Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi jut először eszedbe arról,...

Mi jut először eszedbe arról, hogy gyerekkor?

Figyelt kérdés
Legyen a korhatár 3-10 év között

2022. jan. 1. 21:26
A kérdező szavazást indított:
Egy saját gyerekkori élmény
Család (szülők, testvérek, rokonok)
Játszás (egyedül, vagy barátokkal)
Barátok
Oktatási rendszer (ideértve az óvodát is)
Emlékek a már felnőtt gyerekem/ gyerekeim gyerekkorából
Saját gyerekem/gyerekeim (akik még most is gyerekek)
Egy elvontabb dolog (akár egy elképzelt szituáció egy álomvilágról)
A jövő
Más, nem szerepel a felsorolásban
37 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%

Megbotlottam kertészkedés közben mikor zöldségeket ültettünk és beleültem az ültető karóba.

Akkor fájt, de később átalakult bennem ez az egész kaland.

2022. jan. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy milyen voltam én, milyen volt a felfogásom, milyen kínos dolgokat csináltam, stb. Ilyenkor arra is gondolok, hogy viszonylag boldog voltam, nem voltam még egy csalódás az emberiség számára, voltak barátaim és hogy mennyire visszamennék abba az ártatlan kis világba. De aztán eszembe jutnak a traumák is.
2022. jan. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy random, kb 4 éves gyerek képe jelent meg a lelki szemeim előtt ahogy mosolyogva áll egy játszótéren egy rózsaszín, téli overálban.
2022. jan. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem veszekedések, sírás, az, hogy jól próbáltam viselkedni, mégis mindenkit idegesítettem, össze-vissza elemezgettek, én meg nem tudtam mi a baj velem, míg el nem tudtam olvasni a papírokat. Evés-ivás mértéktelenül, videójátékok, rajzolás, festés sírás, ijesztő pedagógusok, bullying, tanulmányi versenyek, a tanár, aki annak ellenére, hogy 5-ös voltam a tárgyaiból, előadta nekem, hogy a testvérem mennyivel jobb, mert ő neki sose kellett 3-ast adjon.
2022. jan. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Hogy rohadt régen volt.
2022. jan. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Undorító pajtások és undorító felnőttek, az emberek undorítóak.
2022. jan. 2. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nélkülözés, sokadlagos, megalázó szerepkör.
2022. jan. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
70%
Biztonság, biztonságérzet. Kiszámíthatóbb élet, nyugodtabb volt a légkör. Nem voltak még ennyire(!) meghülyülve, megvadulva az emberek, hogy minden sz.rért egymásnak estek.
2022. jan. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Lada 1200, Wartburg, Trabant, Polski Fiat, Junoszt Tv, Rakéta porszívó, Pacsirta rádió, Sokol rádió, piros bakelit telefon, a "Hajdu házaspár" (Hajdu mosógép és centrifuga), Lehel hűtő, Karancs gáztűzhely, Super2 kályha, a lengyel piacozás, a jugózás, a Kétbalkezesek, Pampalini, Rumcájsz, Sebaj Tóbiás, a Kockásfülű nyúl, Kukori és Kotkoda, Vízipók, a Nagy Ho-Ho-Ho, Monchichi, a kvarcjátékok, Tetris, tamagochi, a Dallas, a Szomszédok, Antal Imre és Kudlik Juli, Csala Zsuzsa és Bodrogi Gyula, Máthé Erzsi és Tábori Nóra, az iskolatej és a nejlon iskolaköpeny, a kismamacipő és a fehér köpeny az idős bolti eladó néniken és a konyhás néniken, a svájci sapka és a melós kantáros nadrág a bácsikon - lehetőleg gumicsizmával, a közös játszás az utcabeli gyerekekkel az utcán, a fogócskázás, bújócskázás, ugróiskolázás, gumizás, görkorcsolyázás, fára mászás, Zoltán Erika, Vincze Lilla, Csepregi Éva, Neoton, Szandi, Betli Duó, a magnókazetták és a magnók, walkman a béna fülhallgatóval és hamar lemerülő ceruzaelemmel, kazetta visszatekerése ceruzával vagy filctollal, hogy ne merüljön le az elem, VHS-ek és videó lejátszók, a diavetítő és a Video Computer System 2 db joystick-kal, Szmena fényképezőgép, a táskaírógép és az Union varrógép, a WU2 sampon és a Gabi fogkrém, Napfény szekrénysor, Panni fotel, a kihúzható/toldható Gabi heverő, a retro mintás Alföldi porcelán tányérok és a piros/kék pöttyös napközis bögrék, a Turbo és a Donald kacsás rágó a benne található képekkel, a Limó italpor, a Traubisoda, Kajla csoki, szódás szifon patronnal, a narancssárga NDK-s konyhai robotgép, a konyhai kredenc, rugós kézi habverő, tekerős kézi habverő, az iskolai illatos radír, a ceruza alakú tolltartó, a színesrúd készlet, az úttörődalok, Mint a mókus fenn a fán, az elsős tanítónéni, aki úgy ordított, hogy az utcán is összerezzentek a járókelő emberek, aztán a másodikos tanítónéni, aki olyan óvó, féltő, gondoskodó szeretettel tartott minket a tenyerében, mintha valami különleges, ritka növénykék apró kis magjai lennénk... Mindezek már csak egy letűnt kor halvány emlékei.
2022. jan. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Girlll3 ***** válasza:
82%
Nekem csak az, hogy véget ért, sajnos. A hóesés és az otthonom jut eszembe. Hogy volt házi tök és abból csinált a nagyanyám főzeléket, meg rántott hús halmok voltak. A karácsony pedig fehér volt és tudtam az udvarunkon játszani.
2022. jan. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!