Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért veszik olyan tragikusan,...

Miért veszik olyan tragikusan, ha egy idős ember elhalálozik?

Figyelt kérdés
Sajnos ez az élet rendje. Megszületünk, élünk, megöregszünk , és meghalunk. Ez az élet körforgása. Örök időktől fogva így van ez. Persze nagyon nem mindegy, hogy hogyan hal meg egy ember, hónapokig kibírhatatlan fájdalmaktól szenvedve, aminél a halál is jobb, vagy egyszerűen álmàban örökre megpihen. A fiatalok közül is sokan meghalnak, az nem természetes, hanem tragédia. Az, hogy idős ember elhalálozik, az a természet rendje. Természetesen kortól függetlenül nagyon sajnálom a szenvedőket, de abból nem csinálok sorstragédiát, ha egy idős ember meghal. Főleg ha előtte nem szenvedett sokat. Tudomásul kell venni, hogy a földi, anyagi, testi élet halandó és múlandó, akármilyen nehéz is.

#gyász #öregedés #Visszatérés a halálból #földi lét #Múlandóság, halandóság tudomásul vétele #Tragédia vagy természetes dolog
2022. jan. 25. 08:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy tudom, hogy ez az élet rendje, ha meghal valaki, akit szerettem, ugyanúgy hiányzik. Az érzések nem racionális dolgok.
2022. jan. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
98%

Ha lehet, akkor kérlek, kerülj el minden gyászolót, aki az utadba akad. Vagyis azokat, akiket nagyon mélyen érintett, hogy elvesztette a szerettét. Igen, a halál természetes, de attól még fáj, és egy idős ember elvesztése ugyanolyan tragédia annak, aki elvesztette, különösen akkor, ha nagyon közeli kapcsolatban álltak. Igen, van, aki tragédiaként éli meg, mert x éven át ott volt neki, és többé nincs ott. Ez nem tragédia? De, az, csak személyes tragédia. Van fogalmad róla, mennyire tud fájni a gyász? Akkor is, ha szép élete volt, akkor is, ha idős volt, stb.

Nemrég vesztettem el a Nagymamám, igazán hosszú és szép élete volt, nem panaszkodhatok. És mégis, összetört a halála. Igen, ez egy tragédia, mert fel kell dolgozni valami pokoli nehéz változást. Szépen kérlek, legyél kicsit megértőbb.

2022. jan. 25. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Bárki aki hozzátartozód, ismerősöd vagy szeretetted meghal az pillanatnyilag mindig tragikus. Kíváncsi lennék hány éves kortól gondolod az "idős" kategóriát.
2022. jan. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Utolsónak:80+
2022. jan. 25. 09:16
 5/14 anonim ***** válasza:
87%

Definiáld kérlek mit értünk "idős ember" és "élet rendje" alatt.


Egyik nagymamám és nagypapám halála nem rázott meg csúnya szóval élve, mert mindketten 90+ évet megéltek, életük végére már leépültek, ők leélték amit lehetett, várták a halált.


Viszont másik nagymamám 70 pár évesen hirtelen épült le és ment el. Pedig mindig életerős, dolgos, aktív ember volt. Simán benne lehetett volna még 5-10 boldog év. Így érzékenyen érintett a hirtelen halála.

2022. jan. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
97%
Azert, mert hianyzik, mert fontos volt, akkor is, ha elhasznalodott. Van, aki a regi grillsutojet sirja vissza, itt meg egy emberrol beszelunk, ugye. Senki sem azt akarja, hogy egyre pocsekabb allapotban maradjon koztuk, de pl David Attenborough ha majd ott lesz, rohadt nagy urt fog hagyni maga utan.
2022. jan. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyunk egyformák, nekem furcsa hogy az előttem írónak például:David Attenborough jut eszébe, imádom a filmjeit de első gondolataimba biztosan nem Ő hanem közeli ismerőseim, családtagjaim jutnak eszembe a kérdéssel kapcsolatban (3-as válaszadó voltam)
2022. jan. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nekem is hiányoznak az idős szeretteim, nagyon is. De én vallásos vagyok, hiszek a túlvilágban, és úgy fogom fel, hogy ők oda kerültek, megszabadulva a kínoktól, fájdalmaktól, és ha eljön az idő, akkor találkozunk
2022. jan. 25. 15:17
 9/14 anonim ***** válasza:
81%
#2-es vagyok. Én is vallásos vagyok. Én is próbálok hinni a túlvilágban. De attól még pokolian hiányzik. És szeretném megölelni még egyszer, beszélni vele, nem majd egyszer, most. Nagyon fontos lenne megérteni, hogy mindenki másképp éli meg a gyászt. Egyfelől nem mindenki vallásos, másfelől mindenki másképp reagál az őt ért hatásra. Nincs jogod azt mondani másnak, hogy nem tragédia az, ha az idős szerette meghalt. Még csak megkérdőjelezni sem illene. Ilyenkor az szokás, hogy befogod a szád, és nem terheled másikra azt, hogy nem is olyan nagy tragédia, hogy meghalt nagymamája/nagypapája/apja/anyja. Igen, eltértem a kérdéstől, igen, nyersen fogalmaztam, de ez eléggé kikívánkozott most. Egy kicsit érzéketlennek tűnsz, kérdező.
2022. jan. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Godaime ***** válasza:
76%
Nem az idős embert sajnáljuk, hanem magunkat amiért nem tölthetünk már több időt el vele. Az ember már csak ilyen.
2022. jan. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!