Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kibírnád fizikailag/ mentálisa...

Kibírnád fizikailag/ mentálisan a telet egy fűtetlen lakásban?

Figyelt kérdés

#fűtés #ár #tél #De mégsem alap
2022. márc. 5. 18:24
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
17%
Gond nélkül némi pálinkával...
2022. márc. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
67%

Hát kibírnám, mert túléli az ember a dolgot, ha amúgy más módszerrel fel tud készülni rá, de nem örülnék neki és sokat panaszkodnék. Valószínűleg vennék egy elektromos takarót.


Igazából most is egy olyan helyen élek, ahol a folyosón nincs fűtés csak a szobákban, illetve elromlott az egyik fürdőszobában a radiátor, ahol ráadásul nyitva van résnyire az ablak 24/7-ben. Nem ideális, de annyira nem is vészes. A konyhában és a másik fürdőszobában (ahol a tusoló is van) mindig meleg van, míg a hálószobámban határeset, de az elektromos lábmelegítővel elvagyok már.


26/F

2022. márc. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, főleg ha meleg víz se lenne. Időnként mindenképp fel kellene melegítenem magam valahogy, akár gyertyával, elektromos melegítővel, akár beülről pl meleg étellel, itallal. De ha ezek se lennének, akkor nagyon nagy bajban lennék.
2022. márc. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
Én nem. Mivel az a bajom, hogy hamar elkezd fajni a torkom ha hideg levegőt lelegzek be főleg alvas közben.
2022. márc. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén? Szerintem nem. Amikor este -10 fok van kint, egy fűtetlen lakásban is ennyi van. Valószínűleg egyszerűen megfagynék reggelre.

Enyhébb telet, vagy ha legalább 5-10 fokig fel lehet fűteni bármivel, akkor lehet. Rengeteg takaróval, hőszigetelő réteggel, forróvizes palackokkal az ágyban. De elképzelhető, hogy hosszú távon így is végezne velem a kihűlés.

2022. márc. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
22%

Nem tudom a választ, mert soha még a közelében sem voltam télen a fűtetlen lakásnak.

De úgy gondolom, hogyha 5 réteg ruhát magamra vennék és dzsekit, vagy sínadrágot, akkor kibírnám, ha ki kellene bírni.

Elvégre -10-20 fokban is kell menni az utcára, mégsem halunk bele.

2022. márc. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem. Osszel, a futesszezon kezdetekor, amikor meg nem is volt annyira hideg, elromlott a futesem. Egy hetveget kellett kibirnom, de minden bajom volt, engem nagyon megviselt.
2022. márc. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
81%

"Amikor este -10 fok van kint, egy fűtetlen lakásban is ennyi van."

Ez nem igaz, tanultam épületfizikát, a födém és a nyílászárók minimum 5-8 fokot megfognak a föld melegéből még fűtés nélkül is.

-10 foknál hidegebbnek kell lennie kint ahhoz, hogy bent a házban fűtés nélkül talajmenti fagy alakuljon ki.

2022. márc. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:

Ez nem sokban térne el attol, ahogy most télen éltem (valamiért a fűtéstől mindig megfájdul a torkom, és hetekig köhögök, ezért szinte sosem kapcsolom be).

Ez alapján szerintem igen, kibírnék egy hasonlóan enyhe telet.

2022. márc. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

#8: Passzolok. Szerintem 1-2 fokos hidegben is ki tud hűlni valaki.


Az is kérdés, hogy van-e más mód felmelegedni. Van-e bármilyen más hőforrás. Hősugárzó? Tűzhely?


Falun laktak a szüleim. Este megpakolták a kazánt, de reggel, mire felkeltünk, már nagyon hideg volt. Takaró alatt öltöztem fel, hogy ne rázzon a hideg.

El se tudom képzelni, hogy egy teljesen fűtetlen ház milyen hideg.

Nem is akarom.

2022. márc. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!