Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek fura, hogy 18...

Szerintetek fura, hogy 18 évesen azért csináltam meg a C+E kategóriás jogsit, hogy minnél hamarabb elköltözhessek otthonról és addig is minnél kevesebbet kelljen otthon aludnom?

Figyelt kérdés

Jó, még csak a C kategória, a Gki és a Páv3 van meg, de tervben van az E kategória is.

Jelenleg munkát keresek, kifejezetten örülnék neki, ha valami olyan jönne össze, ahol a teherautóban kell aludnom🤷‍♂️

Eddig bárki megtudta hogy kamionos akarok lenni, mind azt mondták hogy nem jó, mert rossz a kamionban aludni. Nekem többek közt ezért is tetszett meg. Ilyen fizetések és ingatlanárak mellett, nincs túl sok esély arra, hogy elköltözhessek. Albérletbe nem szívesen mennék és az sem valószínű hogy meg tudnám fizetni. Szeretek vezetni, tetszenek a teherautók is és viszonylag jó fizetés mellett szabadulhatok itthonról. Nem mellesleg így lesz időm gyűjteni saját házra, vagy akár hitelt is felvehetek.

Szerintetek ez így nagyon rossz elképzelés? Én úgy látom hogy jelenleg ez az egy lehetőségem van arra, hogy szabadulhassak ebből a mérgező környezetből.

A koronavírus óta a társas kapcsolataim nullára redukálódtak, ha elmegyek kamionsofőrnek akkor ez valószínűleg egy darabig így is marad. Szerintetek nagyon fogom bánni azt, amiből így kimaradok? Eddig sem jártam bulizni, barátaim se nagyon vannak, de úgy érzem, hogy amíg nem teszem rendbe az életem, addig nincs ilyesmire energiám.



2021. nov. 25. 19:58
1 2 3 4
 31/35 A kérdező kommentje:

Öhm....izé... Nem megyek "messzire", úgy néz ki, a WSZL-hez fogok átmenni.

Igazából nincs bajom a Waberer’s-szel, csak náluk ez a belföldezés egy szopás. Kérdezték is, hogy "Hát de nem úgy volt, hogy majd nemzetközizni akarsz?" Mondom, de csak addig meg van egy évem, addig meg olyat akarok csinálni, ami tetszik is.

Nem lenne ez olyan rossz, ha adnának a belföldesnek is egy fix autót. Tényleg sokszor azzal megy el az idő, hogy a késve beért nemzetközist várjam meg amíg nyugiba' kicuccol a kamionból, majd hajítsam be a cuccom, ha nincs teletankolva, akkor tankoljam meg (általában nincs).

Jaa, meg a legjobb, amikor reggel 8-tól várok bent a telephelyen, mert nincs semmi munka, majd délután 2-kor szólnak, hogy 4-kor majd beér a kocsi és mehetek lerakni. Persze nem ér be, csak hétkor , oszt akkor elvárják hogy induljak el.... Pedig egész nap "készenlétben" voltam.

Nah, mindegy. A WSZL-ről mit tudsz mondani? Mondjuk elvileg az is Wabi.😬

2023. ápr. 18. 21:55
 32/35 anonim ***** válasza:

Igazából a waberers=wszl mostmár teljesen ugyan az szinte.

Van akinek bejön és van akinek nem jön be a wszl, emberfüggő.

Szlovák, Osztrák, Németországban állítólag nem nagyon nézik hogy hány éves vagy? Mások is jártak folyamatosan 19-20 évesen nyergessel ki, amikor igazoltatták őket mind a három országban sosem volt semmi gond.

Ha kifogsz egy jó irányítót a wszlnél akkor ki lehet bírni, de ha valami rossz irányítót kapsz folyton akkor elég nehéz lesz.

2023. ápr. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:

Ha már a wszlhez mész, mondjuk most is ott vagy 😁 szóval próbáld ki a ponyvás, hűtős, konténeres részleget is, hát ha valamelyik jobban megtetszik aztán csináld azt ami neked tetszik, majd írd meg hogy alakulnak a dolgaid? Ha esetleg nem jön be a wszl akkor adok pár tippet hová lenne érdemes jelentkezned?

Kitartás.

2023. ápr. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 A kérdező kommentje:

Hát.....

1 hete vagyok a wszl-nél és már most elvették a kedvem az egésztől.

Kaptam egy lerúgott retkes autót, amiből majdnemhogy 1 hét folyamatos szellőztetés mellet sem megy ki a cigiszag.

Persze a reklámokban tolják, hogy nálunk a legújabb, 1,5 éves szerelvényekkel dolgozhatsz.. jaja, azt odadadják valami buckalakónak, oszt majd 5 év múlva amikor az kiszáll belőle megkapja a "kezdő sofőr" széthajtva és telehugyozott hűtővel (megtörtént eset alapján).😒

Annyiba nem nézik az új sofőrt, hogy kitakarítsák az autót amit adnak. Értem én hogy nem adják oda a kezdőknek az újat, adják akkor a használtat, de takarítatsák ki az előző "lakóval" , menjen le az irányító és nézze meg hogy tiszta-e.

A nagy wabinál, ha felmerült hogy koszos az autó lejöttek és megnézték. Ott legalább erre figyeltek. Itt szólok hogy én ezzel nem megyek "háát most csak ez van , nincs más".

Na meg az első héten, pénteken este 6 után is nyugott szívvel mondja az irányító "srácok még lenne egy feladat"... de már elindultam haza, meg amúgysem csináltam volna.🙂

2023. máj. 13. 23:49
 35/35 anonim ***** válasza:

Valahogy éreztem hogy nem hozzák meg a kedvedet.

Egy ideje jönnek befelé a külföi sofőrök, filippínók most meg az indiaiak is, neki biztos be fog jönni a wabi és az ehez hasonló cégek.

Állítólag van olyan Nyíregyháza cég ahol 80 emberből 68-70 sofőr indiai és a maradék magyar,valószínűleg a wabinal sem lesz sajnos másképp.

Általában a nagyobb cégeknél nem nagyon vesznek téged emberszámban, persze vannak kivételek csak az eléggé ritka.

2023. máj. 27. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!