Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan ne érezzem magam egy...

Hogyan ne érezzem magam egy senkinek?

Figyelt kérdés
Sokan teljesen jogosan szokták nekem mondani vagy éreztetni velem, hogy jelentéktelen vagyok számukra. Mintha sose találtam volna a helyem az emberek között. Nagyon sokszor foglalkoztat az, hogy mégis hogyan tudnak emberek komoly barátságokat kialakítani. Akármit próbálok kialakítani mások között, annak mindig rossz vége lesz. Egy megunható embernek érzem magam emiatt, aki tényleg semmire se jut soha, azért hogy ne legyen egyedül. Adjam fel? Tudom hogy sok ember van ilyen helyzetben, csak szeretném tudni, hogy ebből hogyan lehet kijutni akinek sikerült.

2021. dec. 22. 02:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az a titka, hogy meg kell találni, hogy segíthetsz másoknak. Apró, vagy akár nagyobb dolgokban. Valamint kiváncsinak kell lenned a másik emberre, és ennek jelét is kell mutatnod. Sokszor egy barátsághoz nem is kell hogy tudj segíteni a másik ember problémáján, hanem őszinte megértést kell mutatnod irányába. Ez bőven elég egy kapcsolat indulásához. Ha a megfelelő személyt választod, megvan a szimpátia és érdeklődés, akkor nem leszel megunható ember.
2021. dec. 22. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon rossz emberek körül vagy. Mindegy, hogy család, osztály, vagy munkahely.

Hogy érted, hogy teljesen jogosan éreztetik ezt veled? Ez sehogy sem lesz jogos. Nyomorékok körül vagy, akik talán azon élősködnek, hogy téged lehúznak. Keress új barátokat, olyanokat akik értékelnek, megnevettetnek és akik mellett el tudod magad engedni. Vannak ilyenek, szóval ne add fel. Valamint arra is figyelj, hogy ha találsz ilyen embert, ne lökd el magadtól csak azért mert félsz hogy megunnak vagy hogy ők is seggfejek lesznek. Aki félelemben él, az sosem lesz boldog.

2021. dec. 22. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ha gondolod ad meg az instád, szívesen beszélgetek veled
2021. dec. 22. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Sokszor kellemetlenül érzem magam, hogy nem tudok őszintén nevetni vagy boldog lenni mások társaságában. Semmi jelét nem tudom annak kimutatni, hogy érdekel másnak a mondandója. Szerintem jó hallgatóság vagyok, de a kölcsönös beszélgetésekben már annyira nem vagyok határozott, hogy egyből látszik rajtam a furcsaság/idegenkedés. Aki nem mer mondani dolgokat és ettől pár ember ki is mondta, hogy elkönyvelt engem régebben. Szerelmi szálat nem fűzök annyira ide, de pont ettől félek az egyetlen olyan barátomnál, akit eléggé megkedveltem amióta ismerem (2 éve), hogy kezdem úgy érezni ez rá is kihat és eltávolodni látszik tőlem. Ami miatt kicsit padlón vagyok mostanában. Mert az én hibámnak érzem ezt is. Viszonzás nélkül segítek már régóta embereknek, amit sokan ki is használnak. Ezen kezdek javítani, de ettől még nem érzek nagy előrelépést.
2021. dec. 22. 05:12
 5/13 A kérdező kommentje:
3-as: Itt a felületen régebben beszélgettem emberekkel. Mást nem szeretnék felhozni. Nem akarom kiadni magam más embereknek, hogy ki vagyok valójában. Eléggé félek az ilyesmitől.
2021. dec. 22. 05:17
 6/13 anonim ***** válasza:

Fedezd fel magadban az értékeket, tapasztald ki, hogy miben vagy ügyes, képzett, támaszkodj arra. Amiben meg ügyetlen vagy, azt gyakorold. Ne képzelj bele a történésekbe olyat, ami nincs bennük.

"Sokan ...szokták nekem mondani vagy éreztetni velem, hogy jelentéktelen vagyok számukra." Ezt csak te képzeled így, ez a hamis érzés keletkezik benned, hagyj fel ezzel.

2021. dec. 22. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én azért nem tudtam magam egész életemben elengedni társaságban meg sehol se, oldottan nevetni, jól érezni magam stb mert sokat bántottak.

Barátaim nincsenek, vagy olyan emberek, akik pl. önzetlenül érdeklődnének hogylétem felől.

2021. dec. 22. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Kis korodban sok kudarc élmény érhetett közösségben, ezért lettél ilyen. Én sem vagyok jó társalkodó, de van néhány jó barátom, akikkel szívesen találkozom, beszélgetek. A túl hosszú beszélgetések velük is fárasztanak, és a rokonságommal is. Megpróbálom úgy intézni, hogy ne kelljen hosszú eszmecserékben részt vennem. Némelyik ismerős furcsálja, de egy idő után elfogadják, hogy ilyen vagyok.
2021. dec. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Velem is ez van. Társasági rossz tapasztalatok, megalázások stb. Nem tudom elengedni magam soha. Mindig mindenkinek meg akartam felelni (és senkinek se tudtam, még magamnak se), kétségbeesetten kerültem a konfliktusokat...
2021. dec. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Barátkozz nálad nagyobb senkikkel. Akkor majd észreveszed hogy hozzájuk képest te is valaki vagy
2021. dec. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!