Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Fiatal sorstársaim. Nektek is...

Fiatal sorstársaim. Nektek is bizonytalan a jövőképetek?

Figyelt kérdés
Tanári szakos hallgató vagyok, erre szentelem az energiám nagy részét, mert ezzel szeretnék foglalkozni. De egyszerűen nincs kilátásom a jövőt illetően, döbbenten tapasztalom nap, mint nap az áremelkedéseket, hogy a tanári fizetések semmit nem emelkedtek 11 év alatt, viszont az árak megháromszorozódtak. Saját ingatlan, legalább egy garzon? Áh, kizárt... S ki tudja ennek, hogy hol a vége. Én néha azokat is meg tudom érteni, akik nem akarják ezt a rendszert kiszolgálni, s lógatják a lábukat egész nap. Lehet én választottam rossz pályát, de reál tantárgyakból sose voltam jó, így a szakmák nagy részét se tudnám jól csinálni, ebben biztos vagyok. Na, nem siránkozni akarok, csak néha tényleg elgondolkozom, hogy jól van-e ez így. 23/F
2021. júl. 5. 19:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ja nekem is olyan tárgyak érdekelnek amik humánosok meg nem annyira fizethetők. Tanári pálya is jól nézne ki amúgy de hát fizetés az gondolom retek...

Engem pl jog,pszichológia, filozófia és stb érdekel de komolyan hogyan fogok találni egy jó munkát ezekben?

Én is úgy érzem hogy aki humán beállítottságú az nem tud elhelyezkedni mármint annál a munkanal ami tetszene neki

Inkább megyek reálra vagy megtanulok egy szakmát én úgy vagyok vele, hiába humános vagyok

16f

2021. júl. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
18%
Menny politikusnak és rabold ki az országot! Nem kell hozzá tudás , csak karizma.
2021. júl. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
66%

Én elvégeztem az iskolákat, szakmát tanultam, karriert építettem. Összejött egy lakás, egy kisebb vagyon. Most pedig 32 évesen ott vagyok, hogy nem tudom hova tovább. Minek csináltam végig mindezt? Innen tovább már nincs hova. Mindent megcsináltam, amiről gyerekként azt mondták, hogy meg kell csinálni. Család, gyerek nem érdekel, nem jelent motivációt, mert a világ túlnépesedett és hanyatlik. Már kiszálltam az állandó mókuskerékből és csak pár hónapra járok ki külföldre dolgozni, de a sok szabadidőmmel sem tudok semmit kezdeni mert már mindent meguntam.

Konkrétan nincs jövőképem, csak a teljes nihil.

2021. júl. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem sokkal vagyok idősebb tőled de a tanári pályát már 15 éve is elkerültem volna. Akik valamire jutottak tanárként ott vagy csinálnak mellette valami pluszt, vagy jó helyre házasodtak.

A tanári fizetések akkor is sz**ok voltak, a sok agyhalott gyerekről inkább ne is beszéljünk...

Fiatal vagy, érdemes lenne szétnézned hogy milyen más munkakörökben tudnád hasznosítani a tudásodat.

2021. júl. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez a tanüggyel már régóta egy ördögi kör, mert egyre kevesebben mennek oda és mégsem akarják jobban megfizetni. Ezzel csak max hosszútávon lehet valamit kezdeni, de sajna mindenki csak 4 évre gondolkozik, mert utána jönnek a választások.

Én amúgy magyar viszonylatban nem keresek rosszul, szóval nem látom kilátástalannak a jövőm, de már elengedtem az ilyen klasszikus társadalmi elvárásokat, mint lakás, feleség, gyerek, stb. Lehet, hogy ez lesz az életutam, de annyit nem ér, hogy stresszeljem magam miatta és ne a saját céljaimra figyeljek.

27/F

2021. júl. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Valamivel fiatalabb vagyok tőled, de hasonlóan érzek a jövőképem kapcsán. Csak engem leginkább a kapcsolati része bánt az életemnek. Tudok ismerkedni, van is akiknek bejövök, de én minden egyes kib*szott alkalommal kényszeresen elrontok mindent :) Aztán talán helyre tudom hozni, általában igen és pár nap, esetleg pár hét és újra elbaszom. Így valószínűleg családom se lesz, ennyi idő alatt nem tudtam megváltozni pedig tudom, hogy velem van a gond és mégis ugyanitt tartok, ugyanazokat a hibákat követem el folyamatosan.


De nem irigyellek a tanári pályával, sajnos tényleg nincs jövője a jelenlegi kormánnyal az élen.

2021. júl. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hát, igen, mindenhogyan sz.r ez az egész. Lehet egy szakmával jóval beljebb lennék, de annál nincs rosszabb, amikor az ember olyat csinál, amit nem szeret. Gyerek az kizárt, főleg ebbe a világba, ahol egy influenzaszerű járvány kapcsán gyakorlatilag bármikor megfoszthatják az embert a szabadságjogától, ahol szépen lassan átveszik a gépek az irányítást. Én nekem már ettől az okos otthon, önvezető autó témától is herótom van. Kissé ezt érzem, hogy nincs szükség az emberekre, s a konteók valósággá válnak, azért tesznek lassan alapvető szétszükségleti dolgokat lehetetlenné, mint a lakás pl. Vagy lehet a régi tradíciókhoz kéne visszanyúlni. Önellátás, gyógynövény termesztés, stb.
2021. júl. 5. 21:47
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem, de a szerencsémnek köszönhetem csak azt, hogy olyasmit szeretek csinálni, amiért mások hajlandóak fizetni.
2021. júl. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

21 éves, egyetemista vagyok (GTK-s) és hasonlóan bizonytalan vagyok a jövőképem illetően. Környezetemnek még nem mondtam, de egyre inkább azon gondolkodom, hogy a gyakorlatom külföldön végzem, és a későbbiekben kiköltözöm.

Nem szeretnék politizálni, de mivel a jelenlegi helyzet 1000%, hogy nem fog javulni, csak romlani, nem érzem azt, hogy biztos megélhetésem lenne ebben az országban. Erős az igazságérzetem is, és nagyon nem értek egyet azokkal, amik itthon mennek (...). Többek közt extra sok meló, emberhiány (mint munkaerő), kötelező és egyben fizetésnélküli túlóra, közben szánalmas, tisztes megélhetésre nem pont elegendő fizetések. Az árak természetesen az egekben, nem egy átlag magyar pénztárcájához szabva. Arról nem is beszélve, hogy nálunk volt az EU-ban a legmagasabb infláció..


A tanári pályával, a jelenlegi kormány miatt, nem irigyellek. Anyukám tanító, így elsőkézből tudom, hogy szegényeknek miken kell keresztül menniük... Nagyon szép szakma, és le a kalappal azok előtt, akik ezt választják, de nagyon sok kitartás is kell hozzá. Különböző okok miatt.

2021. júl. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
9. Nekem az a gyanúm, hogy ez globális szintű, tudatosan irányított folyamat, s nem akarom Fideszt védeni, mert gusztustalan, hogy mihez asszisztálnak. Valahogy az az érzésem, hogy a magyarság útban van ebben a világban.
2021. júl. 6. 12:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!