Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » MLM neked nem okozott szégyené...

MLM neked nem okozott szégyenérzetet?

Figyelt kérdés

Mert nekem már akkor azt okozott amikor még csak megpróbáltam elképzelni hogy ezzel felhívom telefonon az ismerőseimet.


Azt éreztem hogy ha ezzel az ismerőseim elég állnék az olyan mintha az mondanám nekik hogy semmire nem jutottam az életben, nem tanultam semmit, nem értek semmihez, egy nulla vagyok, és ez az utolsó szalmaszál amibe még belekapaszkodok, hátha juthatok valamire.


Szóval ez a szégyen olyan mérhetetlenül erős volt, hogy az MLM előadásnál tovább nem jutottam.


Ti éreztetek hasonlót?



2021. dec. 13. 13:19
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
Inkább úgy mondanám, hogy a barátaim, ismerőseim, környezetemben lévő emberek sem ma jöttek le a falvédőről és legalább annyira lesújtó megvető véleménnyel vannak az MLM modellel értékesítő cégekről mint én. Nem süllyednék odáig hogy nekik ilyennel házaljak, mert fordított esetben nekem is az lenne a benyomásom, hogy rossz néven veszem hogy ennyire madárnak néz.
2021. dec. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
92%

Én is ezt éreztem amikor egyszer elhívtak ilyenre. És belementem, mert nem tudtam megmondani mi ezzel a gond. De amint beszéltem két ismerősömmel abba is hagytam, mert éreztem, hogy ez nem korekt dolog.


Az a rész nekem nem lenne ciki, hogy most kiderül nem értek máshoz és kétségbevagyok esve. Főleg mert a legnagyobb esély valami értelmes munkát találni az úgy van ha ismerősök tudják, hogy nagyon kellene.


Amúgy nem késő elkezdeni tanulni. Egy év alatt is manapság nagyon sokat lehet haladni valamiben, mert sokkal jobban elérhető a tudás mint régen.

2021. dec. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
0%

Milliónyi módszer van arra, hogy bővítsd azon emberek kistáját, akinek elmondhatod az üzletet anélkül, hogy a barátaidat és ismerőseidet kellene zaklatnod. Az ismerőseid közül úgyis lesznek, akik automatikusan keresnek majd, amikor szükségük lesz a termékedre vagy üzletedre. Feltéve, hogy tudják, mivel foglalkozol.


Semmi szégyen nincs benne. Az MLM minimum egy, de inkább több szakma egyben. Persze, nem is egy hét alatt sajátítható el.

2021. dec. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%

"hogy a barátaidat és ismerőseidet kellene zaklatnod"


Örülök hogy te is elismered, hogy amit ezek a szánalmas pancser MLM ügynökök csinálnak az már zaklatás.

2021. dec. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
0%

@kérdező

Volt már itt a GYK-m több hasonló kérdés. Esetleg keress rá, ha valóban érdekel a téma.

Sajnos elég nehéz az ilyen kérdésekről eldönteni, hogy a kérdező valóban választ vár a kérdésére, vagy csak trollkodni akar. A trollok általában feltesznek egy kérdésnek álcázott lejárató kijelentést és tovább is állnak, többé nem reagálnak a válaszokra. Csak ennyire futja nekik, szégyenérzet nélkül :)


Nem is értem pontosan, hogy mi miatt éreznél szégyenérzetet.

Nem vitted eddig semmire az életben és attól félsz, ha belevágnál az MLM-ben, akkor az ismerőseid ezt megtudnák rólad?

Vagy vitted valamire és ennek ellenére is ezt gondolnák rólad az ismerőseid (akkor inkább ők kellene szégyelljék magukat :)


"az MLM előadásnál tovább nem jutottam"

Jól értem, hogy elmentél egyetlen előadásra és azt szűrted le belőle, hogy az egyetlen lehetséges mód a haladásra az MLMben, ha felhívogatod az ismerőseidet?


Vagy amiatt is szégyenérzeted van, hogy egyetlen cég egyetlen előadása alapján megítéltél egy egész szakmát?

2021. dec. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
91%
Igazából "kituggya" a legprofibb szélhámos manipulátor MLM hiéna ezen az oldalon, mert ő már azon a magas szinten van az emberek manipulációjában, hogy képest elszínészkedni az empátiát azokkal, akik negatívan ítélik meg az MLM-et és diskurzust kezdeményezni velük, de end of the day, ő is csak ezt az embereket átverő lehúzó legális-szélhámoskodó üzletágat szerecsenmosdatja...
2021. dec. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
0%

#6

"...akik negatívan ítélik meg az MLM-et..."

A kérdező nem csak negatívan ítéli meg az MLM-et, hanem demagóg módon fogalmazta meg a kérdését. Ezzel próbált manipulálni (elég átlátszó).

Ha csak annyit írt volna, hogy: "Szerintem az MLM sz@r. Szerintetek is?" akkor teljesen másképp reagáltam volna.


(különben adtam a hozzászólásodra egy zöld pipát neked. Szép, hosszú mondatot írtál)

2021. dec. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
93%
#7 az mlm egy manipulatív dolog, olyanra akarja belerántani az embereket, amire vagy nincs szükségük vagy nem abban konstrukcióban, szóval szerintem teljesen reális a kérdező írása erről a szégyen érzetről.
2021. dec. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
0%

#8

A kérdező egyetlen szót sem írt arról, hogy amiatt érezne szégyenérzetet, hogy bele kellene rángasson embereket valamibe.

Lásd: "...olyan mintha az mondanám nekik hogy semmire nem jutottam az életben..."


Érdekes, hogy a kérdező manipulációját senki sem szapulta a hozzászólók közül, csak az MLM-ét.

2021. dec. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
83%

#9 nem tudom mit érzel manipulációnak a fenti írásban. Nekem úgy tűnik önmagát vizsgálja és őszinte.


Abban viszont tényleg jogos amit írsz, hogy más irányú szégyen érzetről ír.

2021. dec. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!