Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért veszik olyan tragikusan,...

Miért veszik olyan tragikusan, ha egy idős ember elhalálozik?

Figyelt kérdés
Sajnos ez az élet rendje. Megszületünk, élünk, megöregszünk , és meghalunk. Ez az élet körforgása. Örök időktől fogva így van ez. Persze nagyon nem mindegy, hogy hogyan hal meg egy ember, hónapokig kibírhatatlan fájdalmaktól szenvedve, aminél a halál is jobb, vagy egyszerűen álmàban örökre megpihen. A fiatalok közül is sokan meghalnak, az nem természetes, hanem tragédia. Az, hogy idős ember elhalálozik, az a természet rendje. Természetesen kortól függetlenül nagyon sajnálom a szenvedőket, de abból nem csinálok sorstragédiát, ha egy idős ember meghal. Főleg ha előtte nem szenvedett sokat. Tudomásul kell venni, hogy a földi, anyagi, testi élet halandó és múlandó, akármilyen nehéz is.

#gyász #öregedés #Visszatérés a halálból #földi lét #Múlandóság, halandóság tudomásul vétele #Tragédia vagy természetes dolog
2022. jan. 25. 08:16
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Én már néztem végig a családban egy idős rákos beteg lassú halálát. Vele nőttem fel, minden harmadnap találkoztunk, sokat nevettünk. Inkább barátnak mondanám, tehát nem csak a vér kötött össze. A vége felé egyre nehezebben viselte és sokat veszekedtünk, megváltozott, sokszor kívántam már a halálát. Aztán bekövetkezett. Most is hetente járok oda. Üres a fotel, a ház, nincs aki megnevettessen vagy éppen vigasztaljon. Hiába természetes. Te tudod, hogy úgy kell leélj még 60 évet, hogy nem lesz már veled és csak hiány marad utána. Egy idő után már nem fogsz minden nap sírni, esetleg néha egy szép emlék után, de azok is kifakulnak majd. Sosem fogom tudni elmagyarázni a gyermekeimnek, hogy a dédipapáitok remek emberek voltak, persze hibákkal. De mindenkinek van hibája. Ha valaki a mindennapjaid része, akkor nehéz egy nap alatt elvágni az egész kapcsolatot. Netán végignézni, ahogy egy temetésen mindenki búcsúzik tőle. Sokan nem is veszik észre, hogy az idős emberek mennyire szeretetéhesek és mennyi érdekes történetük van, amiket már sosem hallhatsz, mert csak ő tudta. Én kb 20 évesen jöttem rá a család fontosságára. A barátok szeretete nem mindig őszinte és sokszor megszakad. A szerelem is elmúlhat, de hiába nem tökéletes a család, akkor is összetartoznak.
2022. febr. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Kedves 11-es részvétem. Tudom, hogy min mész keresztül. Édesanyám fiatalon meghalt 45 évesen. Lett nevelőanyám, aki még èl, de vele azért más a kapcsolatunk. Nem rossz, csak más. Nagymamám testvére volt az, aki születésemtől fogva velem volt, jóban-rosszban szó szerint. Mindig segített, főleg lelkileg nagyon sokat, együtt jàrtunk kézilabda meccsekre is sokat. Ő fiatalon NB1-es szinten kézilabdázott. 92 évesen sajnos elhunyt szívelégtelenségben. Akkor azt hittem, hogy vége a világnak. Egy részem vele halt. Utána megpróbáltam úgy elképzelni, hogy ő nem megszűnt létezni, hanem a Mennyországba került, megszabadult a szenvedéseitől, nekem bevált ez a módszer.
2022. febr. 10. 12:54
 13/14 anonim ***** válasza:
57%
#12 szerintem nem mentek el. Nagyon sokszor úgy érzem, hogy velem vannak. Rengetegszer álmodom velük és szerintem így kommunikálnak tudat alatt. Nem akartak még elmenni, az biztos :) Lehet ezen vitatkozni, persze ki miben hisz. Én szeretnék abban hinni, hogy velünk maradnak. Legalábbis egy részük. Nekem így sikerült ezt feldolgoznom.
2022. febr. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Godaime ***** válasza:
Az emlékük velünk marad életünk végéig az biztos, de ha nagyanyámról álmodom néha nem jelenti azt, hogy itt kísért az ágyam mellett mert nincs jobb dolga.
2022. febr. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!