Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a legviccesebb autocorrect-...

Mi a legviccesebb autocorrect-es sztorid?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, amikor a felefon kijavítja valami más szóra azt a szót, amit te eredetileg írni szerettél volna, és így valami vicces vagy ciki üzenetet küldtél el véletlenül :)
2021. nov. 28. 21:50
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

#9

Nekem mondjuk nincs bekapcsolva, de miért fáj neked, ha valaki nem is akarja kikapcsolni? Biztos tudják, hogyan kell, csak nem akarják, mert lehet, hogy legtöbb esetben hasznos nekik. Ráadásul vicceseket írnak :)

2021. nov. 29. 08:17
 12/21 anonim ***** válasza:
95%

9-es: nekem hasznos alapesetben, mert rengeteg hosszú szót gyorsabban be tudok írni, illetve a helyesírás is biztosabb, mert nem ütök mellé.

De ettöl függetlenül autocorrect nélkül is lehetnek ugyanilyen hibák, ha mellé-alá-fölé nyúlsz a billentyüzeten, azaz a kikapcsolás sem véd meg.

És a gyors átolvasás sem mindig segít, mert könnyen átsiklik a szem az egy beüs eltéréseken.

2021. nov. 29. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Még sok évvel ezelőtt:

Boldog új évet kívánok háremeteknek! (mindhármótoknak helyett)

2021. nov. 29. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

"De ettöl függetlenül autocorrect nélkül is lehetnek ugyanilyen hibák"


Így van. Ezért írtam egyszer a fáj a csuklóm helyett, hogy fáj a csiklóm. :D

2021. nov. 29. 08:29
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
14-es. pont ilyenekre gondoltam, elég könnyen összejön, a mellette (vagy alatta-fölötte) lévő betüvel sokszor jönnek ki értelmes szavak, csak a szöveg értelme lesz más.
2021. nov. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
14%
Szerintem intelligens ember nem használ autocorrect-et, max a tizenévesek, akik amúgyse tudnak írni.
2021. nov. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Ezek inkább elgépelések, mint autocorrect, de leírom azért, hadd röhögjön rajta a nép:


Az én kedvencem, ami nem saját - kolléga a főnöknek azt akarta írni, hogy "Do you have a sec?" és helyette az lett belőle, hogy "Do you have a s.x?"


Másik kedvenc, kolléga, másik munkahelyről... szocsi olimpia helyett szoci olimpia


Ami saját:

- szóvivő helyett szócicó

- november 38-a

2021. nov. 30. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Német munkahely, határozatban véletlen elírta valaki, hogy a téma "ist beschließen! (le van zárva) helyett "ist besießen" (el van sz_rva)

A vicc, hogy a levél így ment ki, ugyan többen átolvasták, de mindenki elsiklott fölötte.

2021. nov. 30. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Édesanyám csináltatott műkörmöt, de csak otthon akarta megmutatni.

Én meg vártam a képet, és ezt írtam neki:

Nemáár b.zi!


A nemáár muti helyett...

Sosem beszélünk amúgy csúnyán otthon xD

Gondolom eléggé meglepődött! Én meg simán bealtattam az üzi után a telót vagy 5 percig rá sem néztem, ugyanis nem jött válasz... XD

Ciki.


Meg ez a legkevesebb, hogy a nagyon cuki vagy helyett azt írtam -az akkor még nem barátomnak- amikor szólt hogy elkisérne a suli bálra, hogy nagyon ciki vagy!


És most hogy gondolkozok...

Írtam szintén Anyunak, hogy nagyon ugat a kutya, itt áll egy travi a kapunk előtt.


Mármint egy trabi (trabant) xD


De volt már leszoktamból lesz.ptam is.

Általában új telefonnál a legtöbbször.

És a második, harmadik ilyen incidens után legyilkolom az a.c.-t!

2021. dec. 21. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
80%
"De azt mondta, hogy holnap fogunk írni" helyett "De azt mondta, hogy holnap dugunk írni" ezt még suliban az osztály facebook oldalán :D
2022. jan. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!