Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi az, amire a lassan 2 éve...

Sic Semper Tyrannis kérdése:

Mi az, amire a lassan 2 éve húzódó kovid-mizéria megtanított?

Figyelt kérdés

Bármi, ami ezzel az egésszel kapcsolatos. Engem például arra, hogy a mának kell élni, és semmit sem szabad halogatni, mert lehet, hogy az alkalom nem fog újra eljönni. A legelső lezáráskor napokon, sőt heteken keresztül Halott Pénz - Élnünk kellett volna c. számát hallgattam, és eldöntöttem, hogy máshogy fogok élni. Abban az évben 4 koncertem úszott el, előre megváltott jegyekkel. Éppen ezért adattam be az oltást, hogy idén eljussak mindenhova, mert nagy az esélye annak, hogy holnapután bejelentenek egy újabb lezárást. Igenis meg kell ragadni az alkalmat, el kell menni akár a barátokkal, akár egyedül oda, ahová vágysz, mert nem biztos, hogy a jövőben megteheted. Az idő véges, az alkalmak nem mindig térnek vissza. Azt mondják, már csak ennyit meg annyit kell kibírni, aztán hirtelen azt veszed észre, hogy elszállt fölötted az idő úgy, hogy nem is éltél.


Várom a válaszokat!



#lezárás #járvány #Covid-19 #élnünkkellettvolnamégéééééélnünk
2021. nov. 26. 08:49
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%
Szemüveg nélkül maszkban, félvakon bevásárolni :D
2021. nov. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
85%
Arra hogy a technológia fejlődése, nem feltétlenül hozza el a boldogságot. Sőt!
2021. nov. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
78%

Hogy nem kell aggódni, minden úgy fog alakulni, ahogy a legjobb.

Hogy mennyire fontos az egészség.

Hogy mennyire mások az emberek.

Hogy mennyire nem jó az online oktatás negyed év után.

Hogy az offline zh-k nem is olyan nehezek. (Az online-hoz képest)

Hogy milyen lusta vagyok, ha nincs külső motivációm.

2021. nov. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%
Felértékeltem az otthonom felszerelésének és kinézetének fontosságát és beláttam, hogy soha többé nem fogok olyan állást keresni, amihez be kell járnom az irodába.
2021. nov. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
69%

Nagyon elszomorodtam, hogy mennyi hülye, buta ember van. Eddig azt gondoltam, hogy van pár konteós, de úgy sem foglalkozik velük senki. Hát nem így van, rengetegen vannak.

Nyilván vannak nehezen érthető dolgok. De ők a legalapvetőbb ügyeket, amikre van egyértelmű bizonyíték, sem hajlandóak felfogni.

És borzasztó, hogy hányan akarnak úgy érvényesülni, hogy a tényeket kiforgatják, és ezzel hülyítik az embereket.

Nagyon csalódtam az emberiségben. És ez meg is erősített abban, ahogy eddig is próbáltam élni, hogy csak magammal és a körülöttem lévő családdal, barátokkal foglalkozzak.

2021. nov. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
0%
Semmi.
2021. nov. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
93%
Hogy sosem tudhatod mit hoz a holnap. Büszke diplomásként munkanélküli leszel, és biciklis pizzafutárként keresed a kenyered. Vagy a postai csomagokat hordod ki egy furgonnal. Nem tudhatod a lezárások miatt milyen alapanyag fog hiányozni napok múlva, és minek megy fel az ára. Vagy mit nem lehet majd a boltok polcain találni, ami eddig mindig volt dögivel. Egy ország nem küldi vissza a másiknak a konténereket, így nem kapod meg azt a sok kinai bóvlit amit rendelni szoktál. Rájössz mennyi felesleges dolgot vásároltál össze eddig, és egyébként milyen jól meg lehet lenni nélkülük.
2021. nov. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
82%
Eddig azt hittem, hogy van néhány dolog ebben az országban, amihez mindenki ért, ma meg már azt gondolom, hogy mindenki ért mindenhez is.
2021. nov. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
77%
18. Én ezt már tudtam a covid előtt is.
2021. nov. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem fontossági sorrendben írom.


- (HO miatt bukkant ki) Nem jó dolog a bioritmushoz képest túl korán kelni. A jövőben nem is leszek rá hajlandó 1-1 alkalomnál többször.


- Az egészség NAGYON fontos.

1. Egyfelől mivel a ho és a távoktatás miatt egy rakás plusz időm lett, elkezdtem komolyabban venni az edzést (otthon stepper, súlyzó, földön végzett gyakorlatok, futás, guggolás, bicajozás). Nagyon jól esik, segít is, többé nem akarom beérni heti 1-2 órával.

2. Nálam a hipochondria abban mutatkozik meg, hogy a kezelésektől, gyógyszerektől félek. Tele vagyok ki nem vizsgáltatott, 5-10-15 éve hanyagolt krónikus betegségekkel és NAGYON félek a koronától.

Vizsgáltassátok ki magatokat, ha valami gondotok van!!!


- A munka melletti tanulás sokkal elviselhetőbb távoktatásos formában. A felvett gyakorlatok baromi jók. Viszont az online zh-k is nehezek (legalábbis egy valamilyen programozás, amihez amúgy is minden használható, vagy egy matek, amit ha nem értesz, meg vagy lőve)


- Élj! 2020 tavaszán konkrétan semmi se változott az életemben és ez kétségbeejtő. 2020 májusban volt, hogy annyit sírtam, hogy másnapra bedagadt a szemem, komoly halálvágyam volt, majdnem meghúztam a lakásban levő fagyállót stb. Tanulni KELL, de ne menjen se élmények, se barátok, se sport (ez is fontos!!) rovására.


- Ugyanakkor még annál is jobban szeretek egyedül/otthon lenni, mint gondoltam...

2021. nov. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!