Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Huszonéves egyetemi ismerőseim...

Huszonéves egyetemi ismerőseim tényleg olyan elfoglaltak lehetnek, amilyennek beállítják magukat nekem?

Figyelt kérdés

Vagy ez csak egy ürügy hogy miért ne érjenek rá nekem visszaírni? Csak egy sablonos kifogás lehet?

Mert ugyan hétköznap tuti dolgoznak valamit, de hogy nem dolgozzák ki a belüket minden létező nap az szerintem biztos. Meg senki se dolgozik egész nap. Szóval ez csak kifogás lehet?


2022. jan. 31. 16:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
28%
Az hát. Ebben a mai világban az a divat, hogy mindenki jaj de elfoglalt. Ha megtudják, hogy otthon heverésztél egy hétvégi napon, hát szégyeld el magad. Ha nem vagy elfoglalt ember senki se vagy igazabol... Emellett csak gondolj bele. Ha akarnának válaszolnának. Nem hiszem el, hogy valaki manapság nem jön fel a facebookra 1-2 napig.
2022. jan. 31. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Nem
2022. jan. 31. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
14%

Hát kétfélét ismerek...akik a szülei pénzén tanulnak és nem is kell dolgozniuk (ennek ellenére sincs semmire idejük), és azokat akiknek dolgoznia is kell. Valahogy megtudom érteni őket, mert nem valami egyszerű az a sok tanulás, főleg ha mellette dolgoznak is.


De érdekes módon amikor felnőnek valahogy a munka mellett sem állják meg a helyüket (tisztelet a kivételnek). Szerintem mindenre lehet szakítani időt ha nagyon akar az ember....de hát más helyett én nem tudok dönteni.

2022. jan. 31. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%

Én egyetem mellett dolgozok, Hétfőtől péntekig, ha nem óran vagyok, akkor a munkahelyen.

Reggel 7-től este 6-ig, de nekem valahogy 8 körül már sikerül interakcióba lépnem a haverokkal.

2022. jan. 31. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

3


Elég szűk a látóköröd akkor.

2022. jan. 31. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen kifogás, a telefon mindenkinek IS a kezében/közelében van 2022-ben, wifi, mobilinternet is akad...sajnálom, téged valószínűleg lekoptattak.
2022. jan. 31. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez függ attól is, mit tanulnak. Én is egyetemista vagyok, jogot tanulok és dolgozom mellette heti 50, vagy annál több órát, mégis van időm visszaírni, és ha úgy adódik, akkor találkozni is tudok a barátaimmal. Nálam pont az szokott előfordulni, hogy a többiek nem érnek rá, mert elfoglaltak, vagy sokat kell tanulniuk, de amikor találkozunk, akkor azért előkerülnek a sztorik, hogy milyen buliba mentek, ki hova ment, stb., szóval lehet velem van a baj, amiért inkább elhazudják, bár nem igazán érdekel. Néha elegem lesz belőle, és akkor nem válaszolok, akkor furcsamód állandóan írogatnak, és találkozni akarnak, viszont én már nem. Tedd te is ezt, hogy nem válaszolsz nekik, ha sokáig nem is keresnek, az egy egyértelmű jel. Az egyetem sokszor nehéz, de bárki bármit mond, azért van életünk mellette, és van időnk visszaírni, meg találkozni is:)
2022. jan. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
67%

Én tényleg ilyen elfoglalt voltam egyetemistaként. Nagyon sok órám volt, mindre rendszeresen kellett készülni, és mellette dolgoztam is. Fiatalabb tesóm most jár egyetemre, dolgozik mellette, szintén nincs ideje szinte semmire.


De ettől függetlenül szerintem azt is jobban normalizálni kéne, hogy ha valakinek éppen egy adott időben nincs kedve vagy kapacitása velem beszélgetni, az nem azt jelenti, hogy utál, és nem kell kifogásokat keresnie, hogy miért nem ír vissza, hanem ez egy tök normális állapot, hogy nincs mindig kedvünk másokhoz. Az ember nem arra lett kitalálva, hogy 7/24 mások rendelkezésére álljon, még ha barátokról van is szó.

2022. jan. 31. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
80%
Ha akarnának veled találkozni, munka mellett is megtalálnák a módját hidd el. Ürügy, kifogás lesz ez.
2022. jan. 31. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
58%
Kifogás jah. Mindenkinek arra van ideje, ami neki prioritás. Én is tudnék bárkire időt szánni, csak akkor a saját dolgaimra nem jutna. Nem értem, ha csak ismerősök, akkor minek foglalkozol ezzel.
2022. jan. 31. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!