Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak engem találnak meg napi...

Csak engem találnak meg napi szinten a kéregetők?

Figyelt kérdés

Budapestre járok dolgozni. Rendszeresen belebotlok kéregetőkbe, de az utóbbi időben mindennap betalálnak és sokszor egy nap többször is.

A Nyugatiban amikor veszem a jegyet az automatából mindig odajön egy és bele lép az aurámba és kezdi a ,,Bocsi tesom” szövegét.

Amitől a legjobban kivagyok az az amikor bejönnek a gyors étterembe és amikor eszek, akkor jönnek oda.

Senki ne értsen félre, ha valakinek segítségre van szüksége, akkor szívesen segítek neki, volt már nem egyszer, hogy felajánlottam, hogy veszek neki kaját, az általában nem jó nekik.

És a legkiakasztóbb az egészben, hogy a nagyrészük ereiben lévő emberek, akik simàn eltudnának menni dolgozni.



#Kèregető
2022. febr. 2. 21:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
15%
Figy törődj a magad dolgával. Ő is törődik a sajátjával. Ő kérni akar és kér. Te meg ha nem akarsz adni nem adsz. El van sikálva, minden rendben.
2022. febr. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ez így igaz, csak az èn dolgommal nem zaklatok random járókelőket nap mint nap.
2022. febr. 2. 21:27
 3/17 anonim ***** válasza:
19%
#2 szarabb lenne, ha aki akar az nem kérhet. ezt a terhet meg csak elbírod, hogy három másodperce mondasz egy nemet.
2022. febr. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
En mar ha kozeledik razom a fejem h oda se jojjon. De sokszor ugyanazok jonnek mar nem is probalkoznak.
2022. febr. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
68%
Na, pont ezért utálom Budipestet. "Még hogy város! Egy nagy vécécsésze."
2022. febr. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

4-es:

Ez nálam is beszokott válni, de amikor veszem a jegyet ott megáll mellettem elmondja a mondókáját, mondom, hogy nem valamelyik még ott áll mellettem és ecseteli, hogy látja, hogy van pénzem, ha meg mondom neki, hogy kopjon le, akkor meg még neki àll feljebb.

2022. febr. 2. 21:34
 7/17 anonim ***** válasza:
69%

"Süket vagy b*szdmeg? Húzz anyádba vagy rendőrt hívok!"

Ennyit kéne mondanod akkor.

2022. febr. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
24%
Amúgy az is egy lehetőség, hogy mindig adsz.
2022. febr. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
75%

Le lehet pontozni, de én gyűlölöm őket.


Volt egy csöves, relatív fiatal 30-40-es férfi lehetett, a Határ úti metrónál kéregetett mindig.


Egyszer jött oda, hogy, nem kéregetni akar, csak... Elmondta a szöveget, majd jött a szokásos ha lenne pár forintom. Kiakadtam, hogy ember, azzal kezdted, hogy nem kéregetsz.


Volt, hogy biciklivel mentem és még akkor is jött, hogy uram...uram..uram...


Amúgy ott ovlt egy rohadt nagy építkezés, ami tele volt kisebbségi segédmunkásokkal. Egyszer montam, hogy menjen el dolgozni, rögtön jött a vérgi sértett "a ku..va anyádat" szöveg.

2022. febr. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
13%

Le kell velük állni kedvesen elbeszélgetni!


Szépen mosolyogva kell érdeklődni a szociális helyzetük iránt és afelől, hogyan csúsztak le. Meg kell kérdezni, hogyan sikerül beosztani a segélyt és milyen a viszonyuk a hivatalokkal, szociális ellátókkal, stb.. A kulturáltabbakat lehet kamerázni mobillal, hogy majd ezáltal is felhívod az emberek figyelmét a problémáikra.


A legkitartóbbakat meg lehet támogatni egy fél kenyérrel, egy csomag száraz piskótával, 2 db. reggeliből maradt háromszög-sajttal, stb. - de a többség már bőven ez előtt elmenekül, mintha a sátánnal futottak volna össze!

2022. febr. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!