Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi ez a mizéria a túlóratörvén...

Mi ez a mizéria a túlóratörvénnyel? Eddig is annyit túlórázattak amennyit akartak és úgy fizették vagy épp nem fizették ahogy akarták? MI változik?

Figyelt kérdés

Valaki magyarázza már el nekem mi a mizéria ezzel az új túlóratörvénnyel? Hogy ezentúl 400 óeát lehet túlóráztatni? És majd egyszer talán kifizetni?


Miért EDDIG NEM ÍGY VOLT TALÁN??


Eddig is annyit túlóráztattak amennyit akartak semmit se jelentett hogy vot egy 240 órás max éves keret ha elfogyott mentek tovább a túlórák, és a fizetés meg „vagy igen vagy nem“.

Hány és hány olyan helyen voltam ahol sose fizették ki. Soha.

Hogy ezek a dolgok nem voltak törvényesek? Hát nem. És? Mi volt a következménye? A nagy semmi.

Akinek volt jobb hely elment akinek nem az maradt. Ennyi.

Eddig is úgy csaltak loptak szemétkedtek a cégek ahogy csak akartak. 4 órás bejelentéssel lazán 8-120 óráztattak évekig embereket.

Ahol most vagyok SENKI nincs papíron 2 órásnál több munkaidőben. Mindenki részidős 2 órás. És mindenki 8ba jár. Problem? Nincs.


Akkor mi ez a mizéria? AKinek van lehetősége azt úgyse tudják szívatni mert felmond elmegy akár mindjárt külföldre. Akinek meg nincs az száját befogja és tűri ami van. És tűrni is fogja a 400 órát is meg a 36 hónapos kifizetést is.


Vagy nem így van?


2018. dec. 27. 21:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Vannak cégek, amelyek azért nagyjából betartják a munkajogi törvényeket.
2018. dec. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Alain Delon ***** válasza:
100%
Az a mizéria kis haver, hogy miért kellene az embereknek eltűrni mindent (ahogy te írtad), amit valami hülye talált ki egy irodai székben, aki életében még egy percet sem dolgozott?
2018. dec. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%
Mert a magyar mindent eltur. Birka nep.
2018. dec. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
31%
Ha nem érted a dolgot akkor ne csinálj úgy mintha értenéd. Látszólag fogalmad sincs a dologról de azért idejössz pampogni. Olvass utána a dolognak, aztán négy év múlva hátha megjön az eszed és jól döntesz..
2018. dec. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%

Az én helyemen a fizikai melósoknak (szerencsére én nem az vagyok) már októberben elfogyott az éves 240 órás túlórakerete. Törvényesen továbi túlóráztatásra nincs lehetőség és mégis mennek a túlórák azóta is senkit se érdekel a jogszabály miért is érdekelné elvégre a túlóra eleve feketén megy, akkor meg mit számít.

Igaza van a kérdezőnek eddig is csaltak a helyek ahogy csak akartak , mi a változás?

2018. dec. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
83%
Mi ez a mizéria az emberöléssel? Eddig is meghaltak emberek, mi több, meg is ölték őket, aztán vagy elkapták az élkövetőt, vagy nem.
2018. dec. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát gyere hozzánk. Itt nálunk nem kell hozzá új jogszabály hogy annyit túlóráztassanak amennyit akarnak és aztán kb sose fizessék ki.

Nem kell ide törvény eddig is megtették.

2018. dec. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!