Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen ez az...

Szerintetek milyen ez az életstílus?

Figyelt kérdés
Elvonulni a világ zajától. Venni egy kis kertes házat, olyan munkahelyet választani amivel többet lehetsz otthon a nyugiban, gondok nélküli élet. Szeretnék festeni, rengeteget olvasni, sétálgatni a természetben, cicákat tartani. Talán egyszer családot alapítani, vagy egyedül élni nyugodt körülmények között. Nem igazán tetszik ez a rohanó élet.. és nem értem a többség miért válassza hogy reggeltől estig robotoljon, aztán fáradtan hazaér stb. .. közben pedig eltelik felette az élet, úgy hogy észre sem veszi a szépségét. Kérdem én, mikor fog az ilyen ember élni és nem csak túlélni? Egyáltalán mi az élet értelme?

2022. jan. 25. 03:05
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
81%
Oké, és miből tervezel megélni? 😂😂😂 Remélem, nem nekem kell közölnöm azt a rossz hírt, hogy aki robotol, annak ez nem a hobbija.
2022. jan. 25. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
említettem a munkahelyet :)
2022. jan. 25. 03:14
 3/26 anonim ***** válasza:
81%

Olyan munkahelyet nem fogaz találni, ahol többet lehetsz otthon és még a csaladodat is el tudd tartani.


Az ilyen életstílus nagyon vonzó, de tipikusan kihúzza magát az élet nehézségei alól, a felelősség alól.

2022. jan. 25. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
de én nem szeretném magam beskatulyázni a monoton, átlagos életbe
2022. jan. 25. 04:28
 5/26 anonim ***** válasza:
34%

Ez csak egy vágyálom amiből lóf*sz sem lesz és minél többet hisztizel azon, amit mások kötelességnek hívnak, annál kevesebb esélyed lesz rá.


Úgy kb 10-15 évvel ezelőtt el kellett volna kezdened tanulni azt a (műszaki, informatikai, gazdasági) szakmát, amiben mára lehetne 6-8 éves tapasztalatod és akkor ESETLEG megoldható, hogy itthon élj a f*szvégen és külföldre dolgozz vele.


De mivel eddig is büdös volt komoly dolgokat tenni látszólag, valószínűleg semmi alapod nincs és semmit nem tettél azért, hogy mostanra meglegyen az a háttér, amivel te szabhatod a feltételeket.

2022. jan. 25. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
"Úgy kb 10-15 évvel ezelőtt el kellett volna kezdened tanulni azt a.." még csak 17 vagyok, nyugi van már xd
2022. jan. 25. 05:18
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Én unatkoznék. De ha neked ez az álmod tegyél érte.
2022. jan. 25. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
86%

A megoldás: Frugalizmus.


A lényeg: minimalizmus.


Amerikában és Kanadában futótűzként terjed a frugalista életszemléket divatja. A frugalisták, avagy mértékletesek életcélja egyszerű: keress nagyon sok pénzt fiatalon, fektesd be, és hozz létre egy olyan passzív bevételi forrást, ami lehetővé teszi, hogy akár negyvenévesen nyugdíjba vonulj, aztán élvezd az életet. Ehhez két dolog kell: nagyon jól kereső állás és a végletekig mértékletes életmód a gyűjtögetés alatt és után is – akkor is, ha megengedhetnéd magadnak.


[link]


Mi már 4 éve így élünk, passzív jövödelmünk van. Csak arra költünk ami szükséges.

2022. jan. 25. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
81%
Mi ez a munkahely? Onlyfans? Mást nem tudok elképzelni ami jól fizet, és otthon is lehetsz.
2022. jan. 25. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
75%
Én teljesen megértem amiről beszélsz, én is erre vágyok és hasonlóan fogok élni (20 éves vagyok). Az emberek többsége hülyének néz, és te is erre számíts. De ez nem számít. A lényeg, hogy te tudod, hogy mit szeretnél és hogyan lennél boldog. És erről nem kell senkit meggyőznöd, se másnak téged az ellenkezőjéről.
2022. jan. 25. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!