Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért olyan, mintha mindig...

Miért olyan, mintha mindig álmodnék? És miért vagyok ilyen bizonytalan mindenben?

Figyelt kérdés

Álmos vagyok sokszor, nem tudom realizálni a dolgokat. Az események, amik velem történtek meg, mintha nem is én lennék ott, akivel megtörténtek ezek a dolgok.


Ha próbálom felfogni a történéseket, ha megpróbálok fókuszálni az éréseimre, az eseményekre, abba bele fáradok. Szó szerint.


Nem igazán érzem magam igazinak.


Nem vagyok biztos semmiben, saját létemben sem.


Akit elkezdtem magamhoz közel érezni, már ő benne sem vagyok biztos. Nem vagyok biztos benne, hogy ő valódi. Nem tudom realizálni, hogy...létezik.

Mintha egy robot lennék.



RÖVIDEN ennyi.


A kérdésem az, mi a bajom? Miért csesződött el ennyire a személyiségem? Miért érzem magam úgy, mint egy robot akit irányitanak? Mintha egy robot lennek, vagy még az sem, mert nem fogok fel semmit.



2022. jan. 14. 20:54
 1/5 A kérdező kommentje:
L/..
2022. jan. 14. 20:54
 2/5 anonim ***** válasza:
40%
Lehet, hogy robot vagy.
2022. jan. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
o.o
2022. jan. 14. 21:42
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Öhm... deperszonalizáció? "Deperszonalizációs zavarban az egyén általában úgy érzi, mintha saját életének kívülálló megfigyelője lenne. A személy önmagát és a világot valótlannak és álomszerűnek élheti meg." (Wikipedia)

Okozhatja szorongás, depresszió, de akár alváshiány is. Ha huzamosabb ideig úgy érzed, hogy valami nincs rendben, keress fel egy szakembert.

2022. jan. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sokat vagy egyedül? Nekem is van hasonló időnként.
2022. jan. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!