Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Megéri külföldre kimenni 1-2...

Megéri külföldre kimenni 1-2 évet csak pénzért?

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok,lehetőségem van kimenni Németországba csomagoló munkára. Kb 1300 eurót keresnék havonta ami jól hangzik csak félek hogy ez az egész nem annyira egyszerű ahogy elképzelem hogy 2 évet dolgozom,minden hónapban a megkeresett pénzem felét félreteszem aztán haza jövök és legalább lesz egy kis pénzem. Vagy ennyi pénzt itthon is össze lehet szedni tapasztalat nélkül?

2021. szept. 21. 15:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%

Itthon max a testedből... és ez sajnos nem vicc...

+ ha kimész, megtanulsz jól németül, de adj isten tanulsz is valami szakmát, vagy valamit amiben tudsz önállósodni, sokkal sokkal többet is lehet kint keresni...

Én asztalosként 3000 eurót is megkerestem a végén már, de van olyan ismerősöm aki pl cselgáncs segédedző lett és heti 6-7 ÓRA munkával megkeres 2000eurót...

Vagy aki hip-hop tancot oktat gyerekeknek és tisztan megkeres belőle 8-10.000eurót havonta...

Ebben q posványban ami most itthon van, én nem értem qzokat a fiatalokat akik nem menekülnek innen... énbis csak azért vagyok itt mert idős és beteg szüleim miatt hazajöttem.

2021. szept. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
68%

Mindenképpen. Szerzel valamilyen tapasztalatot, stabil nyelvtudást. A nejem Londonban volt bébiszitter. A mai napig (30 éve) a nyelvtudásából él (és jól).

Arról nem is beszélve, hogy akár meg is szeretheted az ottani életet, akkor van választási lehetőséged, hogy kint maradsz, vagy hazajösz

2021. szept. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
29%

Jól gondold meg

Barátnőm közgazdasági Szakközépiskolában tanult, leérettségizett,maradt 1.5 évet pénzügy számvitel ügyintézőkênt

Sikeres vizsgát tett.

Mesélte,hogy ő ősszel kimegy külföldre, Salzburgba takarítónak


Én kérleltem,hogy ne csinálja, maradon itthon csináljon meg egy mérlegképes könyvelő szakmát, menjen el valahova dolgozni 1-2 évet,hogy legyen egy kis tapasztalata,jó pénzt lehet vele keresni és tovább is tudna magát képezni.

Nem, ő nem,mert kell a pénz.


5 éve van kint külföldön,semmi félretett pénze nincs,nagyon drága kint az albérlet.. munkás szállot nem akarnak menni.


Most váltott 1.5 éve Angiában van, futár,de nem fix a fizetése, utál kint lenni,és már belátja,hogy hülyeség volt az egész,és tényleg jobb lett volna tovább vinni a pénzügyi részt és tapasztalatott szerezni


3 hónapja van magyarba vissza jött, takarító és gyári melon kívül nem talál mást.


Kérdés, szerinted megéri?


És nem csak ő az egyedüli nagyon sok ilyen ismerőst, barátot, családtagrol tudok aki már megbánta

2021. szept. 22. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
81%

1rossz példa az 1 rossz példa, van mellé kb 1000000 sikersztori...

Nekem is van haverom, akinek nem jött be... amíg 1300-1500eurót keres az ember, addig kint sincs kolbásznól a kerítés...

Sokan azt felejtik el, hogy nem csak nagyvárosok léteznek... en a munkahelyemtől 20km-re egy kis faluban béreltem egy családnál egy különálló épületet,m szoba konyha fürdő, 500euró/hó... az előtt szobát béreltem 350euró/hó...

Persze ismerek olyat aki teljes 2szobás lakást bérel egyedül havi városban havi 1000ért és sír rí, hogy nem tud megélni... de baszki, van aki hülye ennyi...

2021. szept. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
44%

Ez nem egy rossz példa

1000 embert ismerek

Abból 300 ment ki külföldre

300/200 megbánta

2021. szept. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

A maradék 100 a fele tudod mit csinált én tudom,mert elmesélték


Kocsiban aludtak

2 évig,konzerven kenyéren éltek

Munkahelyen fürödtek

Havi 1x jöttek haza

2 év alatt félre tudott tenni 20 milliót

2021. szept. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Kettes vagyok kicsit cizellálom:

Ha hajlandó vagy keményen dolgozni (eleinte biztos, hogy nagyon alja munkát)

Ha fogadhoz tudod verni a garast

Ha kibírod, hogy nincsenek veled a szeretteid

Ha kibírod, csak a helyi nyelven szólnak hozzád

Ha kibírod, hogy eleinte nagyon lenéznek

Akkor mindenképpen

Egyszer dolgoztam egy hónapot külföldön. Attól, hogy csak tanult nyelven tudtam megszólalni és egyedül voltam a hónap végére már hallucináltam (folyton azt hallottam, hogy a nevemen szólítanak). Nem mindenkinek való, de vannak venne lehetőségek

2021. szept. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
75%

Én csak annyit írtam le a kérdezonek ha teheti inkább húzzon ki itthon 2 évet szerezzen tapasztalatot tanuljon egy jó Szakmát és utánna menjen ki


Mert ha megbanja fél év/év múlva akkor nem úgy jön haza,hogy hu mehetek gyárba dolgozni

Hanem ott folytatja ahol abba hagyta.


Biztosra mennék a helyében

2021. szept. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Amúgy igen ez a másik

Magyarként kiutalnák,tudod hány embertől hallottam,hogy le migránsozták és azt mondták,hogy te akarodj vissza Magyarországra,büdös undorító magyar .....

2021. szept. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Fú, na menjetek máshová mesélni baszki... szerencsétlent elbizonytalanítjátok a fantáziaszüleményeitekkel...


Németben, angliában, stb, nyugaton, van jelentése a karrier szónak, nálunk nincs... kint is ganulhat, kint is fejlődhet, és közben pénzt is kereshet... itthon csak akkor tud tanulni, ha közben a lelkét kimelózza, vagy ha támogatja valaki.


Éltem 5évet New yorkban, 3at Londonban, 12őt Frankfurt környékén,

Tudjatok hányszor hallottam, hogy migráns vagyok es huzzak haza? Egyszer sem...

Ismerek többszáz külföldön élő magyart... tudjátok hanytól hallottam, hogy lemigransozták őket? Egytől sem...

Rosszmajú trollok vagytok.

2021. szept. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!