Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mire számítsak, ha elmegyek...

Mire számítsak, ha elmegyek pszichológushoz? Esetleg mi az, amit lehetséges, hogy diagnosztizalni fog? Vagy ezek csak a kamaszkor miatt vannak, és majd elmulnak?

Figyelt kérdés

Volt egy öngyilkossági kísérletem(fém eszközzel belenyultam a konnektorba, de mint látjátok, tuleltem).

Évek óta minden évben van egy-ket szakasz, amikor hosszabb időre elojon bennem a gondolat, hogy meg akarok halni. (2020ban 3 hosszabb ilyen időszakom is volt)

8 éves korom óta 'bántom magam' (vagdosás, tűvel szúrás, karmolas, égetés, fal ütése).

Lassan másfél éve vágom magam, úgymond rendszeresen.


Szokott olyan lenni, hogy ha valami nem sikerül, akkor nagyon mérges leszek magamra, és sírni kezdek, pofozom magam, és verem a fejem, vegigkarmolom az arcom. Ezek után persze lenyugszom.


Emellett kényszeres cselekedeteim is vannak, amiket, ha nem csinálok, egyszerűen nem bírok aludni.

Néhány ezek közül: ma is például nem emlékeztem, hogy melyik lábammal léptem be először a kapun, ezért kétszer visszamentem, hogy mindenképp jobb lábbal lépjek be, nehogy bármi rossz történjen a házban.

És az előbb is felkeltem, és letakartam a padlomon heverő fonalgombolyagot, mert attól félek, hogy ha láthatóan a szobába hagyom, éjszaka valaki jön, és megfojt vele.

Minden este lekopogok egy pár dolgot, és ezek nélkül nem bírok aludni.

És estenkent, amikor belepek a kapun, meg kinezek az utcára a kapubol, és aznap utoljára az utcán a ház előtt lévő fa ágát "szabad" látnom, és azt is úgy, hogy a szemem sarkából se lassam az utcai lámpát, különben nagyon rossz dolog fog történni.


Van, hogy hónapokig minden este sírok, és van, hogy hetekig nem tudok sírni, pedig nagyon sz*rul érzem magam. Konkrétan semmihez sincs kedvem, meg meghalni sem. Ha tanulni próbálok, egyszerűen nem marad meg semmi az anyagból, hiába olvasom el, és mondom fel magamnak, másnapra már semmire nem emlékszem kb. Ez meg a jobb eset, van, amikor egyszerűen nem tudok rá figyelni, nem tudom megtanulni.


Emellett meg vagyok győződve róla, hogy van valaki a házba rajtunk kívül (családommal élek). De komolyan. Tuti van itt valaki, már azóta érzem, hogy ide költöztünk.



16/lany



2021. febr. 22. 00:49
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy ha nagyon ideges vagyok, képes lennék megverni az adott személyt, akire ideges vagyok, és utom, lokdosom is, de próbálom kontrollálni magamat.
2021. febr. 22. 00:51
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Nem olvastam el, csak az elejét, de ez nem normális kamaszkorban sem. Öngyilkossági hajlam minden esetben kóros, szakembert igényel.
2021. febr. 22. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

Ha màr próbáltál öngyi lenni akkor miért vannak olyan félelmeid hogy megfojt valaki?Még õ tenne szívességet.

Egy logikalógust felkeresnék ha a helyedben volnék.

2021. febr. 22. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%
Meg nem értés, szeretethiàny. Segíteni fog a szakember. Gyógyulàst kívànok!
2021. febr. 22. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp keress egy pszichológust vagy pszichiátert.

Én is bántom magam, ha rosszul érzem magam. Égetés, vágás, zúzódások, harapás. Majdnem fél évig jártam pszichológushoz, alapvetõen nem emiatt, de ez is szóba került. A pszichológus szerint ez nagyobb probléma, mint az, amivel felkerestem. Sajnos nem múlt el, de amíg jártam, azalatt kevésbé fordult elõ. Majd mindenképp elmegyek újra.

Szóval a lényeg, hogy én is azt hittem, hogy ez talán nem is annyira nagy gond, aztán kiderült, hogy igenis gond. Ha öngyilkos gondolataid vannak, az meg méginkább rossz, csupán a kamaszkor nem lehet ennek oka. A kényszertevékenységeid elég furcsák, ezek kapcsán talán OCD-t tudnának mondani, bár eléggé paranoid töltetû, ahogy leírod õket.

Az, hogy sokszor motiválatlan és rosszkedvû vagy még nem feltétlenül jelenthet pszichés problémát, okozhatja hormonális zavar is. De az alapján, amiket írtál, ennek is inkább lelki okai lehetnek, de pontosat nem tudnék mondani. Talán depresszióra vagy bipoláris zavarra tudnék tippelni, de egy pszichológus biztosan jobban ért hozzá.

Mindenesetre javaslom, hogy mihamarabb keress egy szakembert, akinek meg tudsz nyílni, mert amiket leírtál, nem normális dolgok és a te életed is túl értékes és rövid ahhoz, hogy szenvedj.

Jobbulást!

2021. febr. 22. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%

Mit értesz az alatt, hogy mire számíts, ha elmész pszichológushoz?

A leírtak alapján depresszióval, talán ocd-vel diagnosztizálhat. Mivel volt már öngyilkossági kísérleted és hajlamod is van rá, beutalhat kórházban pszichiátriára (persze ezeket először a szülőkkel beszéli meg).

Talán az utoljára írt rész lehet az, ami csak a tinikor miatt van, hogy az ideges emberek nagyon felcsesznek.

2021. febr. 22. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
55%
Pszichológus kevés lesz. Gyógyszerekre van szükséged, azoktól jobb lesz - >pszichiáter és ő majd diagnosztizál
2021. febr. 25. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Utolsó

Egyenlőre pszichológust kerestünk fel, már adott időpontot is


De ha ő súlyosnak gondolja, akkor elkuld pszichiáterhez majd, nem?

2021. febr. 26. 00:30
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Igen. Az sem baj persze, hogy elmész a pszichológushoz, csak szerintem fölösleges kör.
2021. febr. 26. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Igen. De az is lehet, hogy ő fog veled dolgozni (mármint a pszichológus) és kapcsolatban lesz egy pszichiáterrel, akivel tud egyeztetni az esetleges gyógyszerezésről, és néha elmész hozzá is és úgy állítja be a gyógyszert - ismétlem, ha szükséges.
2021. febr. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!