Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tehetnék ebben a helyzetben?

Mit tehetnék ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Régen annyi otletem volt,hogy milyen irányba szeretnék tovább tanulni és olyan lelkes is voltam.

Most 18 eves vagyok,másfél évem van hátra az iskolából és fogalmam sincs milyen fakultaciora kellene járnom,szeretnék e egyetemre menni vagy sem,ha igen milyen szakra,mi az amit éveken át szívesen csinálnék úgy hogy pénzem is legyen.

Aki Volt már hasonló helyzetben vagy abba van mit tett,hogy oldotta meg?

Mert engem nagyon nyugtalanít az egész,persze mondogatomagamnak hogy meg 1 evem hatra van,van meg időm. De igazából mar 15 éves korom óta ez foglalkoztat,rengeteget gondolkodok ezen és megsincsen semmi ötletem.



2021. dec. 29. 18:46
 1/2 anonim ***** válasza:
Próbáld meg végiggondolni a lehetőségeket, meghatározni a preferenciáidat (pl. irodában szeretnél dolgozni, sok emberrel szeretnél találkozni stb), aztán próbáld meg szűrni a lehetőségeket.
2021. dec. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Azokból a régi ötletekből mit mondanál ma reálisnak, mi tetszene most is? Kezdésnek az segítene.


Ha abszolút semmiből nem tudsz kiindulni, akkor magadba kell nézz és átgondolni mik foglalkoztatnak, mi az ami vonz. Milyen tantárgyak érdekelnek, milyen érdeklődési köreid vannak, mivel töltöd az időd szívesen. Mihez érzel magadban tehetséget, miben vagy ügyes. Emberekkel akarsz-e érintkezni, mennyire foglalkoztatnak, vagy inkább egyedül/ritkán lennél kontaktban másokkal.


Ha már vannak alapötletek, neten utána tudsz keresgélni azokkal a tulajdonságokkal vagy érdeklődési körökkel amikkel rendelkezel, milyen területeken szoktak mozogni.


Ha azokból megtetszik valami, akkor ismerősöket, rokonokat körbekérdezhetsz dolgozik-e valaki olyan helyen és szünetekben vagy nyáron pl. megkérdezheted csatlakozhatnál-e 1-1 napra, hogy belekóstolj milyen. Ha nincs ilyen, diákmunkák között lehet keresgélni, vagy egyszerűen kinézel cégeket és bemész megkérdezni lehetséges lenne-e szakmai gyakorlatként ott lenned (a többit megbeszélitek).

2021. dec. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!