Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Megéri szerintetek kimenni...

Megéri szerintetek kimenni külföldre?

Figyelt kérdés

Sok embert látok hogy semmi tudás nélkül kimennek és haladnak az élettel.

1-2 év még nem annyira jó, helymegszokás, szar munkák, de utána nagyon rendbe tudják szedni magukat.

Itthon meg semerre nem halad az ember. Ti hogy látjátok?

Persze most a körülöttem lévő példákat írom le. Akinek meg van több jogsija, valami végzettsége, arról nem is beszélve.


2021. nov. 30. 15:57
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Azért az túlzás, hogy minden szakma, nyelvtudás nélkül ellehet helyezkedni. Mehetsz takarítónak, mosogatónak, de abból a fizuból ugyan úgy nem tudsz majd egy rendes lakást fenntartani, max szobát.
2021. nov. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
90%

Te azt reméled, hogy ott külföldön majd magától rendbe jön az életed?

Hát nem.

Annak jön be, aki AKTÍVAN tesz is érte, ÉS még szerencséje is van!

A különbség csak annyi, hogy ott nem ANNYIRA gyilkos a környezet, mint itt, bár lehetne mondani történeteket...

de kevésbé akarnak ott ártani egymásnak az emberek, mint itt.

Viszont lesz lenézés bőven, meg honvágy.

2021. nov. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

Hát azért messze nem általános az, amit leírsz kérdező... hogy nulla tudással 1-2 év után anyagilag rendbe jönnek...


Nyelvtudással, szakmával, netán egyetemi diplomával nyilván jók az esélyek... De egy nyócelemis biorobot nem hinném, hogy annyival jobban él kint, mint itthon....


Láttam bőven konkrét példákat... Mikor Angliába kimentek, és 8 másik nációval laktak egy nagy lakásban - minimális kis szobában. Közös konyha, közös fürdő, szalagsori munka. És a szabadidejében se tudott pihenni, mert a paki, ukrán, stb. lakótársak más beosztásban dolgozva akkor hacacáréztak, mikor ő éppen aludt volna...

2021. nov. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
De több esélye van az embernek mint itthon...
2021. nov. 30. 16:27
 5/28 anonim ***** válasza:
90%
Ha több az esélyed, akkor miért nem mész? Miért írsz ki róla kérdést?
2021. nov. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Hogy meghallgassam az emberek véleményét? Esetleg azokét akik kint élnek?:o

Nehéz gondolkodni?

2021. nov. 30. 16:29
 7/28 anonim ***** válasza:
85%
EGyetértek a #2-vel.... A lenézéssel meg kell barátkozni - van, akinek nagyon nem megy, hogy ő ott örökre "másodrendű" polgár, mert "külföldi.
2021. nov. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim válasza:
100%
Nehéz erre kérdésre választ adni... Én is gondolkoztam kimenyek-e külföldre. Itthon nem nagyon kapok munkát az a baj
2021. nov. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
97%

Csak akkor éri meg kimenni bárhova is, ha van terved és nem üres fejjel mész ki. Nyelvtudás és végzettség nélkül ugyanúgy legfeljebb egy McDonald's-ban tudsz majd dolgozni. Ha ezek hiányoznak, akkor még nehezebb lesz bármit is elérned, hiszen egy teljesen új környezetbe kerülsz.


Számomra életem legjobb döntése volt kijönni, de hozzátenném, hogy több dologban szerencsésebb voltam, mint az átlag (voltak kint helyi barátaim, olcsó lakhatáshoz jutottam), valamint volt lehetőségem elvégezni több "nulladik lépést" még időben (például angolul és az ország nyelvén is tudtam felsőfokon, mire kimentem).


Egyszer bármit meg lehet próbálni, a külföldre költözést is. Legrosszabb esetben visszamész Magyarországra, hiszen nem mindenkinek való ez se. Valakinek kapásból túl erős honvágya lenne.


A többiek kicsit túloznak, csak akkor leszel "másodrendű" polgár, ha képtelen vagy beilleszkedni. Ha nem beszéled a nyelvet, ha nem ismered a helyi kultúrát, ha nem alakulnak ki társaságaid. Ha ezek megvannak, ilyen szempontból sincs mi miatt aggódnod, pláne olyan országokban, ahol megszokott, hogy nagy a (legális) bevándorlás.

26/N

2021. nov. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
85%
Persze, kint konfettiesővel, és egy csokor krizanténnal várnak, egyszerűen ekll nekik a piacképes szakképzettség nélküli munkaerő, pláne manapság amikor mindenhiány is van
2021. nov. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!