Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért esznek a jómódú emberek...

Miért esznek a jómódú emberek is ennyi szemét kaját?

Figyelt kérdés

Diákként pénztárban dolgozom, és meglepődve tapasztalom, hogy általában a jómódúnak, igényesnek tűnő emberek is mennyi egészségtelen ételt vásárolnak. Felvágott, virsli, fehér toast kenyér, péksütemény, zsíros-cukros-adalékanyaggal teli nassolnivaló, üdítőital, RENGETEG alkohol, panírozott mirelit ételek stb. Zöldség, gyümölcs, egészséges alapanyagok alig jellemzők.

Mi lehet ennek az oka? Így már nem lep meg, hogy ennyi a túlsúlyos ember a hazánkban, de én valamiért abban a hitben éltem, hogy ez inkább a szegényebb rétegekre jellemző probléma, mert nekik nincs pénzük és kulturális alapjuk a minőségi, tudatos étkezéshez.


2022. márc. 3. 23:56
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
96%
Nem kell túlmisztifikálni a jómódú embereket.
2022. márc. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
91%
Az általad felsorolt kaják lehet, hogy egészségtelenek, de finomak! És miért ne kajálnának finomat, ha egyszer megtehetik? Nem azért van lóvéjuk! Nem kell ebben logikát keresni.
2022. márc. 4. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
65%

Akkor azt is láttad, hogy az üzletekben egészséges élelmiszerek helyett többnyire szemetet árusítanak.

A kapható élelmiszerek kb. 80%-a egészségre ártalmas anyagokat is tartalmaz, illetve a feldolgozott húskészítmények 100 %-a rákkeltő!

A magyar embereket ez nem érdekli...

2022. márc. 4. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
73%
Igen, mi meg akarunk pusztulni a rákba! Mi magyarok ilyenek vagyunk és büszkék vagyunk rá!
2022. márc. 4. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
57%

Ma kb 500k-t kerestem egy egynapos melóval, aztan a burger kingbol rendeltem ebedet és pudingot ettem desszertnek. Perelj be.:D


Szinte semmi koze a fogyasztasi szokasaimhoz a penznek, bizonyos szint felett.

2022. márc. 4. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
75%
Sose felejtem mikor Miskolcon a McDonalds drive-injébe állt be egy Ferrari. :D
2022. márc. 4. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
75%

OMG az menő lehetett:0

Én csak olyanról tudok, hogy részeg ismerősök autónak öltözve befutottak az üres drive-in-be estefelé és a csajszi nem akarta őket kiszolgálni, ezért be kellett menniük az üzletbe kocsijelmezestül

2022. márc. 4. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
68%

Én jómódú ember vagyok és nem szeretem a szemét kajákat. Alkoholt pl egyáltalán nem iszom. A gyerekeim nem jómódúak, ők sok gyorskaját esznek. De ha úgy nézzük a gyorskajáldák is sokat változtak az utóbbi időben.


Amit mondtak már: a kajánál nem csak az a lényeg, hogy egészségesnek mondják-e, hanem az is, hogy finom-e. A finomságról szinte sose esik szó az egészséges kajáknál, pedig nagyon lényeges dolog.


Nézzük pl a virslit: nagyon sokféle van, sokféle áron. Ha mi ilyet veszünk, akkor az többnyire pick vagy valami hasonló húsból készült, jó minőségű áru. Ez biztos nem egészségtelen és nagyon finom.

2022. márc. 4. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
95%

Én eddig azt hittem hogy csak a csóró hajléktalanok esznek virslit péksüteményt és fehér toast kenyeret.


Mik vannak

2022. márc. 4. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
96%
Van, akit nem érdekel, van, akit érdekel, de nem kitartó a folyamatos használatában, van, akinek rohanós az élete, nem fér bele ez, van, aki smucig, de mindenre vonatkozóan inkább a megszokással van baj, azaz amit már 10-20 éve használunk, arról nem igazán akar/tud leszokni könnyen az ember, mégha lenne is más lehetősége rá.
2022. márc. 4. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!