Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Lopott lehetett az áru, volt...

Lopott lehetett az áru, volt másnak is hasonló tapasztalata?

Figyelt kérdés

Nemrég siettem, mikor két roma srác leszolított, hogy eladnának egy SSD-t.

Ha jól emlékszem Kingston 1 Terrás SSD volt és 80 ezer volt eredeti áron.

30 ezerért akarták adni és azt mondta az egyikük, hogy "figyeld teso, 30at adsz érte és nem is találkoztunk"

Nagy nehezen leráztam őket, mert nem is tudtam volna tesztelni, másrészt tudom hogy nem lehet úgy üzletet kötni cigannyal, hogy jól jöjjél ki belőle. Az áru eredetinek tűnt, de nem tudom hogy lehet az eredetiségét vizsgálni.

Ilyenkor mit érdemes tenni?



2021. nov. 23. 23:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt hogy sosem szabad tőluk venni.

Figyeld a hireket, lehet hogy loptak.

2021. nov. 23. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

És ha lopják, hogyan?

Áruhazbol nehéz lopni, mert gondolom van csipogó a kicsi, de drága dolgokon, magánszemélytől meg azért, mert a lakásába be kell jutni hozzá.

Mindkettő életszerűtlennek tűnik

2021. nov. 23. 23:58
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért akarod tudni, hogyan lopták? Sztem inkább ne ártsd bele magad az alvilágba.
2021. nov. 24. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
az ilyen cuccok többsége azelőtt esik le egy teherautóról, hogy felcsipegőzhetnék a boltban...
2021. nov. 24. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Pl. vonaton , buszon laptoptáska amiből elemelték, vagy kávézóban ott felejtett... nem olyan ritka ez.

Egyszer olvastam egy sztorit, hogy vonaton felejtett táska + műszaki kütyü nem lett meg, évekkel később a blahán adta el a cuccot hasonló módon két tesa. A vevőnek is gyanús volt, ő ezèrt vette meg, az adott cuccot gépre csatlakoztatva kiderültek az eredeti tulaj adatai, és felkutatta jófejségből a vevő őt.

Az már sose fog kiderülni, hol kallódott évekig a cucc.

2021. nov. 24. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem biztos hogy volt benne csipogo.
2021. nov. 24. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#3 csak kíváncsiságból kérdeztem.

Üzletnek ha tényleg jó, megérte volna, de nem akarok ilyenekben bennelenni inkább.

2021. nov. 24. 01:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!