Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem szándékozom ilyet tenni,...

Nem szándékozom ilyet tenni, nyugi, csak kíváncsiság. Ha egyedül lennétek öngyilkosok lennétek?

Figyelt kérdés
Ha nem lenne családotok, tehát nem lenne ki "aggódjon" értetek és nem lenne kinek "rossz" ha megtennétek.
2022. febr. 21. 22:52
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Nem ezen múlik. Ha olyan tudatállapotba kerülök, akkor simán megtenném így is úgy is, ugyan miért érdekelne akárki más, ha már az sem érdekel, hogy én élek-e vagy nem?
2022. febr. 22. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Kérlek ne vedd sértésnek de számomra a kérdés kissé értelmetlen. Mert akinek nincs senkije de nincs rá oka, vagy nincs öngyilkos hajlama az nyilván nem tenne ilyet, akkor se ha az utolsó ember lenne a földön. Akit meg csak az tart vissza ilyen cselekedettől, hogy vannak szerettei akiknek nem akar ártani, az meg feltételezhetően megtenné ha egyedül maradna. Én nem ítélek el senkit mindenki azt tesz az életével amit ő akar csak az ő dolga. De ilyen kérdéseket olvasva azért eszembe jut, hogy ismerek olyat, aki beteg nagyon és küszködik, hogy élhessen mert minden áron élni akar. Más meg egészséges és eldobja az életét. De az élet igazságtalan.
2022. febr. 22. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Mentem át hasonlón, hogy annyira szenvedtem és nem találtam a kiutat, hogy megkönnyebbülésnek éreztem volna, ha véget vetnék mindennek. Engem is javarészt mindig a családom tartott vissza, hogy nekik mit okoznék ezzel.

De ha ők nem lennének, nyilván erősebb lenne bennem a vágy erre.


Ismerek viszont olyat akinek tényleg senkije nincs és többször mondta hogy nem érzi az értelmét az életének. Mégis itt van. Én úgy gondolom ha az ember nagyon akarja, mindig "van mibe kapaszkodni". Mert ha nincs semmid, nincs is mit veszítened. Az emberben azért ösztönösen ott van a tenni akarás, a motiváció arra, hogy tegye szebbé az életét, hogy valósítsa meg amire vágyik. Ő egy kisállaton gondolkozott, akiről gondoskodhat, ha már nincs rajta kívül senkije, ő várja haza szeretettel. Illetve így, hogy nem köti semmi, szabadon utazhat a világban. Annyi szép dolog van tényleg az életben, csak meg kell látni, és akkor érezni is fogjuk mindig, hogy van miért élni. Magunkért.

2022. febr. 22. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nem éri meg barátkozni bárhol lehet.
2022. febr. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!