Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Elítélitek az abortuszt ?...

Elítélitek az abortuszt ? Ha igen miért ? Ha nem miért nem ?

Figyelt kérdés

2022. jan. 26. 18:10
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
90%
Nem ítélem el. Úgy gondolom, hogy vannak olyan esetek amikor szükség van abortuszra. Ilyen eset lehet pl. ha valakinek problémás a terhessége, vagy nem lenne képes eltartani a gyermekét, és bitzos örökbefogadó sem áll rendelkezésre. Illetve minden olyan esetben, amikor felelősségtelenül esett terhebe a nő/lány, de azért annyi felelősségtudata volt, hogy elvetesse.
2022. jan. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
96%

Abban a formában, ahogy sokan védekezésnek használjàk, igen.


Másrészt úgy gondolom, hogy jobb, ha nem születik meg egy nem kívánt gyerek….( teljesen mindegy miért is nem akarjàk)


De sokan egyáltalán nem érzik a súlyát a dolognak az a baj.

2022. jan. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
96%

Helyzet függő, de alapesetben abortusz párti vagyok.

Ismerősöm terhes lett, elvetette. Az volt az indok, hogy ők csak fél év múlva terveznek gyereket (nem anyagi szempont). Ja és csak megszakítással “védekeztek”, és az abortuszig röhögve beszélt róla meg úgy emlegette, hogy “ez”. Ezt nem tudom megérteni…

2022. jan. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
89%
Nem. Mindenkinek a saját dolga. Mivel felnevelni nem fogom a gyerekét,akkor sem ha megszüli abortusz helyett,így nem értem hogy lenne jogom bárki felett ítélkezni.
2022. jan. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
85%

Nem ítélem el

Én anno védekeztem és "becsuszott" rohadtul nem éreztem hogy abba a kapcsolatba vagyok akitől tényleg gyereket szeretnék

2022. jan. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
90%

Én nem vetetném el csak azért mert becsúszik, de beteg volt a babám őt nem tartottam meg.

Úgy gondolom, hogy egy nem kívánt terhességnél, nem szabad megtartani, mert a gyereknek se lesz jó.

2022. jan. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
86%
Ha valaki védekezés helyett használja, azt elítélem. De mivel azért lelkileg nem lehet egyszerű normális emberként ezt a folyamatot megélni, úgy gondolom, nyomós okkal vág bele a műtetbe az ember, így ilyenkor semmi elítélnivaló nincs benne.
2022. jan. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
84%

Nem ítélem el. Egy szükséges rossz, senki sem jókedvéből megy oda. Egy gyereknek két ember közös elhatározásából, megfelelő körülmények közé, szerető családba kell érkezni.

N

2022. jan. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
66%
Totál támogatom.
2022. jan. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
81%
Nem. Nem vagyok vallásos szóval kifejezetten támogatom az abortuszt és a tudatos családtervezést.
2022. jan. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!