Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy dolgozzam ezt fel?

Hogy dolgozzam ezt fel?

Figyelt kérdés
Egyetemista vagyok, már 24 éves különböző okok miatt(mentális egészség,anyagiak hiánya), kétszer újra kellett iratkozzak egyetemre, magát a tananyagot szeretném, ha leülök higadt fejjel könnyen megmaradnak a dolgok. A gond csak az, hogy nagyon bizonytalan vagyok mindenben, rengeteg dolgon stresszelek(anyagiak, teljesítményem, csoporttársak, tanárok, szüleim). Annyi minden elvonja a figyelmem, nem tudok koncentrálni, nagyon pánikolok, ha be kell menjek órára, mivel új csoportot kaptam idén, ahol csak én voltam az ismeretlen, nem igazán sikerült a beilleszkedés, és engem ez nagyon rosszul érint, kicsi a csoport és rosszul érzem magam ott, most sem vagyok rendben mentálisan, sokszor érzem magam magányosnak és levertnek, nagyon elhanyagoltam a leckéim, semmi motivációm nem volt, hogy tanuljak, úgy érzem eljátszom az esélyeimet. Sokszor annyi erőm nincs, hogy kikeljek az ágyból. Nem akarom itthagyni, mert maga a szak piszok nehéz, de érdekel, de közben annyira leszívja minden energiámat. Nem tudom mi van velem, nem érzem semminek, hogy következménye lenne, nem érdekel, legtöbbször demotivált vagyok, közben bukom el a vizsgáim, ami evidens, mert be sem megyek, otthon meg hazudok össze-vissza(már azt sem tudom mit). Fogalmam sincs mi lesz így velem és már nem is érdekel, annyira belefásultam. Belül pedig érzem, hogyha lenne kedvem tanulni, akkor sikerülne, de nem tudom mi van velem, túl nagy a teher. Már az egész rokonság kérdi, hogy na idén ugye végzel már? sokan viccet csinálnak belőle, közben meg fogalmuk sincs min mentem keresztül, mennyit gyötörtem magam. Hogy dolgozzam ezt fel, hogy valószínű idén sem végzek? Pedig annyira szeretnék, de úgy érzem szabotálom magam, elit gimibe jártam és éltanuló voltam (ez mellékes mondjuk), és nehéz ezt elhinni, hogy ennyire gyötredelmes, legfőképp a lelkiek miatt. Mihez kezdjek így?

2022. febr. 4. 08:10
 1/2 anonim ***** válasza:
Pszichológus
2022. febr. 4. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én is azt mondanám, hogy keress fel egy szakembert. Nálunk egyetemen is van egy pszichológus, ahová x alkalommal ingyen is el lehet menni, érdemes utánajárni, hogy nálatok hogyan is működik. (plusz: ő valószínűleg többször találkozott a tiédhez hasonló problémával és jobban is tud segíteni)

Részben hasonlókon mentem át én is, és önerőből nagyon nehéz egyről a kettőre jutni, szóval átérzem. A rokonok megjegyzését próbáld meg teljesen kizárni. Te magad is írtad, hogy nem tudják, min is mész keresztül, így pedig ők könnyen beszélnek, mert nem érzik át a helyzeted.

2022. febr. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!