Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Számomra fontos ember mindig...

Számomra fontos ember mindig csúnyán, bántóan beszél velem, amikor ideges vagy rossz napja van -> rajtam vezeti le. Hogy jussak túl ezen?

Figyelt kérdés

Csúnyán csúnya dolgokat vág a fejemhez OK NÉLKÜL. A múltban is történt már több ilyen és elég gyakran kattogok a fejemhez vágott dolgokon, mert igazságtalanságok és nagyon megbántott engem ezekkel. Megbeszélni sem lehet, mert akkor megint jön a kiabálás és az újabb betámadás.

Hogyan tudatosítsam magamban, hogy én nem az vagyok, amiket ő mond nekem? Hogy felejtsem el ezeket a dolgokat?



2021. dec. 4. 21:38
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
90%
Ne felejtsd el. Idegbeteg ez az ember, hacsak nem függesz tőle, mert ő tart el, hagyd ott, költözz bérelt szobába.
2021. dec. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
94%
Szólj neki nyugodtan, hogy ha valami baja van, vegyen egy labdát és azt rugdossa.
2021. dec. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Jeleztem szépen, kulturáltan aztán a fejemhez vágta, hogy milyen stílusban beszélek vele és amúgy azért vagyok ilyen érzékeny, mert túl sok a szabadidőm, hogy ezzel foglalkozzak és ne csodálkozzak, ha nem lesznek majd barátaim, mert egy ilyen kiállhatatlan házsártos emberrel (mint én) senki nem akar barátkozni.
2021. dec. 4. 21:48
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem elfelejteni kell,hanem egyáltalán nem is kell tudomást se venni/venned róla.Akkor egy idő után meglátja,hogy nem érdekel tégedet a véleménye és abbahagyja.De a nagyobb valószínűség szerint nem,szóval ott kellene hagynod,amilyen gyorsan csak lehet,és jó távolra tőle,hogy még véletlenül se találhasson rád.Ez egy mérgező lény,és nem emberi társaságra született.
2021. dec. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Más viselkedését nem tudod irányítani. Te azt tudod irányítani hogy mit kezdesz az ilyen emberrel, milyen döntést hozol vele kapcsolatban (pl. van-e értelme fenntartani ezt a kapcsolatot).


Tudja hogy bármikor beléd rúghat, még akkor is te fogsz kuncsorogni és a bocsánatáért esedezni. Teljesen ural téged, szóval annyi a kérdés hogy akarod-e hogy ez így maradjon vagy nem. Előbbinél vele maradsz, utóbbinál elhagyod/kizárod az életedből.


Egy köztes megoldás lehet ha beszélsz vele és szakemberhez elmegy hogy javuljon, az indulataival tudjon mit kezdeni, de ez hosszú idő és lehet semmi javulás nem lesz. Másrészről először is bele kéne egyeznie, ami általában nem fog megtörténni -> megint nem nálad van a döntés.

2021. dec. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
88%

Ki ez a számodra fontos ember?


Apád, anyád, testvéred, gyereked, házastársad, élettársad, ismerősöd?

2021. dec. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Nem tudom kizárni az életemből, ez nem opció.

Többször próbáltam megbeszélni vele, mondtam neki, hogy nem fogom eltűrni, hogy ilyen stílusban beszéljen velem, aztán jön a szokásos hisztérikusan agresszív válasz, hogy nekem az a bajom, hogy.. (és ilyenkor kiemel egy szegletet az életemből, amiről nemrég meséltem neki), holott nyilvánvalóan nem nekem van bajom.

Őszintén mondom, ha egyszer én szólnék így hozzá egy embertársamhoz elsüllyednék.

2021. dec. 4. 21:58
 8/24 A kérdező kommentje:
#6 Családtagom
2021. dec. 4. 21:59
 9/24 anonim ***** válasza:
57%

8


De milyen családtag? Szülő? Gyerek? Testvér?

2021. dec. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
83%
Jaj, dehogynem opció, NINCS olyan családtag, akit ne lehetne elhagyni.
2021. dec. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!