhetnéd el azt, amire vágysz!
2021. nov. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
De szoktam. Ezért minden nap hálás vagyok és úgy élek, hogy megérdemeljem a csodás életemet és teszek érte, hogy az maradjon.
2021. nov. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Irigység nem egyenlő utálat.

És igen,amúgy bírom hogy apuci-anyuci vállalkozásában dolgozók 500-ezret keresnek havonta,és például megtehetik hogy egyik nap nem mennek be büntetlenül,vagy azt hogy már születésüktől fogva nem kellett aggódniuk hogy nem lesz munkájuk,nem kell éhbérért dolgozniuk.

Meg pl azt,hogy biztos helyük van,nem fenyegeti őket senki,sem a kirúgás mert nem képes 100 kiló betont felemelni,és az sem utolsó hogy laza 1-2 milliós ajándékokat kap mellette csak úgy,hogy tessék fiam.

Ha nem tetszik nembaj,ha kidobod.

2021. nov. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha tartósan arra gondolsz: "a másiknak bezzeg bejött az élet", "az ölébe hullt minden, míg bezzeg én..." stb, azzal a saját lehetőségeidet őrlöd fel, mert nem magaddal foglalkozol, hanem mással.
2021. nov. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazságos az élet és nekem az a véleményem, hogy tök érthető, hogy néha irigykedünk a másikra. Érző lények vagyunk, tehát érzelmeink vannak. Negatívak is.


Egyébként én pont, hogy nagyon kevés "tökéletes életet" ismerek, szinte egyet sem.



Vagy krónikus beteg az egyik fél, vagy mentális betegsége/"állapota" van az egyik félnek/gyereknek vagy korán hal az egyik fél, vagy pénz nincs, vagy a béke és a szeretet nem teljes. Megcsalják egymást és/vagy válnak vagy az ember 30 éves koráig szingli úgy, hogy nem volt még 1 évnél hosszabb kapcsolata stb.


Amúgy szerintem igenis szabad megélni az érzelmeinket, ha az irigység, akkor az, de egy idő után át kell fordulnia abba, hogy azon gondolkozunk, mit tehetnénk a saját sorsunk jobbá fordításáért.

2021. nov. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!