Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem értenek velem egyet?

Miért nem értenek velem egyet?

Figyelt kérdés

Kb két évvel ezelőttig sosem volt problémám megértetni magam az emberekkel, akár a közösségi felületen is.

Amióta viszont kezdődött ez az egész pandémia, mintha egy teljesen kivülálló személy lennék. A barátaimon kívül ha beszélgetek új emberekkel tuti nem egyezik semmiben a véleményünk. Nem is ezzel van a bajom, mert tolerálom, ha valaki más véleményen van, de konkrétan már hülyének érzem magam, mert másként gondolkodom. Egy szimpla kérdésnél már lehúzzák az embert, hogy te miért gondolod így stb.


2021. dec. 5. 08:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A Covid óta fejre álltak az emberek. Az elején a jót hozta ki az emberekből a veszélyhelyzet, de aztán ez megfordult.
2021. dec. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A vélemény nem azért van, hogy egyet értsenek vele. A vélemény az vélemény.
2021. dec. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy, hogy miben nem értenek veled egyet....ha valóban hülyeségekről akarod meggyőzni őket, akkor ne várj aok mindent. Szóval jó lenne, ha példákat is mondanàl.
2021. dec. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem akarok senkit hülyeséggel meggyőzni, meg rátukmálni a saját gondolatomat. Csak egy példa múlt hétről. Vettem egy káposztát, találkoztam egy ismerősömmel a boltban, mondom neki, hogy töltött káposzta lesz belőle, kérdezi hogy csinálom, erre a mögöttünk álló velünk kb egykorú csaj beszól, hogy az nem is töltöttkáposzta, mert abba savanyúkáposzta is kell. Vagy ülök az orvosi váróban, jön egy anyuka a fiával, mondom nekik nyugodtan üljenek le a helyemre. Elkezdünk beszélgetni, közben mesélem, hogy nekem van egy cicám. Onnantól kb úgy nézett rám mindenki, mint a véres rongyra. Az anyuka is, hogy hát azért az más stb, és hiába mondtam, hogy szeretnék majd gyereket, mintha meg sem hallották volna, csak jöttek az általuk kreált világgal. Vagy ugyanez megvolt tavaly, csak fordítva, amikor az unokaöcsémmel a parkba mentünk, ott 3 kutyástól kaptam meg, hogy márpedig egy állat mennyivel értékesebb az embernél stb.
2021. dec. 5. 09:04
 5/14 anonim ***** válasza:
Hja kérem. Neked nagyon sok idod van h minden hulyevel foglalkozz. Ezen en mar reg tul vagyok.
2021. dec. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Bocsi 5-ös, de ez most szintén egy ugyanolyan megnyilvánulás volt.
2021. dec. 5. 09:19
 7/14 anonim ***** válasza:
Mondjuk én is azt hittem, hogy valamilyen mélyebb filozofiai kérdésekről lesz szó. 😀 Az emberek szeretnek okoskodni, kötözködni... Ha nincs tétje a dolognak, jobb rájuk hagyni, aztán elfelejteni őket...
2021. dec. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
#6 Pedig ez a helyzet. Húzhatod az időt, de a vége mindig ez. Foglalkozz a saját dolgoddal, a többieknek meg hagyd meg a maguk baját. Kit érdekel, hogy mit gondolnak arról, hogyan készítem a töltött káposztát vagy hogy mi a kutya szerepe az életben? Ennek semmi értelme nincs.
2021. dec. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Tessék ez is egy jó példa, már ketten írják le, hogy miért nem komolyabb dologról szól a kérdésem lényege.

Most ha például arról kezdünk el beszélni, hogy beszakadt a kriptopiac, vagy mi a helyzet az orosz-ukrán vonalon, arról is mindenkinek megvan a véleménye, de ott feltehető, hogy igen nem jók az ismereteim, és tévedek.

De általános dolgoknál miért kell mindent kiforgatni?

2021. dec. 5. 09:35
 10/14 anonim ***** válasza:

Ha én szeretem a töltött kápit édes káposztából, akkor miért zavar, ha valaki azt mondja, hogy az csak savanyú káposztából jó?


Vagy ha én azt mondom, hogy a kutyának az udvaron a helye, akkor miért érdekelne, hogy mások szerint a szobában?

2021. dec. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!