Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy kerestétek fel a pszichol...

Hogy kerestétek fel a pszichológust?

Figyelt kérdés
Igen, tudom, telefonon. De kb mit mondtatok neki? Nekem elsősorban az lenne a célom a felkeresésével, hogy gyanúm van egy enyhe mentális probémára, illetve gyanús a tanulási nehézség, koncentrációbeli nehézség, ezt szeretném ha cáfolná vagy igazolná mivel nem szeretném ha "neten diagnosztizáltam magam, nekem ez tutira van" ember lenni. (Mert magyar és angol oldalakon elég szépen utánaolvastam, teszteket is csináltam, de tudom, hogy ezt nem lehet készpénznek venni, csak nagyon maximum egy iránymutatásnak.) Ha igazolná akkor persze valami kezelést/tanácsadást is szeretnék. Viszont hogy vágjak bele? Mit mondjak neki ha felhívom? Ezt így amit ide is leírtam? Akik járnak pszichológushoz hogyan keresték fel az elején?

2021. máj. 20. 12:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem szokás részletezni. Telefonban nem kíváncsi a problémádra, majd személyesen elmondod neki. Úgyis rengeteg tisztázó kérdést kell majd feltennie.

"Jó napot kívánok! XY vagyok. Érdeklődni szeretnék, hogy fogad-e jelenleg új klienseket? Amennyiben igen, akkor megbeszélhetnénk egy időpontot?"

Remélem klinikai szakpszichológushoz vagy pszichoterapeutához kérsz időpontot. Csak ők diagnosztizálhatnak.

2021. máj. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Na ezt nem is tudtam, de akit néztem, olyan végzettséggel is rendelkezik. Köszönöm a választ!
2021. máj. 20. 13:39
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Először pszichiáternél voltam aki kikérdezett és az alapján ajánlott pszichológust aki a problémámra szakosodott.

Telefonban volt pár kérdés de 5 percbe belefért.

Például, hogy öngyilkos szeretnék-e lenni.

2021. máj. 21. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!