Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha megtudom valakir...

Mit tegyek ha megtudom valakiről, hogy pszichológus és elkap a frász, hogy akarata ellenére biztos diagnosztizál?

Figyelt kérdés
Rám szokott jönni a pánik, na meg a kommunikációmon is látszik, ha valaki jobb emberismerő, hogy önbizalomhiányos, megfelelési kényszeres, maximalista vagyok, folyamatosan javítgatom magam, remeg a hangom, stb... A munkám során emberekkel foglalkozom és mikor elárulják magukról, teljesen kiborulok, mert próbálok eleve fentartani egy szintet, a pánikrohamaimmal megbirkózni, de ez teljesen kiborít.
2021. dec. 17. 13:46
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Lehet érdemes lenni pszichológushoz menned ezzel a problémával.
2021. dec. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell felned. Sokan kozuluk meg munka kozben sincsenek a topon a felismeresben.
2021. dec. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1 Tudom, tervezem is.


#2 Köszi, majd igyekszem gondolni erre.:)

2021. dec. 17. 14:23
 4/7 anonim ***** válasza:
48%

Én úgy gondolom hogy nem létezik univerzális válasz mentális kérdésekre.

Mivel minden ember különböző így az iskolában tanultak nagyrészét a pszichológusok kidobhatják az ablakon. Egyszerűen nonszensznek tartom azt hogy valaki egyeltalán feltételezi azt hogy képes egy másik emberben érdemben olvasni a megismerése nélkül. Nem ugyanúgy reagálunk bizonyos szituációkra/kérdésekre ezért nem is hiszem hogy azokból nyomós következtetéseket lehetne levonni. Egyszerű példa mondjuk valami népi hiedelem. Sok helyen lehet olvasni (és tudom hogy ezt így is tanítják) hogy amikor pl. valaki hazudik akkor kerüli a szemkontaktust. Ez így ebben a formában alaptalan. Egyszerűen mivel nem mindenki így cselekszik ebben a szituációban így ez az állítás máris megbukott. Viszont ha arról az oldalról közelítjük meg a pszichológusokat hogy ők egy beszélgető partnert nyújtanak nehéz időkben akiknek "kiönthetjük" a lelkünket, akkor máris egy kellemesebb perspektívába kerül a dolog. Ezzel az egésszel csak arra szerettem volna kilyukadni hogy minden csak néző pont kérdése és szerintem fölösleges rá stresszelned a dologra, ugyanis egy pszichológus nem egy emberfeletti teremtmény aki belelát a fejedbe. Ő is ember és szerintem simán csak beszélgetni akar, ha pedig pont veled az tök jó mivel akkor valószínűleg nem vagy egy annyira unalmas ember.

2021. dec. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi, érdekes amit írsz, van is benne igazság vegülis. Csak amikor sok olyan dolog passzol, ami arra utal, hogy valami nem stimmel, akkor azért biztos megfordul a fejében, hogy "na ez se százas". Egyszerűen csak nem akarom, hogy az emberek észrevegyék a gyengeségeimet.
2021. dec. 17. 16:11
 6/7 anonim ***** válasza:

Sajnos vagy nem sajnos de nem lehet mindenkinek megfelelni.

Neked kell eldönteni hogy kinek a véleménye is számít igazán.

Gyengeségei pedig minden embernek vannak, de magunk döntjük el hogy mit kezdünk vele. Legjobb ha valahogy az előnyünkre fordítjuk azokat.

2021. dec. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Illetve még annyi hogy ha valaki beléd akar kötni az ígyis úgyis beléd fog és rajtad áll hogy hagysz e magadon neki hozzá fogást.
2021. dec. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!