Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek többsége mért...

Az emberek többsége mért pletykás okoskodó és buta? Mért legtöbbször az asztalra semmit le nem rakott még ember okoskodik?

Figyelt kérdés

#buta #okoskodóak
2022. febr. 9. 06:30
 1/4 anonim ***** válasza:
54%
Mo.-n sajna erre van igény. Sokan úgy vélik, hogy menniyt dóóóógoztak, ők építették fel egyedül a fél országot, aztán a végén meg kiderül, hogy pl.: adót, járulékot nem fizetett, mert feketén dóóóógozott végig, de ő a világ legmájerebb embere.
2022. febr. 9. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez engem is nagyon idegesít. Úgy érzem, hogy főleg a családtagjaim meg a barátaim nagy része mindenbe beleokoskodik és mindent jobban tudnak. Pl elmondom, hogy van valami, amit én kigondoltam és megszeretném valósítani. És akkor elkezdik mondani, hogy nekik van valami jobb ötletük és azt csináljam inkább, amit ők mondanak és ne azt amit én szeretnék. Meg ne így csináld, hanem így meg úgy. Nem értem miért jó nekik mindenbe beleszólni. Emiatt már ott tartok, hogy senkinek sem mondom el előre a terveimet, majd megtudják akkor, amikor már megvalósítottam, mert ez nagyon idegesítő, hogy ők mindent jobban tudnak. Főleg a szülők ilyenek ahogy látom.
2022. febr. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Pletykálni sajnos én is szoktam,és tudom is,hogy rossz szokás,de igyekszem minél kevesebbet.Az okoskodás meg,hát aki lerakta az asztalra amit le kell,az tudja,hogy annak van értéke.Aki meg kókler,léhűtő,akármi,az okoskodással,kivagyisággal kompenzál,mert érzi,hogy kevés a teljesítménye.
2022. febr. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nyilván a rossz nevelés és borzalmas oktatási rendszer is közrejátszik, de én úgy látom, h a magyarok többsége egyszerűen burokban él, és a szerény képességű haverok-munkatársak között nem veszi észre, hogy mennyire buta.


egyébként meg igaz, amit az utolsó is írt: sokan az önbizalomhiányukat kompenzálják okoskodással, miközben a gyakorlatban nullák.

Van egy ilyen idősebb ismerősöm:


nem buta, vannak értelmes meglátásai, de azt hiszi, a macskatartástól kezdve az nyelvtanulásig mindenhez ért, mert élettapasztalata van, miközben életében nem volt normális munkahelye, nyelvet nem beszél, erősen túlsúlyos.

Nyilván fenntartásokkal kezelem a tanácsait.

2022. júl. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!